Loading

Debetná karta VÚB

Všeobecná úverová banka má v ponuke široké portfólio debetných platobných kariet, ktoré vydáva k bežným účtom vedeným v tejto banke.

Poskytuje jednak embosované, ale aj neembosované platobné karty. Rozdiel medzi jednotlivými typmi si môžete prečítať v tomto príspevku.

Debetné karty VUB banky poskytujú okrem základných funkcií, ako je výber z bankomatov a bezhotovostné platby v obchodoch aj množstvo benefitov a zliav u vybraných obchodníkov.

Embosované platobné karty

1. MasterCard Standard

Karty MasterCard sú na Slovensku často používané a vďaka širokej akceptácii v tisíckach obchodných miest doma aj v zahraničí sa naozaj oplatí tento typ karty vlastniť. Na čo ju môžete použiť?

 • na bezhotovostné platby u obchodníkov – poplatok je 0,15 € za bezhotovostnú platbu u obchodníka na Slovensku ale aj v zahraničí a rovnakú sumu zaplatíte aj za dobitie kariet mobilných operátorov
 • na platby za tovar a služby na internete
 • na výbery hotovosti z bankomatov:- poplatok za výber z bankomatu VÚB banky: 0,20 € (všetky výbery budú účtované naraz, na konci kalendárneho mesiaca)- poplatok za výber z bankomatov iných bánk a bankomatoch vo vybraných krajinách EÚ: 1,50 €- poplatok za výber z bankomatu v zahraničí, mimo vybraných európskych krajín a vo vybraných európskych krajínách, v prípade že vyberáte inú menu ako eurá: 1,5 % z transakcie, minimálny poplatok je 6,50 €
 • kartou môžete vyberať hotovosť aj na prepážke ktorejkoľvek banky alebo v zmenárni (táto služba sa nazýva cash advance) – poplatok za cash advance na Slovensku a v zahraničí je stanovený na 1,5 % zo sumy zaúčtovanej transakcie, minimálny poplatok je 7 €

Platby kartou a výbery v hotovosti sú možné len do výšky povoleného zostatku na účte klienta a zároveň sú obmedzené denným limitom. Limit na karte si stanovuje každý klient samostatne, podľa jeho potrieb od 10 – 2500 €.

Koľko Vás bude MasterCard Standard stáť?

Používanie karty nie je zadarmo, za rok za ňu zaplatíte poplatok 21,60 €. Treba počítať aj s prípadnými zmenami v cenníku VÚB banky, takže na ďalší rok Vás môže stáť o niečo viac alebo menej. V prípade straty alebo krádeže si bude banka za jej znovuvydanie účtovať poplatok vo výške 10 €.

Ostatné poplatky

 • náhradná karta, núdzová hotovosť v prípade straty: 120 €
 • poplatok za expresné vydanie (do 3 pracovných dní): 10 €
 • zmena PIN prostredníctvom bankomatu VÚB: 2,50 €
 • zmena denného limitu: 3 €

2. VISA Classic

Je ďalšou z ponuky embosovaných medzinárodných platobných kariet Všeobecnej úverovej banky. VISA Classic je veľmi porovnateľná s kartou MasterCard Standard, je len na Vás pre ktorú sa rozhodnete. Na Slovensku sú akceptované oba typy, ale môže sa Vám stať že v zahraničí budú akceptovať len jednu z nich, preto je dobré mať v peňaženke obe karty. VÚB banka Vám poskytne VISU Classic s denným limitom od 10-2500 €, podľa Vašich potrieb. Limit si môžete kedykoľvek zmeniť za malý poplatok 3 €. Všetky ostatné poplatky sú rovnaké ako pri MasterCard Standard

3. VISA Gold

Je prestížna medzinárodná platobná debetná karta, určená pre náročných zákazníkov, ktorí potrebujú mať nastavený väčší denný limit. VISA Gold sa poskytuje s denným limitom od 2400 – 5000 €. Za prestížnu platobnú kartu si treba priplatiť, bude Vás stáť 83 € za rok.

Poplatky

 • znovuvydanie karty po krádeži alebo po strate: 10 €
 • poplatok za vydanie náhradnej karty a poskytnutie núdzovej hotovosti: 120 €
 • zmena PIN prostredníctvom bankomatu: 2,50
 • znovuvytlačenie PIN: 3,50 €
 • zvýšenie alebo zníženie denného limitu: 3 €
 • bezhotovostná platba u obchodníkov na Slovensku a v zahraničí: 0,15 €
 • poplatok za výber hotovosti z bankomatov VUB: 0,20 €
 • poplatok za výber z bankomatov ostatných bánk na Slovensku a vo vybraných krajinách Európskej únie: 1,50 €
 • poplatok za výber hotovosti z bankomatov v zahraničí, mimo vybraných európskych krajín: 1,5 % z objemu transakcie, min. 6,50 €
 • cash advance v tuzemsku a v zahraničí: 1,5 % z vybranej sumy, min. 7 €

 

4. VISA EURO<26

Ponuku debetných embosovaných kariet Všeobecnej úverovej banky uzatvára VISA EURO<26. Okrem výberov v hotovosti, platbou cez internet a bezhotovostných transakcií karta poskytuje jej majiteľovi aj celú radu benefitov a zliav EURO<26, ktoré môžete využívať na Slovensku a v Európe. S EURO<26 môžete využívať zľavy na kultúrne akcie (dividlá, kiná, galérie, múzeá), ďalej akcie na poistenie, ubytovanie, letenky, študijné a pracovné pobyty v zahraničí, ale aj zľavy v obchodoch a vzdelávacích inštitúciách. Poskytuje sa len mladým ľuďom do 26 rokov, ktorí majú zároveň v banke otvorený účet Start Konto. Na rozdiel od ostatných embosovaných kariet, túto získate zadarmo, teda bez ročného poplatku. Ostatné poplatky a ceny za výbery v hotovosti sú rovnaké ako u MC Standard, okrem výberu hotovosti v zahraničí (mimo vybraných európskych krajín), ktorý je v tomto prípade o niečo lacnejší – 1,20 € / výber.

Neembosované karty

5.Visa Inspire

Je zaujímavá najmä možnosťou bezkontaktnej platby technológiou payWave pre rýchlejší a pohodlný nákup (platba nezaberie viac ako 5 sekúnd) a bezplatným výberom hotovosti v zahraničí z bankomatov skupiny Intesa Sanpaolo (mimo Slovenska). Zadarmo môžete vyberať hotovosť v Chorvátsku, Bosne a Hercegovine, Slovinsku, Srbsku, Taliansku, Rumunsku, Maďarsku, Ukrajine, Rusku, Albánsku a v Egypte. Denný limit sa pohybuje v rozmedzí od 10 -2500 €, podľa potreby klienta. Ročne Vás bude Visa Inspire stáť 8,30 €, v prípade straty alebo krádeže budete musieť zaplatiť poplatok 5 €. Ostatné poplatky sú rovnaké ako v prípade MasterCard Standard.

6. Maestro Dobrý Anjel

Je karta s nižším denným limitom, od 10-1000 €, zato však s veľmi dobrou myšlienkou. Za každú bezhotovostnú platbu ktorú s kartou uskutočníte, VÚB banka prispeje neziskovej organizácii Dobrý Anjel 1% z objemu uskutočnenej transakcie (máte tak šancu pomôcť onkologickým pacientom, a pritom Vás nákup nebude stáť ani o cent navyše, 1% z platby hradí banka). Ročný poplatok za kartu je len 8,30 €, poplatky sú také isté ako pri MasterCard Standard

7. Bratislavská Mestská Karta – Maestro BMK

Je určená pre obyvateľov hlavného mesta, ktorým prináša pri platbe kartou množstvo zliav v bratislavských obchodoch a reštauráciách. Okrem toho je možné ju využiť ako električenku (najskôr je potrebné kartu aktivovať v Dopravnom podniku Bratislava  ) alebo ako preukaz do mestskej knižnice. S Maestro BMK môžete platiť aj bezkontakte vďaka technológii PayPass. Výdava sa bezplatne (bez ročného poplatku) všetkým, ktorí majú trvalý pobyt v Bratislave, vek od 8 rokov a bežný účet vedený vo VÚB banke.


You are here: Home » Debetná karta » Debetná karta VÚB

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.