Loading

ČSOB banka

ČSOB patrí medzi najsilnejších hráčov na slovenskom bankovom trhu ale zároveň patrí medzi najmladšie banky na Slovensku. Ako samostatný právny subjekt začala pôsobiť na Slovensku až začiatkom roka 2008, dovtedy tu mala svoje zastúpenie len ako pobočka zahraničnej banky – ČSOB Praha. Svojim klientom ponúka množstvo úverových produktov medzi ktoré patria hypotekárne úvery, spotrebné úvery, povolené prečerpanie a kreditné karty. V nasledovnom článku si ich stručne predstavíme.

Prehľad hypotekárnych úverov

  1. Vario hypotéka

Na rozdiel od ostatných hypoték z konkurenčných bánk, Vario hypotéka je charakteristická nezvyčajne dlhou dobou splatnosti – až 40 rokov, čo umožňuje získať  úver aj na vyššiu sumu, pri nízkych mesačných splátkach. Táto hypotéka sa poskytuje vo výške od 4 500 €, a maximálna výška úveru bude závisieť od hodnoty založenej nehnuteľnosti (LTV je 100 %). Klient si môže vybrať dobu fixácie, počas ktorej sa nebude výška úrokovej sadzby meniť. Banka poskytuje 1, 3, 5, 10, 15 alebo 20 ročné obdobie fixácie, s úrokovou sadzbou od 4,32% p.a. (pri trojročnej fixácii). Keďže nikto nevie, ako sa budú vyvíjať úrokové sadzby v nasledovnom období, aj pre banku je isté riziko fixovať úrok na dlhšie obdobie, preto s rastúcim obdobím fixácie spravidla rastie aj výška úroku.

Nakoľko je Vario hypotéka účelovým úverom, každý dlžník je povinný zdokladovať celú sumu, ktorá mu bola poskytnutá. V prípade, že tak dlžník nespraví, banka mu zvýši úrok o 1% (a to aj napriek fixácii)

  1. Bezúčelová hypotéka

Je klasickou pôžičkou na čokoľvek, ktorú je možné získať v hodnote od 4 500 €, pričom splátky si môže klient rozložiť na obdobie od 3-30 rokov. Na rozdiel od Vario hypotéky sa účel použitia finančných prostriedkov banke nedokladuje. Za svoje záväzky dlžník ručí tuzemskou nehnuteľnosťou, od hodnoty ktorej sa určí aj maximálna výška pôžičky. Bezúčelovú hypotéku je možné získať maximálne do 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. Takýmto spôsobom môžete získať úver vo vysokej hodnote. Okrem toho vďaka zabezpečeniu nehnuteľnosťou získate oveľa výhodnejšiu úrokovú sadzbu ako keby ste si vzali spotrebný úver na čokoľvek. Úročenie je aj v tomto prípade fixné a vychádza len o niečo drahšie ako pri klasickej hypotéke. Napríklad pri trojročnej fixácii sa výška úroku pohybuje od 4,56% p.a.

  1. Kombinovaná hypotéka

V prípade, že hľadáte vhodný úver na bývanie a zároveň by ste radi použili časť z neho na čokoľvek, tak práve pre Vás tu je kombinovaná hypotéka pozostávajúca z dvoch častí – z účelovej (určenej na kúpu nehnuteľnosti, rekonštrukciu alebo modernizáciu bývania) a druhú, bezúčelovú časť je možné použiť na čokoľvek. Banke nie je potrebné dokladovať až 40 % z objemu poskytnutého úveru. Kombinovanú hypotéku môžete získať od 4500 € a maximálna výška úveru závisí od hodnoty založenej nehnuteľnosti. (LTV je v tomto prípade až 100 %). Vďaka dlhej dobe splatnosti od 3-30 rokov si môžete splátky rozložiť podľa Vašej momentálnej finančnej situácie. Splácanie je buď lineárne alebo anuitné a klient si môže sám vybrať deň splátky, ktorý mu najviacej vyhovuje. Úroková sadzba je fixná na obdobie 1,3,5,10,15 alebo 20 rokov s úrokom od 4,53 % p.a. (pri 3-ročnej fixácii).

  1. Hypotéka pre mladých

ČSOB banka poskytuje aj hypotéku pre mladých so zvýhodnenou úrokovou sadzbou až o 3 %. Zvýhodnenie platí len na prvých 5 rokov, potom bude úver úročený štandarnou úrokovou sazbou. Dotovanú hypotéku je možné získať len do výšky 50 000 €. Doba splatnosti je v tomto prípade až 40 rokov. Nárok na získanie zvýhodnej hypotéky majú mladí ľudia, ktorých vek v čase podania žiadosti nepresiahne 35 rokov a ktorých príjem nie je vyšší ako 1,3 násobok priemerného mesačného platu v národnom hospodárstve.

  1. Splatenie existujúcich úverov hypotékou z ČSOB

Ak Vám konči obdobie fixácie vo Vašej banke a nie ste spokojný s podmienkami alebo s novou úrokovou sadzbou, vždy môžete starý úver vymeniť za nový s lepšími podmienkami. ČSOB banka ponúka túto možnosť prostredníctvom splatenia existujúcich úverov hypotékou. Tento úver môžete získať bez nového znaleckého posudku (banka si totižto vypracuje vlastný odhad ceny) a bez poplatku za poskytnutie. Československá obchodná banka Vám poskytne hypotéku až do 90 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. Úrok je fixovaný na obdobie 1,3,5,10, 15 alebo 20 rokov a pohybuje sa  od 4,32 % ročne.

Spotrebné úvery

  1. Bezúčelový spotrebný úver

Tento úver sa poskytuje v rozsahu od 600 -25 000 a získate ho bez založenia nehnuteľnosti a aj bez spoludlžníka či ručiteľa. O výške úverového limitu rozhoduje predovšetkým bonita žiadateľa a jeho platobná disciplína. Doba splatnosti je od 1-7 rokov a úrok sa pohybuje od 8,90 % – 24,90 % ročne. Je určený pre fyzické osoby (aj pre podnikateľov) vo veku od 18 rokov. Žiadosť je možné podať na ktorejkoľvek pobočke banky a peniaze, pokiaľ spĺňate podmienky a predložíte požadované dokumenty môžete získať aj na počkanie.

  1. Spotrebný úver na bývanie

Je účelovým úverom, ktorý môže byť použitý výhradne na financovanie potrieb súvisiacich s bývaním. Pôžičku na bývanie z ČSOB získate od 4000 -25 000 € s dobou splatnosti až 10 rokov. Keďže tento úver je účelový, má aj lepšiu úrokovú sadzbu – od 8,90 % p.a. Banke je potrebné predložiť daňové doklady, ktoré preukazujú účel úveru do 6 mesiacov od jeho čerpania, inak bude pôžička preklasifikovaná na bezúčelovú a úrok sa automaticky zvýši o 2%.

  1. Spotrebný úver na auto

Slúži na financovanie nového alebo ojazdeného auta alebo motocyklu. Na kúpu nového auta nemusíte mať žiadne vlastné úspory, nakoľko banka prefinancuje až 100 % hodnoty vozidla. Pôžička na auto z ČSOB sa poskytuje vo výške od 600 – 25 000 € bez ručiteľa a spolužiadateľa s lehotou splatnosti 5 rokov (pri ojazdenom aute) a 7 rokov pri novom. Za poskytnutie úveru si banka účtuje úrok od 8,90 % ročne.

  1. Povolené prečerpanie

Predstavuje možnosť, ako mať kedykoľvek k dispozícii úver ktorý Vám pokryje neočakávané finančné výdavky v prípade, že to budete potrebovať. Za zriadenie povoleného prečerpania si banka neúčtuje žiadne poplatky. Úverový rámec je 150 – 6000 €, pričom výška úverového limitu závisí od príjmov klienta. Banka poskytuje PP až do výšky trojnásobku mesačnej mzdy fyzickým osobám vo veku od 18 rokov k bežným účtom s balíkom Pohoda a Extra pohoda.

  1. Kreditné karty

V ponuke úverových produktov Československej obchodnej banky samozrejme nesmú chýbať ani kreditné karty, ktoré banka poskytuje ako klientom tak aj neklientom banky (bez potreby vedenia bežného účtu v ČSOB). Záujemca o kreditnú kartu má na výber z troch možností: MasterCard Unembossed, MasterCard Standard a MasterCard Gold.


You are here: Home » Bankové úvery » ČSOB banka

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.