Loading

Dostupná pôžička Poštová banka

Dostupná pôžička z Poštovej banky sa dlhodobo zaraďuje medzi najúspešnejšie úverové produkty. Nielen táto, ale aj ostatné pôžičky z Poštovej banky sú na Slovensku veľmi obľúbené. Dokazuje to aj nárast v objeme poskytnutých úverov, ktorý si Poštová banka oproti minulému roku zvýšila o necelých 24 %.  Aké sú silné a slabé stránky tejto pôžičky? Odpoveď na túto ale aj ďalšie otázky sa dozviete v nasledovnom článku.

Základné informácie o Dostupnej pôžičke

Jedná sa o bezúčelový spotrebný úver, čo znamená že peniaze z úveru môžete použiť na čokoľvek bez nutnosti dokladovania bločkov a faktúr. Pôžičku môžete získať v minimálnej sume 400€ a maximálna výška úveru je 7000€. Výhodou oproti konkurenčným produktom je pomerne dlhá doba splatnosti od 2 do 6 rokov, čo umožňuje nastaviť si buď veľmi nízku mesačnú splátku (už od 13€ za mesiac) alebo umožňuje úver splatiť v priebehu veľmi krátkej doby, čím klient môže ušetriť na poplatkoch. Dobu splatnosti si klient vyberá sám, podľa jeho finančných možností. Dostupná pôžička sa môže čerpať aj v hotovosti, ale pri tomto type čerpania úveru je maximálna výška pôžičky stanovená na 2000€. V oboch prípadoch (bezhotovostný prevod alebo vyplatenie v hotovosti) je potrebné splácať istinu aj s úrokmi mesačne, pričom úročenie je fixné. Výška mesačnej splátky je počas celej doby splatnosti rovnaká, čo umožňuje klientovi získať lepší prehľad o svojich výdavkoch. Taktiež je tu možnosť požiadať o odklad mesačných splátok až o 6 mesiacov. O odklad však musíte požiadať písomne, ideálne pošlite list so žiadosťou doporučene. O niekoľko dní dostanete rozhodnutie s termínom odkadu a dátumom nových splátok. Samozrejme za túto službu Vám Poštová banka bude účtovať vyšší úrok.

Výhodou je, že Dostupná pôžička sa poskytuje bez ručiteľa a bez potvrdenia o príjme. Táto výhoda získať pôžičku bez dokladovania príjmu však platí len pre osoby ktoré sú zamestnané na Slovensku. Ak si však myslíte, že ju získate ak ste nezamestnaný, máte smolu. Poštová banka si príjem všetkých záujemcov overuje cez Sociálnu poisťovňu. Záujemcovia o tento úver ktorí majú zápis v registri taktiež nepochodia, nakoľko sa pri posudzovaní žiadosti overuje aj registrer dlžníkov.

Poplatky a úroky s ktorými treba počítať

Vybavenie pôžičky je bezplatné, v prípade že máte účet vedený v Poštovej banke a v prípade že ste si vybrali možnosť bezhotovostného čerpania úveru. Pre klientov, ktorí si účet v PB nechystajú založiť (prípadne ho majú vedený v konkurenčnej banke) je poplatok za poskytnutie Dostupnej pôžičky 29,87€. Rovnaký poplatok platia klienti, ktorí si vybrali možnosť čerpať úver v hotovosti, priamo na pobočke PB alebo na ktorejkoľvek pošte.

Za mimoriadnu splátku alebo predčasné splatenie si banka účtuje poplatok vo výške 0,5 %(ak do doby splatnosti zostáva menej ako rok) až 1% (ak do doby splatnosti zostáva viac ako rok) z mimoriadnej splátky alebo z nesplatenej istiny. Ak sa dostanete do omeškania, budete musieť okrem sankčného úroku zaplatiť aj upomienku (v prípade prvej sa platí poplatok 9,96€) a v prípade druhej upomienky až 24,90€.

Úroková sadzba  sa pohybuje od 7,50% – 32,50% ročne a jeho výška závisí od príjmu žiadateľa a počtu mesačných splátok. Konkrétnu výšku mesačnej splátky ilustruje nasledovná tabuľka – vyberte si výšku pôžičky a dobu splácania a hneď sa dozviete aká bude výška mesačnej splátky. (tip:kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Podmienky na získanie

Nárok na tento úver majú občania SR s trvalým pobytom v SR s vekom od 18 rokov. Maximálna veková hranica je 70 rokov. Žiadosť o dostupnú pôžičku si môžu podať:

  1. Zamestnanci – ktorí sú v pracovnom pomere dlhšie ako 3 mesiace. Žiadateľ teda nemôže byť v skúšobnej dobe.
  2. Dôchodcovia – do 70 rokov, ktorí poberejú buď starobný, výsluhový alebo invalidný dôchodok. Pri dôchodcoch však existuje jedno obmedzenie a tým je maximálna doba splatnosti úveru 36 mesiacov, pokiaľ je žiadateľ v čase podania žiadosti starší ako 65 rokov.

Na vybavenie bude stačiť jeden doklad totožnosti (občiansky preukaz) a doklad ktorý preukazuje adresu trvalého bydliska (napríklad faktúra za plyn)

Zhrnutie

Dostupná pôžička z Poštovej banky tvorí akýsi most medzi bankovými a nebankovými úvermi ktorý má výhody oboch typov – rýchle vybavenie bez zbytočného dokladovania a relatívne nízky úrok (v porovaní s nebankovými spoločnosťami). Na druhej strane treba povedať, že tento úver zďaleka nie je určený pre každého – nepochodia nezamestnaní a živnostníci.

Ďalšie informácie o tomto produkte získate na info linke 0850211211 alebo na ktorejkoľvek pobočke Poštovej banky alebo jednoducho na pošte.

Na záver ešte krátke zhrnutie


You are here: Home » Bezúčelový úver » Dostupná pôžička Poštová banka

1 komentár

  1. dobry den prosim vas dostupnu pozicku moze ziskat aj dochodca ktory uz dovrsil 72rokov ?dakujem za odpoved….pekny den.

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.