Loading

Flexidebet

Takmer každá banka na Slovensku ponúka klientom možnosť povoleného prečerpania, a VUB  nie je žiadnou výnimkou.

Flexidebet predstavuje možnosť požičať si peniaze banky kedykoľvek to budete potrebovať. Úroky platíte len vtedy, ak naozaj príde k využitiu tejto služby a len do skutočne čerpanej sumy, teda úroky neplatíte z celkového limitu.

Peniaze z flexidebetu je možné použiť na čokoľvek a banke pritom nemusíte dokladovať účel ich použitia. Čerpanie je možné buď bezhotovostnou platbou kartou pri nákupe tovaru alebo služieb, výberom z bankomatu alebo výberom v hotovosti na ktorejkoľvek pobočke banky. Splácanie sa uskutočňuje pripísaním platby na Váš účet – každý vklad na účet zníži výšku prečerpanej sumy a Vy tak opäť budete môcť aktívne využívať službu PP. Je len na Vás, kedy dlh uhradíte a v akej výške, no najlepšie je ak dlžobu vyrovnáte čo naskôr, nakoľko úroky nabiehajú každý deň.

Na zriadenie povoleného prečerpanie nie je nutné žiadne zabezpečenie. V prípade že máte vo Všeobecnej úverovej banke vedený termínovaný účet, vkladnú knižku alebo ste majiteľom podielových listov VUB AM, tak môžete získať flexidebet v mimoriadnej výške a so zvýhodnenou úrokovou sadzbou (8,5%) ako by ste dostali v prípade nezabezpečeného flexidebetu (17,9%).

Flexidebet sa zriaďuje k flexiúčtu. Pri Start konte aj Senior konte je povolené prečerpanie účtu automatické, pri Flexiúčte je služba PP voliteľná, teda klient sa môže rozhodnúť, či túto možnosť bude využívať alebo nie. Výška povoleného prečerpania záleží od Vašich pohybov na flexiúčte za posledné obdobie. Banka teda bude sledovať Vaše príjmy a výdavky a na základe toho stanoví maximálny limit povoleného prečerpania. Ak aktívne využívate internet banking VUB banky, môžete požiadať o PP aj prostredníctvom internet bankingu – okrem toho, že nemusíte pre jeho vybavenie nikam chodiť získate aj 50% zľavu z poplatku za jeho poskytnutie. Ak je navyše povolené prečerpanie komponentou flexiúčtu, klient neplatí poplatok za poskytnutie a ani mesačné poplatky za čerpanie.

Ak ešte nie ste klientom VUB banky a mali by ste záujem o túto službu, musíte si najskôr otvoriť jeden z flexiúčtov a podať žiadosť o flexidebet, kde musíte uviesť výšku Vášho príjmu. Banka si vo väčšine prípadov overuje príjem klientov v Sociálnej poisťovni, takže nie je potrebné predložiť potvrdenie o výške príjmu. Na to, aby ste mohli službu povoleného prečerpania aktívne využívať, musíte si nechať zasielať výplatu na účet, kde je zriadený flexidebet. Výška povolené prečerpania je spravidla dvojnásobok Vášho mesačného platu. Ak Vám teda napríklad na účet chodí každý mesiac výplata vo výške 700 €, limit povoleného prečerpania bude 1400 €.

Úrokové sadzby a poplatky

  • Flexidebet nezabezpečený 17,90 %, zabezpečený 8,50 %
  • Sankčný úrok v prípade, že klient „prešvihne“ limit a dostane sa tak do nepovoleného prečerpania: 25 %
  • Poplatok za nastavenie povoleného prečerpania: 2 % z výšky limitu, min. 6,60 €
  • Poplatok za čerpanie flexidebetu 0,70 € / mesiac (banka si účtuje tento poplatok len v mesiaci, kedy došlo k povolenému čerpaniu a nevzťahuje sa na čerpanie flexidebetu v rámci flexiúčtu)
  • Upomienka odoslaná pri neuhradení dlžnej sumy: 13,30 €
  • Poplatok za prehodnotenie a posúdenie zabezpečenia k nastavenému PP, raz ročne: 0,1 % z výšky úveru, minimálne 150 €

 

Záver

Túto službu sa oplatí využiť najmä vtedy, ak potrebujete mať rezervu pre prípad neočakávaných výdavkov. Úroková sadzba nie je nízka ale na druhej strane je porovnateľná s ostatnými bankami. Oveľa viac sa ale oplatí flexidebet so zabezpečením, kedy klient získa oveľa výhodnejší úrok, ktorý je až o 9,40 % nižší.


You are here: Home » Kontokorent » Flexidebet

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.