Loading

Bezúčelový úver TB Classic TatraBanka

Najdostupnejším úverom z Tatrabanky je Bezúčelový úver TB Classic, ktorý môžete použiť na čokoľvek bez toho, aby ste banke dokladovali na čo ste peniaze použili.

Základná charateristika

Úverový rámec sa pohybuje vo výške od 700 € – 25 000 € a klient si môže vybrať dobu splatnosti od 18-72 mesiacov. Klienti, ktorí majú účet založený v Tatrabanke a ktorí si nechajú posielať výplatu na účet vedený v TB minimálne po dobu 6 mesiacov získajú tento bezúčelový úver aj bez potvrdenia o výške príjmu. Táto výhoda platí aj pre záujemcov, ktorí majú príjem zo závislej činnosti. Na zriadenie úveru sa nevyžaduje spolužiadateľ a ani nie je potrebné ručiť ručiteľom. Tatra banka sa vyznačuje expresne rýchlym schválením žiadosti o úver, výsledok rozhodnutia sa dozviete už do 24 hodín od podania žiadosti.

Úrokové sadzby

Úrok sa pohybuje od 9.90 % p.a do 19,90% p.a. Výška úrokovej sadzby závisí predovšetkým od bonity klienta, od výšky úroku a od doby splatnosti. Tatra banka garantuje rovnakú výšku mesačnej splátky a úroku počas celej doby splatnosti úveru. Aj keď táto úroková sadzba nepatrí medzi najvyššie na trhu, dajú sa nájsť aj banky, ktoré ponúkajú výhodnejší úrok na bezúčelové úvery. Napríklad ZUNO poskytuje pôžičku bez dokladovania účelu s úrokom od 7,90 % a horná hranica je 15,90 % ročne. Navyše ju získate bez poplatku za poskytnutie a bez mesačného poplatku. O jedno percento výhodnejší úrok poskytuje aj VUB banka na svoju flexipôžičku na čokoľvek – úrok sa v tejto banke pohybuje od 8,90 % – 18,90 % ročne (teda spodná aj horná hranica je o percento nižšia ako v prípade Tatrabanky)

Príklad:

Klient so strednou bonitou má záujem o bezúčelový úver TB Classic z Tatrabanky. Požičia si 10 000 € s dobou splatnosti 36 mesiacov. Mesačná splátka v tomto prípade vyjde 322,85 €,poplatok za spracovanie je 200,00€, mesačný poplatok sú 3€. Po zrátaní všetkých poplatkov a úrokov vychádza ročná percentuálna miera nákladov 12,77%, klient tak preplatí úver o 1 930,60 €.

Poplatky

  • Za poskytnutie úveru si Tatra Banka účtuje poplatok vo výške 2% z poskytnutej sumy, minimálne 30 €, maximálne 300 €
  • Mesačný poplatok za vedenie úverového účtu: 3€
  • Úver je možné kedykoľvek predčasne splatiť. Poplatok za predčasné splatenie alebo za mimoriadnu splátku je stanovený vo výške 4% z predčasne splácanej istiny (tento poplatok platí pre zmluvy uzatovorené do 29.4.2010) a pre zmluvy uzatvorené od 30.4.2010 je tento poplatok maximálne 1% z predčasne splácanej istiny.
  • Zmena úverovej zmluvy zo strany klienta: 40 €

Pokuty a sankčné úroky

  • V prípade, že sa klient dostane do omeškania je povinný zaplatiť sankčný úrok vo výške 9% p.a plus samozrejme štandarnú úrokovú sadzbu
  • Okrem sankčnej pokuty musí klient v prípade omeškania so splátkou zaplatiť aj poplatok za upomienku – prvá upomienka stojí 15 €, ďalšia 30 €

 

Podmienky pre poskytnutie

Poskytuje sa fyzickým osobám vo veku od 18-65 rokov (v čase podania žiadosti), ktoré majú trvalý pobyt na pzemí SR. Základnou pomienkou je schopnosť splácať úver aj s úrokmi, takže sa vyžaduje pravidelný príjem:

a) zo zamestnania – zamestnanec nesmie byť v skúšobnej dobe, teda musí byť v zamestnaneckom pomere ktorý trvá dlhšie ako 3 mesiace. Od zamestnanca sa vyžaduje preukázanie solventnosti prostredníctvom potvrdenia o výške príjmu, ktoré musí byť potvrdené od zamestnávateľa a ktoré musí byť na tlačive z Tatrabanky (nájdete ho na tejto stránke) a nesmie byť staršie ako 30 dní. V prípade, že výplata sa posiela na účet v TB po dobu min. 6 mesiacov, nevyžaduje sa potvrdenie o príjme.

b) podnikateľ (fyzická osoba) – musí mať podnikateľskú históriu aspoň 2 roky, ďalej musí preukázať oprávnenie na vykonávanie podnikateľskej činnosti a je potrebné predložiť potvrdenie o príjme z podnikateľskej činnosti za posledný rok

c) dôchodca – prekladá pri žiadosti potvrdenie o poberaní dôchodku (TB akceptuje starobný, výsluhový, invalidný dôchodok a opatrovateľský príspevok)

Zabezpečnie

Žiadateľ o úver musí podpísať Dohodu o zrážkach zo mzdy. Vo väčšine prípadov sa nevyžaduje ručenie ručiteľom.

Záver

Aj keď tento bezúčelový úver z Tatra Banky nepatrí medzi najlacnejšie na trhu, jeho výhodou je rýchlosť vybavenia (okamžité posúdenie žiadosti najneskôr do 24 hodín) a možnosť získať ho bez ručiteľa a v niektorých prípadoch aj bez dokladovania príjmu žiadateľa.


You are here: Home » Bezúčelový úver » Bezúčelový úver TB Classic TatraBanka

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.