Loading

Cetelem

Spoločnosť Cetelem je finančná skupina, ktorá sa zameriava na poskytovanie spotrebiteľských úverov v troch oblastiach: nákup na splátky, poskytovanie pôžičiek a kreditné karty. Je členom bankovej skupiny BNP Paribas, ktorú medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services zaradila medzi šesť najväčších bánk na svete. Na Slovensku je táto spoločnosť mimoriadne úspešná, od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom trhu v roku 2000 poskytla viac ako jeden milión úverov. To je aj dôkaz toho, že Cetelem je veľmi obľubeným a vyhľadávaným poskytovateľom úverov.

Typy Cetelem pôžičky

Ešte predtým než sa budeme venovať podrobnejšie bezúčelovej pôžičke, aspoň v krátkosti uvedieme aj ostatné úvery:

  1. Pôžička na rekonštrukciu a bývanie

Ak potrebujete zrealizovať stavebné úpravy, vymeniť staré okná za nové alebo kúpiť nové zariadenie, tento úver je určený presne na tieto účely. Môžete si požičať od 2000-34000€. Výhodou je, že na rozdiel od bankových úverov tento získate bez poplatku za poskytnutie a nevyžaduje sa ani ručenie nehnuteľnosťou. Ručenie ručiteľom sa vyžaduje len v prípade, že si požičiate viac ako 25000 eur. Úrok je od 7,59-13,39% p.a čo je napríklad ešte lepšia sadzba ako má Poštová banka na svoju Pôžičku na bývanie (kde je úrok od 8,9%). Spoločnosť pri tomto úvere vyžaduje dokladovanie na čo boli finančné prostriedky použité prostredníctvom faktúr. Požaduje sa dokladovanie do výšky 70% hodnoty poskytnutej sumy, zvyšných 30% nie je potrebné dokladovať.

  1. Pôžička na splatenie úverov

Ak si chcete Vaše existujúce úvery nahradiť jedným s lepšou splátkou, tak presne na tento účel môžete použiť Pôžičku na splatenie úverov. Poskytuje sa od 2000-17000€ a je určená na vyplatenie existujúcich dlhov s dobou splatnosti od šiestich mesiacov do desiatich rokov. Pomocou tohto úveru si môžete Vaše mesačné splátky znížiť až o 30%. V cene je zahrnuté aj poistenie schopnosti splácať úver napríklad v prípade, že by ste prišli o prácu. Pri tomto type úveru sa nevyžaduje žiadne ručenie a dostanete ho bez poplatku. Úrok je nastavený v rozsahu od 11,39 do 14,09%. Pre porovnanie úrokové sadzby u konkurenčného produktu Lepšia splátka od Poštovej banky sa pohybujú od 7,50 do 32,50 % p.a., teda dolná hranica má lepší úrok ale hornú hranicu má lepšie nastavenú Cetelem. Navyše Poštová banka si účtuje aj poplatok za poskytnutie vo výške 4% z objemu poskytnutého úveru. Ak teda máte záujem o konsolidačný úver, určite si vyžiadajte ponuky viacerých poskytovateľov.

  1. Pôžička na auto

Je ideálna ak uvažujete o kúpe nového alebo ojazdeného auta a ak nemáte vlastné finančné prostriedky. Spoločnosť poskytuje tento úver na nové auto (do veku 2 rokov) alebo na kúpu ojazdeného vozidla s vekom do 10 rokov. Túto pôžičku získate aj bez akontácie, bez ručiteľa (do 25000€) a bez poplatkov za poskytnutie a bez mesačných poplatkov za vedenie úverového účtu a úrokom už od 7,6% p.a – 12,09% p.a. Minimálna výška pôžičky je 2000€, maximálna je 34000€.

Pôžička na čokoľvek

Táto patrí medzi najžiadanejšie nebankové úvery na Slovensku. Získate ju bez zbytočných prekážok ktoré celý proces schvaľovania len spomaľujú, teda nemusíte ručiť ručiteľom a ani nehnuteľnosťou. Nakoľko je bezúčelová, nemusíte veriteľovi dokladovať, na čo ste peniaze z úveru použili. Vybavíte ju odoslaním online žiadosti, ktorú nájdete na web stránke Cetelemu. Môžete požiadať o tento úver vo výške od 2000, hormá hranica je stanovená na 17000€. Výšku úrokovej sadzby sa dozviete po vyplnení online formulára a zadaní vstupných údajov akými sú výška úveru a doba splatnosti (ktorá sa pohybuje od 6-120 mesiacov). Úročenie je pri tejto pôžičke fixné, pričom dolná hranica je 8,39% ročne a horná hranica je 16,69 %. O niečo nižšiu spodnú hranicu úroku (7,50 % p.a.) na bezúčelový úver Dostupná pôžička ponúka napríklad Poštová banka.

Poplatky

  • poskytnutie úveru je zadarmo, taktiež nič neplatíte za správu úveru
  • predčasné splatenie je zdarma
  • poplatok za nedodržanie účelu dohodnutého v zmluve 200€
  • spoločnosť si bude účtovať sankčný úrok z omeškania v zmysle platných právnych predpisov, maximálne 0.5 promile dlžnej sumy za každý deň omeškania
  • ak budete potrebovať odklad splátok, Cetelem si bude účtovať 4% z odloženej sumy

 

Podmienky pre poskytnutie

Na vybavenie budete potrebovať vyplniť osobný dotazník, zaslať podpísanú zmluvu a nasledovné doklady:

  • kópiu občianskeho preukazu
  • doklad o výške príjmu:a) ak ste zamestnanec – a plat dostávate na účet, musíte predložiť výpis z bankového účtu za posledné dva mesiace a potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa. Ak dostávate plat v hotovosti, pripravte si výplatné pásky za posledné dva mesiace, výpis z účtu za 2 mesiace a potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa) ak ste podnikateľ – SZČO – budete musieť predložiť kópiu daňového priznania za posledný rok, potvrdenie o podaní daňového priznania, výpisy z firemného účtu za 6 mesiacov a z bežného účtu za 2 mesiace.c) ak ste poberateľom dôchodku – predkladáte výpis z účtu za 2 mesiace a kópiu výmeru dôchodku to SP ak ste poberateľom rodičovského príspevku pripravte si doklad o jeho poberaní za posledné 2 mesiace (buď výpis z účtu alebo poštovú poukážku)

 

Krátka video recenzia

 

Naše odporučenie

Pôžičky z Cetelemu môžeme len doporučiť, nakoľko sú bez poplatkov, s výhodnými úrokovými sadzbami (jednými z najlepších v nebankovom sektore).


You are here: Home » Nebankové pôžičky » Cetelem

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.