Loading

Flexipôžička na bývanie

Ak uvažujete nad renováciou bytu, prestavbou domu, prípadne by ste potrebovali vymeniť zariadenie, alebo kúpiť nový nábytok, mali by ste predovšetkým hľadať účelový úver. Prečo? Odpoveď je jednoznačná – získate tak oveľa nižší úrok ako v prípade, že by ste si vzali bezúčelovú pôžičku na čokoľvek. V ponuke Flexipôžičiek VUB banky sa nachádza aj jeden úver na bývanie – takzvaná Flexipôžička na bývanie.

Informácie o produkte

Poskytuje sa v rozsahu od 3 300 – 25 000 € s lehotou splatnosti od 1-10 rokov. Keďže sa jedná o účelový úver, je nevyhnutné banke zdokladovať, na čo ste peniaze z úveru použili. (stačí dokladovať časť z poskytnutého úveru). Faktúry preukazujúce účel je potrebné poslať najneskôr do 6 mesiacov, inak bude Vaša pôžička preklasifikovaná ako bezúčelová a tým pádom budete platiť vyšší úrok.

S flexipôžičkou na bývanie máte istotu, že výška mesačnej splátky sa nebude počas trvania úverovej zmluvy meniť (vďaka fixnej úrokovej sadzbe). Mesačnú splátku je potrebné uhradiť každý mesiac najneskôr do dátumu splatnosti. Splácať môžete bankovým inkasom buď priamo z flexiúčtu alebo aj z účtu vedeného v inej banke, ďalej bezhotovostným prevodom alebo platbu môžete uskutočniť aj v hotovosti na ktorejkoľvek pobočke banky (splátka v hotovosti je spoplatnená podľa aktuálneho cenníka – viď Cenník poplatkov nižšie)

Ak Vám z akéhokoľvek dôvodu prestane vyhovovať výška mesačnej splátky, môžete si ju kedykoľvek zmeniť skrátením alebo predĺžením obdobia splatnosti, prípadne si môžete na isté obdobie požiadať o odklad splátok. Všetky tieto zmeny sa uskutočňujú zmenou v zmluve na návrh klienta, za ktorý si banka účtuje poplatok vo výške 40 € s výnimkou niektorých prípadov, ako je napríklad dlhodobá PN, nezamestnanosť alebo vážne rodinné dôvody, pri ktorých sa tento poplatok odpúšťa.  Žiadosť o odklad splátok si môžete podať už po podpísaní zmluvy a môžete tak začať splácať až o 3 mesiace po čerpaní úveru. Ďalšiu možnosť „odkladu“ splátky predstavuje aj takzvaný šťastný mesiac. Pri podpise zmluvy sa môžete rozhodnúť, či chcete využiť jeden mesiac v roku „splátkové prázdniny“, kedy si budete môcť oddýchnuť od splácania. Môžete si vybrať ľubovoľný mesiac v roku a v tomto mesiaci nebudete platiť splátky až do konca splatnosti.

Cenník poplatkov a úroky

 • Úročenie je fixné a pohybuje sa od 7,90 %
 • Sankčný úrok, v prípade že sa klient dostane do omeškania 5% + štandardná úroková sadzba
 • Spracovateľský poplatok:  2% z objemu úveru, minimálne však 33 €
 • Vedenie a správa úverového účtu: 2,99 € mesačne
 • Zmena zmluvných podmienok zo strany klienta: 40 € (tento poplatok sa nevzťahuje na mimoriadnu splátku)
 • Písomná upomienka o dlžnej sume prvá: 10 €
 • Písomná upomienka o dlžnej sumu druhá a každá nasledovná : 40 €
 • Uhradenie splátky v hotovosti na pobočke banky: 2,50 €
 • Predčasné splatenie alebo mimoriadna splátka: 0,5% z predčasne splatenej sumy, ak do konca lehoty splatnosti zostáva menej ako jeden rok a 1% v prípade, že zostatková doba splatnosti je viac ako jeden rok

 

Podmienky

 • vek od 18 -62 rokov
 • pravidelný príjem v dostatočnej výške, ktorý bude postačovať na mesačné splátky. V prípade že ide o zamestnanca, musí byť v pracovnom pomere trvajúcom dlšie ako 4 mesiace. Potvrdenie o výške príjmu nie je potrebné vo väčšine prípadov predkladať (až na špeciálne povolania ako napríklad SZČO, policajt, sudca…), nakoľko si VUB banka overí výšku Vašich príjmov v Sociálnej poisťovni.
 • čistý výpis z bankového a nebankového registra dlžníkov


You are here: Home » Pôžička na bývanie » Flexipôžička na bývanie

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.