Loading

ČSOB odpúšťa 3 mesačné splátky na hypotéke

Československá obchodná banka rozbehla v rámcii jesennej akcie kampaň Hypotéka s nulovou splátkou. Ak sa poponáhľate a do konca Novembra 2012 uzatvoríte v ČSOB zmluvu o hypotekárnom úvere, 3 splátky hypotéky za Vás zaplatí ČSOB banka. Aké sú podmienky tejto akcie?

Banka odpúšťa jednu splátku v jednom fixačnom období, maximálne počas troch za sebou nasledujúcich období fixácie úrokovej sadzby. To znamená, že ak uzatvoríte hypotéku s fixáciou na 3 roky, tak banka Vám odpustí jednu splátku počas tohto obdobia. Ďalšie dve splátky nebude platiť počas 2 nasledovných období fixácie úroku. Podmienkou je vždy uzatvorenie fixácie na minimálne 3 roky, takže nemôžete si povedať, že uzatvoríte zmluvu s fixáciou na 1 rok a z toho nebude platiť jednu mesačnú splátku. Maximálna výška jednej odpustenej splátky je 500 €, takže pri optimálnom využití môže klient ušetriť maximálne 1500 €.

Československá obchodná banka sa zaviazala, že odpustené splátky nebudú mať vpyv na predĺženie lehoty splatnosti. Podmienkou na získanie hypotéky s 3 nulovými splátkami mesačne je zriadenie bežného účtu v ČSOB banke, pričom na účte musí mať klient zostatok minimálne 400 €, a musí mesačne zrealizovať minimálne jeden trvalý príkaz a jedno inkaso.

Vedenie bežného účtu v ČSOB Vás bude mesačne stáť 4 € (základný balík Pohoda) alebo 8 € (pri balíku Extra Pohoda). Pri 30 ročnej splatnosti hypotéky len na samotnom poplatku za vedení bežného účtu zaplatíte od 1440 € (balík Pohoda) až do 2880 € (balík Extra Pohoda). Takže len samotné poplatky za vedenie účtu presiahnu sumu ktorú klient ušetrí vďaka 3 odpusteným splátkam. Okrem toho je potrebné o odpustenie splátok požiadať, nakoľko sa neudeje automaticky.

Parametre hypotéky z ČSOB

Banka poskytuje hypotekárne úvery v minimálne výške 4500 €. Maximálny úverový strop nie je presne stanovený, ale bude závisieť od hodnoty založenej nehnuteľnosti (ČSOB poskytuje úver až do 100 % hodnoty nehnuteľnosti). Klient si môže rozložiť splátky na obdobie až 40 rokov, s možnosťou výberu fixácie úrokovej sadzby na obdobie (1,3,5,10,15, alebo až 20 rokov), pričom najvýhodnejšie sazby banka ponúka pri fixácii na 3 a 5 rokov. V rámci obnovy fixácie úrokovej sadzby môže klient 100% splatiť hypotéku predčasne bez poplatku. Banka umožňuje každý rok uhradiť mimoriadnu splátku hypotéky do výšky 20 % zo zostatkovej istiny. Výhodou je, že ju momentálne získate bez poplatku za poskytnutie, ktorý je štandarne 0,75 % z objemu poskytnutého úveru (minimálne 15 €, maximálne 1000 €).


You are here: Home » Správy » ČSOB odpúšťa 3 mesačné splátky na hypotéke

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.