Loading

Americká hypotéka bez dokladovania príjmu Tatra banka

Americká hypotéka bez dokladovania príjmu z Tatra banky je vhodná pre ľudí ktorí majú k dipozícii nehnuteľnosť ktorou môžu ručiť a  ktorí potrebujú bezúčelový úver bez potvrdenia o výške príjmu. Poskytuje sa maximálne do výšky 170 000 € pričom objem úveru závisí od hodnoty predmetu záložného práva, maximálne však do výšky 50% z hodnoty zabezpečenia. Dobu splatnosti si môže klient rozložiť až na 20 rokov.

Úroky

TatraBanka poskytuje tento úver bez dokladovania príjmu, ale za túto výhodu si účtuje vyššie úrokové sadzby v porovaní s klasickou americkou hypotékou. Úročenie je fixné, s nasledovnými dobami fixácie úrokovej sadzby

Obdobie fixácie

Úroková sadzba p.a.

1 rok

od 7,35%

2 roky

od 7,35%

3 roky

od 7,25%

5 rokov

od 7,65%

10 rokov

od 8,35%

Poplatky a sankcie v prípade omeškania so splátkou

Poplatky sú väčšinou rovnaké ako pri klasickej americkej hypotéke (s dokladovaním príjmu), až na poplatok za zriadenie úveru, ktorý je až o 0,60% vyšší

  • poplatok za poskytnutie hypotéky 1,40% z objemu poskytnutého úveru, mimimálne 250 €
  • poplatok za ohodnotenie nehnuteľnosti 100 € (ohodnotenie bytu) a 170 € za ohodnotenie rodinného domu.
  • vedenie úverového účtu / za mesiac: 3,50 €
  • žiadosť o zmenu zmluvy podľa platného cenníka je 110 €
  • v čase ukončenia doby fixácie je možné úver predčasne splatiť bez poplatku za predčasné splatenie. Mimo tohto obdobia si TB za predčasné splatenie účtuje 5% z predčasne splatenej istiny.
  • prvá poštou odoslaná upomienka pri omeškaní splátky alebo pri porušení zmluvných podmienok je 15 €, písomná výzva: 30 €, upomienka odoslaná sms správou 1 €
  • ak klient nedodrží zmluvné podmienky, TB mu zvýši úrokovú sadzbu o 3%

 

Zabezpečenie

Základnou podmienkou je zriadenie záložného práva na tuzemskú nehnuteľnosť. Tatra banka akceptuje v tomto prípade len nehnuteľnosti určené na bývanie ktoré sú vo vlastníctve fyzickej osoby alebo fyzickej osoby-podnikateľa (živnostníka). Ďalšou podmienkou je, že nehnuteľnosť musí byť dokončená – nebudú akceptované nedokončené stavby alebo stavebné pozemky. Môže sa teda  ručiť buď bytom alebo rodinným domom. Vyžaduje sa taktiež poistenie založenej nehnuteľnosti pre prípad zničenia alebo poškodenia.

Ďalšie podmienky

O tento úver môžu požiadať fyzické osoby s vekom od 18 rokov a s trvalým pobytom na Slovensku. Banka ochotne poskytne americkú hypotéku aj občanom členských štátov EÚ, ak majú príjem zo spoločnosti ktorá sídli na území SR.

Výhody

Okrem toho, že v tomto prípade nie je potrebné dokladovanie výšky Vášho mesačného príjmu je významným benefitom aj možnosť zrýchleného splácania, čím môžete úver splatiť o niekoľko rokov skôr a ušetriť tým tisíce. Tatra banka vďaka systému zrýchleného splácania umožňuje klientom každý mesiac poslať peniaze navyše (až do výšky trojnásobku mesačnej splátky) z ktorých neplatíte žiadny úrok.

Záver

Americká hypotéka bez dokladovania príjmu má jednu veľkú výhodu a tou je možnosť získať úver na vysokú sumu bez dokladovania príjmu. Jednoduchosť vybavenia však niečo stojí – úrokové sadzby sú v priemere o 2,5 % p.a vyššie ako v prípade klasickej americkej hypotéky. Takže ak máte možnosť predložiť potvrdenie o výške Vašich príjmov, tak určite využite túto možnosť, čím získate výhodnejšie úrokové sadzby.


You are here: Home » Americká hypotéka » Americká hypotéka bez dokladovania príjmu Tatra banka

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.