Loading

Home Credit

Home Credit je poprednou finančnou skupinou, ktorá sa zaoberá poskytovaním spotrebiteľských úverov. Spoločnosť je známa vďaka systému splátkového predaja, ktorý poskytuje až v 3500 predajniach s nábytkom, elektronikou, v kuchynských štúdiách alebo v predajniach so stavebným materiálom. Táto firma poskytuje aj dovolenku na splátky s úrokovou sadzbou 1%. Ďalším dôležitým predmetom spoločnosti je aj poskytovanie pôžičiek a nákupných kariet. Ako je na tom táto spoločnosť v porovnaní s konkurenciou? Aké sú ich podmienky pre poskytnutie úveru? Odpoveď na tieto a iné otázky sa dozviete v nasledovnom článku.

Oplatia sa Home Credit pôžičky?

Táto firma poskytuje online pôžičky ktoré vybavíte na diaľku vyplnením a odoslaním online formulára. Záujemca o bezúčelový úver má možnosť  vybaviť si pôžičku vo výške od 300€ do 4300€ s lehotou splatnosti od 48-84 mesiacov. Úroková sadzba na tento bezúčelový úver sa pohybuje od 13,86 -26,49%. Pre porovanie bezúčelové spotrebiteľské bankové úvery majú úrokové sadzby okolo 11-20%. Ale samozrejme HC, nakoľko je to nebanková spoločnosť, nemôžeme ju porovnávať s bankovými inštitúciami ale s konkurenčnými nebankovkami. V porovnaní s konkurenciou vychádza ročná percentuálna miera nákladov v Home Credit (od 14,9-30,3% ) veľmi dobre. Napríklad ročná percentuálna miera nákladov v Quatre je v priemere 32%, v Providente cez 70% a v Ceteleme od 8-18%. Z uvedeného vyplýva, že bezúčelové pôžičky z tejto firmy nepatria medzi najdrahšie, skôr naopak, môžeme ich zaradiť k tým výhodnejším v nebankovom sektore.

Poplatky a sankcie

  • Poskytnutie pôžičky je zadarmo
  • Za predčasné splatenie úveru alebo za mimoriadnu splátku neplatíte nič. Musíte však o svojom zámere spoločnosť písomne alebo telefonicky informovať 30 dní vopred a peniaze vyplatiť najneskôr do 30 pracovných dní. Takúto výhodu predčasného splatenia bez sankčných úrokov nevidíme často. Skôr naopak, všetky finančné inštitúcie s obľubou využívajú zákonom danú hornú hranicu výšky sankčnej úrokovej sadzby v prípade predčasného splatenia. Táto maximálna výška je daná ako 1% zo zostatkovej sumy v prípade, že do konca obdobia splatnosti zostáva viac ako 12 mesiacov a 0,5% v prípade, že do konca lehoty splatnosti zostáva menej ako jeden rok.
  • Prvá upomienka 5 €, druhá upomienka 12 €, sankcia za dlhodobejšie omeškanie 17€ + navýšenie úroku po zosplatení 9%
  • Klient má možnosť kedykoľvek požiadať o zmenu výšky mesačnej splátky alebo o skrátanie alebo predĺženie doby splatnosti za poplatok 0,30 € za mesiac

Pre koho je určená

Táto spoločnosť poskytuje pôžičky fyzickým osobám, ktoré majú minimálne 23 rokov. Žiadosť si môže podať zamestnanec, samostatne zárobkovo činná osoba alebo aj dôchodca

Potrebné doklady

logo Home CreditNa vybavenie úveru budete potrebovať občiansky preukaz a ešte jeden doklad totožnosti (rodný list, pas, vodičák…). Každý žiadateľ musí mať zriadený bežný bankový účet, nakoľko úver sa vypláca bezhotovostne. Potvrdenie o výške príjmu sa v mnohých prípadoch nevyžaduje, ale spoločnosť si overuje pravdivosť údajov uvedených v žiadosti telefonicky so zamestnávateľom. Preto je potrebné správne uviesť kontaktné informácie na zamestnávateľa. Základným predpokladom na schválenie žiadosti je pravidelný príjem. Analytik spoločnosti pozorne posudzuje každú žiadosť. Na základe údajov, ktoré mu klient poskytol si overí ich pravdivosť a posúdi úverové riziko – teda schopnosť, že klient bude úver včas splácať aj s úrokmi. Súčasťou posudzovania úverového rizika je aj nahliadnutie do registra dlžníkov. Home Credit je konkrétne členom združenia Solus (dokonca je jedným z jeho zakladajúcich členov), z ktorého čerpá údaje o neplatičoch konkurenčných nebankoviek. Takže ak mal záujemca o úver v minulosti problémy s nesplácaním, v HC pôžičku nezíska. Prísne podmienky na posudzovanie každého záujemcu však umožňujú spoločnosti poskytovať pôžičky za konkurenčné úrokové sadzby. Z tohto vyťažia hlavne ľudia, ktorí majú skvelú platobnú disciplínu.

Sumár

HC je stabilná finančná spoločnosť, ktorá za svoje dobré postavenie na slovenskom trhu vďačí aj zázemiu medzinárodnej finančnej skupiny Home Credit Group, ktorá poskytuje svoje služby zákazníkom v regióne strednej a východnej Európy a v niektorých ázijských krajinách. O služby tejto spoločnosti je obrovský záujem, čo aj dokazujú čísla. Vlani jej zisk narástol o 3,9 %. Záujem je daný hlavne zaujímavými úverovými produktami, ktoré ponúkajú o niečo viac ako býva bežne zvykom. Lákadlom pre množstvo ľudí je získanie jednoduchej bezúčelovej pôžičky bez poplatku za pomerne priaznivých podmienok a rozumného úroku. Ak sa k tomu pripočíta aj možnosť úver kedykoľvek predčasne splatiť bez poplatku a sankcie, tak musíme povedať, že rast a úspech tejto spoločnosti je naozaj zaslúžený.


You are here: Home » Nebankové pôžičky » Home Credit

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.