Loading

Flexipôžička na auto

Flexipôžička na auto je účelovým úverom určeným na kúpu nového alebo ojazdeného osobného automobilu od VUB banky, s ktorým  môžete financovať kúpu auta doma ale aj v zahraničí.

Predstavenie úveru

Poskytuje sa v minimálnej výške 3 300 € a maximálny úverový limit je 33 200 €. Nepotrebujete mať pritom nasporené žiadne vlastné peniaze, banka Vám poskytne túto pôžičku aj do 100 % hodnoty auta. Za svoje záväzky banke je potrebné ručiť osobným automobilom. Maximálna výška úveru zavisí predovšetkým od hodnoty automobilu a od schopnosti klienta úver splácať. Doba splatnosti sa pohybuje od 12 mesiacov do 84 mesiacov. Flexipôžičku na auto môžete získať aj v prípade, že už máte auto kúpené – VÚB banka Vám spätne preplatí náklady, ktoré ste vynaložili na jeho kúpu.

Výhodou pre klientov je, že výška mesačnej splátky zostáva počas celej doby splatnosti rovnaká vďaka fixnej úrokovej sadzbe. Dlžník, ktorý presne vie, aká bude výška mesačnej splátky až do konca splatnosti si tak dokáže lepšie naplánovať svoje ostatné výdavky.

Záujemca si môže pri podpise zmluvy vybrať ľubovoľný mesiac, v ktorom nemusí platiť anuitnú splátku. Ak by ste si vybrali povedzme október, tak v desiatom mesiaci každého roka, počas celej doby splatnosti mesačné splátky neplatíte. Samozrejme, splátku Vám nikto neodpustí a tak istinu, úrok a prípadné poistné z vynechanej splátky budete musieť zaplatiť v ďalších mesiacoch.

Keďže sa jedná o účelový úver, je potrebné zdokladovať všetky finančné prostriedky. Faktúru za kúpu nového alebo ojazdeného automobilu tak musíte banke predložiť najneskôr do šiestich mesiacov od podpísania zmluvy. V prípade, že tak nespravíte, banka preklasifikuje úver na bezúčelový, ktorý bude úročený oveľa vyššou úrokovou sadzbou.

VUB banka je známa svojím rýchlym posúdením a spracovaním žiadosti o úver, takže v prípade, že spĺňate podmienky Vám budú peniaze poslané na účet do 24 hodín od podpísania zmluvy.

V prípade, že by ste sa po podpise zmluvy predsa len rozhodli, že radšej si budete kúpu auta financovať z iných zdrojov, máte 14 dní na zrušenie zmluvy bez akýchkoľvek sankcií a bez udania dôvodu.

Úroková sadzba a poplatky

  • Úroková sadzba sa pohybuje od 7,90 % ročne
  • V prípade že sa dlžník dostane do omeškania so splátkou, zaplatí okrem štandardného úroku aj sankčný úrok vo výške: 5% p.a. (Tip: aby ste predišli problémom s omeškaním, požiadajte banku o inkaso splátky priamo z Vášho účtu – takto sa už nebudete musieť strachovať, či splátka prišla načas)
  • Za poskytnutie flexipôžičky na auto si banka účtuje poplatok vo výške 2% z objemu úveru, minimálne však 33 €
  • Mesačný poplatok za správu úverového účtu: 2,99 €
  • Zmena zmluvných podmienok zo strany klienta: 40 € (tento poplatok sa nevzťahuje na mimoriadnu splátku)
  • Prvá upomienka pri zaslaní oznámenia o dlžnej sume: 10 €, každá ďalšia upomienka ktorú banke zašle dlžníkovi je 40 €
  • Poplatok za uhradenie splátky v hotovosti: 2,50 €
  • Poplatok za predčasné splatenie alebo za mimoriadnu splátku: 0,5% z predčasne splatenej sumy, ak do konca lehoty splatnosti zostáva menej ako jeden rok a 1% v prípade, že zostatková doba splatnosti je viac ako jeden rok

 

Flexipôžička na auto je charakteristická prispôsobivosťou – kedykoľvek môžete požiadať o predĺženie alebo skrátenie lehoty splatnosti, prípadne o odklad splátok. Pôžička sa tak prispôsobí Vašim finančným možnostiam. Za odklad splátok alebo zmenu lehoty splatnosti zaplatíte poplatok 40 €. Výnimkou sú len prípady, ak požiadate o zmenu splátkového kalendára alebo odklad splátok z dôvodu straty zamestnania, invalidity, vážnych rodinných dôvodov alebo nezamestnanosti.

Porovanie s ostatným úvermi na auto

VUB banka aj v tejto oblasti vychádza veľmi dobre. S úrokovou sadzbou od 7,90 %, poskytnutím finančných prostriedkov až do výšky 100% hodnoty automobilu a okamžitým čerpaním úveru predstavuje zaujímavú možnosť financovania nového alebo ojazdeného auta.

Lacnejšiu spodnú hranicu úroku (7,10 % p.a. ) má len OTP banka so svojím OTPauto úverom. ČSOB banka napríklad poskytuje Spotrebiteľský úver na auto pre nový alebo ojazdený automobil s úrokom až o jedno percento vyšším (8,90 % ročne) ako VUB banka.


You are here: Home » Úver na auto » Flexipôžička na auto

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.