Loading

Hypotéka Prima banka

Hypotéka z Prima banky sa vyznačuje nízkym úrokom (jedným z najnižších v kategórii hypotekárnych úverov). Jedná sa o klasickú hypotéku, ktorú je možné použiť na kúpu nehnuteľnosti, jej renováciu alebo na splatenie iného úveru určeného na investíciu do nehnuteľnosti. Jenotlivé splátky si môže klient rozložiť na obdobie od 4-30 rokov.  Poskytuje vo výške od 5 000 € až do 100 % trhovej hodnoty nehnuteľnosti, s ktorou budete banke za svoje záväzky ručiť. Maximálna výška úveru bude okrem hodnoty nehnuteľnosti závisieť aj na Vašej bonite a schopnosti hypotéku splácať aj s úrokmi. Keďže hypotéka z Prima banky je účelovým úverom, každý klient má povinnosť preukázať účel použitia finančných prostriedkov najneskôr do 6 mesiacov od čerpania úveru.

Podmienky zabezpečenia

Prima banka požaduje zabezpečenie plnenia záväzkov klienta zriadením záložného práva na bonitnú nehnuteľnosť v prospech banky ako záložného veriteľa v prvom poradí. Taktiež je potrebné danú nehnuteľnosť poistiť do výšky poskytnutého objemu úveru počas celej doby trvania zmluvy a poistné plnenie vinkulovať v prospech banky. Môžete ručiť aj nehnuteľnosťou vo výstavbe alebo nehnuteľnosťou, ktorú ešte len plánujete kúpiť. V prípade, že sa hodnota založenej nehnuteľnosti radikálne zníži pod minimálnu hranicu, ktorá je uvedená v zmluve alebo ak sa príjem klienta zníži o viac ako 50 %, banka bude požadovať rozšírenie zábezpeky. V tomto prípade je klient povinný poskytnúť banke ďalšiu nehnuteľnosť ako predmet záložného práva.

Čerpanie

Tento hypotekárny úver je možné čerpať nasledovnými spôsobmi:

 • jednorázovo
 • postupne – v tomto prípade je minimálna výška jednotlivého čerpania 4000 €
 • postupne zálohovo

Po odoslaní žiadosti o čerpanie úveru Vám budú poskytnuté finančné prostriedky na čerpanie do 3 pracovných dní. Úver sa musí začať čerpať najneskôr do 6 mesiacov od uzatvorenia úverovej zmuvy. Pokiaľ klient tento termín „nestihne“ stráca nárok na čerpanie.

Úroky

Úročenie je fixné, pričom záujemca si môže vybrať 1,3, 5 ročné obdobie fixácie.

Doba fixácie úrokovej sadzby Úrok
1 rok 3,80 % p.a.
3 roky 4,79 % p.a.
5 rokov 4,55 % p.a.

Počas obdobia fixácie, v prípade, že nedôjde k porušeniu zmluvných podmienok zo strany klienta, sa výška úroku a tým pádom ani výška mesačnej splátky nebude meniť. Ku koncu obdobia fixácie banka môže jednostranne zmeniť výšku úrokovej sadzby, v prípade, že dôjde k zmene:

 • úverového rizika klienta,
 • úverovej politiky banky
 • vývoja na bankovom trhu…

Zmenu úrokovej sadzby a novú výšku mesačnej splátky na nasledovné obdobie oznámi Prima banka každému klientovi písomne, najneskôr dva mesiace pred uplynutím starého fixačného obdobia. Klient môže v tomto období celý úver predčasne splatiť bez poplatku.

Za oneskorenie so splátkou alebo za odoslanie splátky po termíne splatnosti si banka účtuje úrok z omeškania vo výške 8% p.a. za každý, aj začatý deň omeškania.

Poplatky

 • Poplatok za poskytnutie úveru pri splácaní z účtu konkurenčnej banky: 0,80% z objemu poskytnutej hypotéky, minimálna výška poplatku je 200 €.
 • Poplatok za poskytnutie úveru pri splácaní z účtu vedeného v Prima banke: 0 €
 • Navýšenie hypotéky: 0,80 % z objemu, min. 200 € (ak klient spláca z iného účtu ako v Prima banke) a bez poplatku v prípade že klient spláca úver z osobného účtu Prima banky
 • Poplatok za vedenie úverového účtu: 2,99 € / mesačne (účet v PB) a 5,99 € (splácanie z iného účtu)
 • Vklad v hotovosti na úverový účet: 2,50 € / za vklad
 • Predčasné splatenie hypotéky alebo jej časti: ku dňu zmeny úrokovej sadzby bez poplatku, v ostatných termínoch 4% z predčasne splatenej sumy
 • Zmena zmluvných podmienok na klientovu žiadosť: 100 €
 • Písomná upomienka v prípade oneskorenia so splátkou: 15 €
 • Výzva: 30 €
 • Pokuta za neplnenie zmluvných podmienok: 200 €
 • Potvrdenie alebo súhlas banky vystavený na základe klientovej žiadosti: 20 € / za jedno potvrdenie + DPH

Podmienky pre poskytnutie

O hypotéku z Prima banky môžu požiadať fyzické osoby so slovenským občianstvom ale aj cudzinci, ktorí dosiahli vek 18 rokov. Základným predpokladom pre jej poskytnutie je dostatočný príjem žiadateľa (alebo spolužiadateľa), ktorý je potrebné preukázať prostredníctvom potvrdenia o výške príjmu.


You are here: Home » Hypotéka » Hypotéka Prima banka

2 komentáre

 1. Dobry den,

  v casti Poplatky uvadzate, ze polatok za vedenie uveroveho uctu je 2,99 mesacne * ( ucet v PB) a 5,99 eur (splacanie z ineho uctu )
  – to znamena, ze ak je ucetzalozeny v prima banke ale je to napr. bežny ucet pre obcanov – tak sa ma platit tiez 2,99 alebo uz 5,99?
  splacanie z ineho uctu sa mysli z ineho uctu v inej banke alebo z ineho uctu v prima banke
  podla mna by bolo nelogicke platit 5,99 eur mesacne ak je ucet zalozeny v prima banke – aj ked pod akymkolvek nazvom.
  dakujem
  sona hajdukova

  • Dobry den pani Hajdukova,

   poplatok 2,99 € mesačne sa platí pri splácaní hypotéky z Osobného účtu vedeného v Prima banke. Pri splácaní z akéhokoľvek iného účtu ako z Osobného účtu v Prima banke sa platí mesačný poplatok 5,99 €. Tento benefit sa teda vzťahuje len na Osobný účet ktorý je najdrahší (mesačný poplatok je aktuálne 3,90 €), a neplatí napríklad pre lacnejší Bežný účet pre občanov z PB (1,89€).

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.