Loading

Hypotéka na splatenie starých úverov Prima banka

Hypotéka na splatenie starých úverov je špeciálny úverový produkt Prima banky, ktorý je určený na vyplatenie hypotekárneho úveru z inej banky.

Prostredníctvom refinancovania môžete ušetriť stovky eur na poplatkoch a hlavne na úrokoch.  V Prima banke je vybavenie tohto úveru veľmi jednoduché – získate ho bez dokladovania príjmu, nie je potrebné predložiť aktuálny znalecký posudok a v prípade, že máte účet vedený v tejto banke, získate hypotéku bez poplatku za poskytnutie.

Okrem toho, že vyplatíte starý úver, môžete požiadať aj o peniaze navyše, ktorých účel použitia nemusíte dokladovať.

Základné informácie

Minimálny objem úveru, o ktorý môžete požiadať je 5000 €. Úverový strop je daný hodnotou nehnuteľnosti, ktorú klient poskytne banke ako zabezpečenie a od klientovej bonity. Prima banka je schopná prefinancovať úver až do výšky 100 % z trhovej hodnoty nehnuteľnosti. Doba splatnosti hypotéky na splatenie iných úverov sa pohybuje od 11-30 rokov. Ak sú Vaše príjmy nízke a potrebujete stlačiť náklady na mesačnú splátku na minimum, zvoľte si dlhšie obdobie splatnosti. Naopak, ak sa chcete dlhu čím skôr zbaviť a môžete si dovoliť aj vyššie mesačné splátky, vyberte si čo najkratšie obdobie splatnosti. Ak sa Vám finančná situácia zmení, kedykoľvek máte možnosť požiadať o skrátenie alebo predĺženie splatnosti, za čo musíte zaplatiť banke jednorazový poplatok za zmenu zmluvy vo výške 100 €.

Úroky

Ak sa rozhodnete vymeniť svojho pôvodného poskytovateľa hypotéky za Prima banku, budete mať na výber z nasledovných alternatív fixácie:

Doba fixácie úrokovej sadzby Úrok
1 rok 3,80 % p.a.
3 roky 4,79 % p.a.
5 rokov 4,55 % p.a.

Nevýhodou Prima banky je, že neposkytuje 10 a 15 ročnú fixáciu, čo už býva na slovenskom trhu s hypotekárnymi úvermi bežné.

Podobne ako v konkurenčných finančných inštitúciách, aj v Prima banke môžete úver predčasne splatiť bez poplatku v čase končiacej fixácie.

Sankčný úrok sa účtuje v prípade omeškania so splátkou a je stanovený na 8% ročne.

Cenník poplatkov

 • Poskytnutie úveru pri splácaní z účtu konkurenčnej banky: 0,80% z objemu poskytnutej hypotéky, minimálna výška poplatku je 200 €.
 • Poplatok za poskytnutie úveru pri splácaní z účtu vedeného v Prima banke: 0 €
 • Navýšenie hypotéky: 0,80 % z objemu, min. 200 € (ak klient spláca z iného účtu ako v Prima banke) a bez poplatku v prípade že klient spláca úver z osobného účtu Prima banky
 • Poplatok za vedenie úverového účtu: 2,99 € / mesačne (účet v PB) a 5,99 € (splácanie z iného účtu)
 • Vklad v hotovosti na úverový účet: 2,50 € / za vklad
 • Predčasné splatenie hypotéky alebo jej časti: ku dňu zmeny úrokej sadzby bez poplatku, v ostatných termínoch 4% z predčasne splatenej sumy
 • Zmena zmluvných podmienok na klientovu žiadosť: 100 €
 • Písomná upomienka v prípade oneskorenia so splátkou: 15 €
 • Výzva: 30 €
 • Pokuta za neplnenie zmluvných podmienok: 200 €
 • Potvrdenie alebo súhlas banky vystavený na základe klientovej žiadosti: 20 € / za jedno potvrdenie + DPH

Riziká

Splatenie starého úveru novým sa nemusí vždy oplatiť. Mali by ste porovnávať mesačné splátky pri rovnakej dobe splatnosti ako máte teraz. Banka Vám totižto môže ponúknuť nižšiu mesačnú splátku, ale môže predĺžiť obdobie splatnosti, čím by ste nič neušetrili, naopak by ste viac zaplatili na úrokoch. Taktiež je potrebné si zrátať náklady súvisiace s vyplatením starého úveru. Do týchto nákladov treba započítať predovšetkým poplatok za predčasné splatenie. Pre hypotéky poskytnuté od 10.6.2012 je poplatok za predčasné splatenie 0,5 – 1 % z predčasne splatenej sumy, ale náklady sa vyšplhajú vyššie, ak ste si hypotéku vzali pred 10.6.2010 – kedy sa za predčasné splatenie hypotekárneho úveru platí až 4% zo zostatkovej sumy. Banky si okrem poplatku za predčasné splatenie účtujú aj niekoľko desiatok eur za súhlas s predčasným splatením. Ak si zrátate zostatkovú sumu, ktorú ešte potrebujete vyplatiť a poplatky súvisiace s predčasným splatením, získate predstavu o nákladoch na vyplatenie starého úveru. Ak sú tieto náklady nižšie ako suma, ktorú by ste ušetrili refinancovaním, tak sa splatenie starého úveru naozaj oplatí.

Podmienky pre poskytnutie

Nárok na tento úver majú fyzické osoby, občania SR alebo cudzinci s vekom od 18 rokov, ktorí majú aspoň jeden nesplatený úver v inej banke. Podmienkou na poskytnutie je dostatočná bonita žiadateľa (spolužiadateľa) a vzorná platobná disciplína (klient musel splácať úver v predošlej banke načas). Záujemca nesmie mať žiadne dlhy po splatnosti v iných finančných inštitúciách a nesmie byť zapísaný v bankovom registri dlžníkov. Na vybavenie žiadosti je potrebné navštíviť ktorúkoľvek pobočku Prima banky.


You are here: Home » Hypotéka » Hypotéka na splatenie starých úverov Prima banka

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.