Loading

Flexihypotéka na refinancovanie

V ponuke hypoték z VUB banky nechýba ani flexihypotéka na refinancovanie, ktorú môžete využiť, v prípade, že Vám Vaša banka neponúka výhodné podmienky. Mnoho Slovákov ani nevie o možnosti „preniesť si hypotéku“ do inej banky. Pritom je to najúčinnejší nástroj, ako ušetriť na úrokoch tisíce eur.

O možnosť refinancovania hypotéky by ste sa mali zaujímať v dostatočnom predstihu – aspoň 3 mesiace pred termínom ukončenia fixácie. Z vašej banky by ste si mali zistiť výšku nesplatenej istiny. Ďalej by ste mali vedieť, aký bude postup po uplynutí fixačného obdobia – v niektorých prípadoch zostáva úroková sadzba nezmenená a niektoré banky úrokovú sadzbu upravujú. Vašu banku by ste mali požiadať o vypracovanie ponuky úrokej sadzby na nasledovné fixačné obdobie. Akonáhle máte tieto údaje, môžete začať porovnávať ponuky aj u konkurencie – či už pre účel refinancovania alebo ako argument pre Vašu banku na vyjednávanie lepšej úrokovej sadzby. Keďže hypotekárne úvery z VUB sú ocenené ako najlepšie na trhu (5 násobný víťaz v kategórii úvery na bývanie v prestížnej súťaži Zlatá minca) mali by ste určite zvážiť aj ich flexihypotéku na refinancovanie.

Charakteristika

Jedná sa o účelový úver určený na refinancovanie, z ktorého vyplatíte pôvodnú hypotéku, vďaka čomu môžete ušetriť na úrokoch, alebo si môžete predlžiť/skrátiť dobu splatnosti. Poskytuje vo výške od 6 600 €, maximálny úverový limit nie je presne stanovený jeho výška závisí od hodnoty založenej nehnuteľnosti a od výšky príjmu žiadateľa. Doba splatnosti je v tomto prípade od 1-30 rokov.

Výhody

 • získate lepšiu úrokovú sadzbu, už od 4,39 % p.a.
 • Nebudete platiť žiaden poplatok za poskytnutie
 • Nie je potrebný ani nový znalecký posudok, nakoľko si banka spraví interný odhad ceny nehnuteľnosti
 • Peniaze budú poukázané priamo na účet pôvodnej hypotéky

 

Koľko môžete ušetriť na refinancovaní hypotéky s VUB bankou?

Úspory z refinancovania hypotéky bude najlepšie ilustrovať nasledovný príklad:

Pán Blaško spláca hypotéku už 5 rokov, a v čase blížiaceho sa termínu ukončenia fixácie vo svojej banke požiadal o vypracovanie ponuky na nové fixačné obdobie. Banka mu síce ponúkla rovnakú úrokovú sadzbu ako mal doteraz – 5,70% p.a., ale  nezohľadnila, že za posledné obdobie sa bonita pána Blaška značne zlepšila, vďaka tomu, že momentálne zarába oveľa viac z dôvodu povýšenia v práci. A tak sa rozhodol navštíviť pobočku VUB banky, kde mu hypotekárny špecialista ponúkol úrokovú sadzbu o jedno percento nižšiu. Ak by pán Blaško zostal pri pôvodnej hypotéke, výška jeho mesačnej splátky by bola 464 €, no vo VUB bude platiť len 420 €. Len v najbližších troch rokoch tak ušetrí 1584 €.

Úroky

Úrokové sadzby sú fixné a záujemca si môže vybrať z nasledovných možností fixácie

Doba fixácie Základná sadzba p.a. Výsledná sadzba p.a.
3 roky 1,02% Od 4,39 %
5 rokov 1,40% Od 4,79 %
10 rokov 2,13% Od 5,79 %

Cenník bankových poplatkov

 • Bez poplatku  za poskytnutie úveru
 • Vedenie a správa úverového účtu: 3,30 € (platí sa každý mesiac počas celej doby splatnosti)
 • Neplatíte ani žiaden poplatok za znalecký posudok
 • Poplatok za zmenu zmluvy zo strany klienta: 110 € (v prípade, že klient navrhne zmenu pri ktorej nie je potrebné schvaľovanie zo strany banky) a 150 € (v prípade, že je potrebné schvaľovanie)
 • Predčasné splatenie v čase končiacej doby fixácie je bez poplatku. Na predčasné splatenie hypotéky musíte podať žiadosť osobne na ktorejkoľvek z pobočiek minimálne 15 dní pred planovaným termínom predčasného splatenia. Platbu je potrebné uhradiť najneskôr v prvý deň platnosti novej úrokovej sadzby.
 • Prečasné splatenie alebo mimoriadna splátka mimo obdobia končiacej fixácie: 0,5 % – 1 % z predčasne splatenej čiastky alebo z výšky mimoriadnej splátky. (0,5%-ak do doby splatnosti zostáva menej ako jeden rok a 1% ak do konca lehoty splatnosti zostáva viac ako jeden rok). Každý klient však má možnosť raz za rok predčasne splatiť časť úveru až do výšky 20% z úveru bez poplatku.
 • Prvá upomienka pri oneskorení so splátkou: 10 €
 • Druhá upomienka: 40 €
 • Sankčný úrok v prípade omeškania: 3% p.a.

Pre koho je určená

Je určená osobám vo veku od 18 rokov, ktorí splácajú aspoň jeden úver v inej banke a ktorí nie sú spokojní s jeho podmienkami. Flexihypotékou na refinancovanie môžete splatiť napríklad hypotekárny úver, iný účelový alebo spotrebiteľský úver, z ktorých aspoň jeden musí byť zabezpečený nehnuteľnosťou.


You are here: Home » Konsolidácia » Flexihypotéka na refinancovanie

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.