Loading

Cofidis

Spoločnosť Cofidis patrí medzi top firmy poskytujúce spotrebiteľské úvery na diaľku a online pôžičky na Slovensku ale aj v Európe. Táto firma rozvíja a vylepšuje svoju činnosť na Slovensku od roku 2004, ale zázemie jej poskytuje fnančná skupina s rovnakým názvom, ktorej vznik sa datuje v roku 1982. Cofidis sa v súčasnoti zameriava na dve hlavné činnosti – poskytovanie pôžičiek a predaj na splátky. Aj vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti poskytovania finančných služieb môžeme povedať že sa jedná o jednu z najinovatívnejších firiem čo sa týka spôsobu podania žiadosti a celkového procesu vybavenia pôžičky. Ako vôbec prvá spoločnosť prišla s nápadom nakzvanej prescoringovej kalkulačky, ktorá umožňuje žiadateľovi okamžite zistiť akú maximálnu výšku mesačnej splátky si môže dovoliť (po zadaní čistého mesačného príjmu žiadateľa a po odpočítaní mesačných výdavkov). Je to z toho dôvodu, že táto nebanková spoločnosť sa snaží požičiavať zodpovedne, teda tak, aby výška mesačnej splátky príliš nezaťažila rodinný rozpočet. Spoločnosť v priemere stanovuje maximálnu výšku mesačnej splátky ako jednu tretinu čistého mesačného príjmu. Stanovenie maximálnej hranice je výhodné aj pre klienta (aj keď to nemusí na prvý pohľad vyzerať ako výhoda) – ak je mesačná splátka prispôsobená finančným možnostiam klienta, dlžník si v budúcnosti vo väčšine prípadov nemusí predlžovať splatnosť, čím by sa celková cena úveru predražila.

Charakteristika online pôžičky Cofidis

logo spoločnosti CofidisTento na Slovensku dosť obľubený bezúčelový úver sa poskytuje vo výške od 200-5000€, pričom maximálna doba splatnosti je 41 mesiacov. Úver môžete splatiť už aj v priebehu jedného mesiaca, ak sa rozhodenete pre takúto veľmi krátku dobu splatnosti tak pôžičku preplatíte len minimálne.

Pre koho je určená

Táto pôžička je určená pre každého s vekom od 18 rokov, trvalým pobytom na území SR a s pravidelným zdrojom príjmov. Aj pre dôchodcov a pre ženy na materskej dovolenke.

Tip:

Ak patríte do jednej z týchto skupín (dôchodca alebo žena na MD), získate oveľa lepšiu úrokovú sadzbu, ak do žiadosti uvediete partnera alebo partnerku ako spoludlžníka.

Doklady potrebné na vybavenie úveru:

 1. Výpis z bankového účtu za posledný mesiac
 2. Kópiu občianskeho preukazu z oboch strán ako žiadateľa tak aj spolužiadateľa
 3. Kópiu druhého dokladu totožnosti (napríklad rodného listu alebo pasu, prípadne vodičského preukazu)
 4. Potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa (v prípade že ste dôchodca tak budete musieť predložiť výmeru dôchodku)

Postup pri vybavovaní úveru

Žiadosť o bezúčelový úver z Cofidisu si môžete podať prostredníctvom online formulára, ktorý je zverejnený na ich webovej stránke. Online kalkulačka Vám okamžite po zadaní základných údajov akými sú výška Vášho čistého mesačného príjmu a mesačné náklady vypočíta akú maximálnu sumu si môžete požičať. V druhom kroku si môžete výšku mesačnej splátky prispôsobiť a okamžite sa dozviete výškú úrokovej sadzby a ročnú percentuálnu mieru nákladov. Presne tak budete vedieť, o koľko úver preplatíte. Ak súhlasíte s výškou mesačnej splátky a s podmienkami poskytnutia úveru, vyplňte zvyšnú časť formulára s Vašimi kontaktnými údajmi a čakajte na telefonát od obchodného zástupcu spoločnosti. V prípade, že Vaša žiadosť bude schválená, dostanete poštou alebo emailom zmluvu o pôžičke, ktorú musíte vytlačiť, podpísať a poslať spolu s požadovanými dokumentami (uvedené vyššie) na adresu: Cofidis a.s., Suché mýto 1, 811 03 Bratislava. Peniaze Vám budú bezhotovostne poslané do 48 hodín od konečného schválenia pôžičky, plus treba rátať ešte pár dní na bankový prevod (záleží od Vašej banky).

Poplatky a úroky

Jednou z najväčších predností Cofidis pôžičky je, že v prípade predčasného splatenia alebo mimoriadnej splátky neplatíte veriteľovi žiaden poplatok, čo je dosť veľká rarita na trhu nebankových subjektov, keďže väčšina poskytovateľov si pýta maximálnu výšku poplatku za predčasné splatenie, ktorú im umožňuje slovenská legislatíva.

Ďalším plusom tohto úveru je, že neobsahuje žiadne ďalšie poplatky, v prípade, že úver budete splácať v dohodnutom termíne. Neplatíte teda žiadne poplatky za poskytnutie úveru, ani mesačné poplatky za vedenie účtu ba dokonca si spoločnosť neúčtuje ani poplatok za vrátenie preplatku.

V prípade,že sa dostanete do omeškania, budete musieť zaplatiť zmluvnú pokutu vo výške 2,25%. Do výpočtu ročnej percentuálnej miery nákladov sa nezahŕňa náklad na poistenie úveru, teda ak sa rozhodenete uzavrieť okrem zmluvy o pôžičke aj poistenie, budete si musieť priplatiť mesačne 0,65% z výšky dlžnej sumy. Poistenie zahŕňa tieto poistné udalosti:

 • stratu zamestnania,
 • dočasnú pracovnú neschopnosť
 • smrť poistenej osoby
 • nezvratnú a úplnú stratu samostatnosti

Úroková sadzba je v Cofidise nadstavená férovo (teda minimálne úrok predstavuje lepší priemer v nebankovom sektore). Minimálnu výšku úrokovej sadzby (13,90%) dostanete ak si požičiate 650€ na 11 mesiacov s mesačnou splátkou 60 € a poslednou splátkou 35,56€. Maximálny úrok, ktorý Vám v tejto firme vyrúbia je 36% ročne (napríklad pri pôžičke 200€, dobe splatnosti 40 mesiacov a výške mesačnej splátky 8€)

Záver

Cofidis patrí medzi serióznych poskytovateľov pôžičiek, kde síce úver preplatíte, ale pokiaľ ho budete splácať tak ako bolo dohodnuté v zmluve, nehrozí Vám žiadne riziko.


You are here: Home » Nebankové pôžičky » Cofidis

3 komentáre

 1. Dobrý deň, chcem sa spýtať či je pôžička určená aj pre živnostníkov.Ďakujem, s pozdravom Košik

  • Dobrý deň pán Košík,

   Cofidis momentálne neposkytuje úvery novým klientom, aspoň nie tento mesiac. Vedenie spoločnosti však pripravuje nové úverové produkty, ktoré by mali začať poskytovať v priebehu budúceho mesiaca a je dosť pravdepodobné, že medzi novými produktami bude aj pôžička pre živnostníkov. Pre viac informácii môžete zavolať na info linku spoločnosti 0232220120.
   Spoločnosti, ktoré poskytujú pôžičky pre živnostníkov nájdete v tejto kategórii:
   http://smartpozicky.sk/kategoria/pozicky-pre-zivnostnikov/

 2. Dobrý deň,mám veľký problém.ale banka mi nejde v ústrety,hoci sama som o pôžičku nežiadala.Jeden pán mi nahovoril pracovať vo firme Wellstar.prišla som tam,nevedela som čo je to za práca,ani s čím sa pracuje,a ani to,že si musím na to aby som mohla pracovať niečo kúpiť. V ten deň,ma aj zapísali,dokonca vybavili úver v banke Cofidis ,hoci som hovorila,že mám dlhy. Pracovníčka vo firme mi neobjasnila ,ani cenu tovaru,za ktorý teraz musím platiť.Zistila som že tú prácu nechcem a ani neviem robiť,tak som napísala do firmy o zrušenie dohody,alebo čo to spisovali, ja som nedostala žiadny doklad. Napísaka som aj do banky Cofidis,že ruším zmluvu,ja si nemôžem dovoliť platiť za veci ktoré nepotrebujem a na ktoré ani nemám peniaze.Nedostala som od nich doteraz žiadnu odpoveď,iba sms,že mám zaplatiť splátku 39,80 za mesiac.Napísala som im znovu,neprišla žiadna odpoveď,iba teraz sms,že mi dávajú pokutu za omeškanie splátky,a to mám vraj zaplatiť 80 eur za mesiac.Celková suma bola asi 1.135 eur,teraz to je 2.244 eur. Je to navýšenie o 100 percent,to čo má znamenať? Prečo banka nevymáha dlh vo firme,to oni žiadali a aj vybavovali.Išla som to vybaviť osobne do Bratislavy do sídla banky,na ul.Suché Mýto,ale takú banku tam na adrese nikto nepoznal. Tak mi teraz prosím Vás poraďte ako mám postupovať,chcem sa toho nechceného dlhu zbaviť.A ešte je tam fakt,že som chcela ten tovar čo mi prišiel domov poslať späť do Maďarska,odkiaľ to prišlo,to mi poradila pani,ktorá so mnou komunikovala a ktorá všetko v tej firme wellstar spisovala,nielen že u seba nemám od nich žiadnu zmluvu,ale pani to asi vybavila aj s maďarským skladom ,aby mi neodpovedali., ja som im napísala,ale neprišla žiadna odpoveď. Toto zaváňa kriminalitou poraďte mi prosím Vás čo mám s tým teraz robiť? Ďakujem.

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.