Loading

Hypoúver Invest na refinancovanie UniCredit Bank

Tento úver je určený na splatenie iného úveru s menej výhodnými podmienkami z inej banky. Podmienkou je, že záujemca musí splácať aspoň jeden úver v inej banke po dobu 2 rokov bez omeškania. Banka požaduje ako zabezpečenie zriadenie záložného práva na tuzemskú nehnuteľnosť, ktorá musí byť celoročne obývateľná (napríklad rodinný dom alebo byt) a ktorá sa nachádza na území Slovenska. Okrem toho je klient povinný danú nehnuteľnosť poistiť a poistné plnenie vinkulovať v prospech banky.

Úver na refinancovanie sa poskytuje vo výške od 3 300 €, horná hranica je daná hodnotou nehnuteľnosti, ktorou bude dlžník ručiť. Štandardne Unicredit bank poskytuje hypoúver na refinancovanie len do 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. Viac ako 70 % banka poskytne len v prípade, ak si žiadateľ vezme okrem hypoúveru invest na refinancovanie aj špeciálny spotrebný úver – o jeho výške rozhoduje bonita klienta a hodnota zakladanej nehnuteľnosti. Splatnosť je v tomto prípade od 1-30 rokov.

Unicredit banka, podobne ako ostatné banky, odpúšťa poplatok za poskytnutie úveru. Ako je už v oblasti konsolidačných úverov zvykom, ani v tomto prípade nebudete potrebovať nový znalecký posudok, nakoľko banka akceptuje aj starý (nie však starší ako päť a pol roka). Výhodou je, že na jeho získanie nemusíte banke predložiť potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa, ale stačí ak podpíšete takzvané Čestné prehlásenie o príjme.

Úroky

Banka vo svojej reklamnej kampani láka nových klientov na výhodný a fixný úrok 4,3 % p.a. pre všetkých. To je síce pravda, ale tento úrok platí len pri fixácii na 3 roky, potom je veľká pravdepodobnosť, že sa úroková sadzba zvýši.

Okrem toho si môže klient zvoliť aj 5 ročné alebo 10 ročné obdobie fixácie.

 

Doba fixácie Úrok
3 roky 4,30 % p.a.
5 rokov 4,50 % p.a.
10 rokov 5 % p.a.

Raz za rok môžete uskutočniť mimoriadnu splátku do výšky 20 % zo zostatkovej sumy úveru bez poplatku a zároveň môžete splatiť 20% pri obnove fixácie.

Ak sa dostanete do omeškania, budete musieť okrem štandardnej úrokovej sadzby zaplatiť navyše aj sankčný úrok vo výške 9% p.a. za každý začatý deň omeškania.

Cenník bankových poplatkov

 • Poplatok za poskytnutie hypoúveru invest na refinancovanie: 0 €
 • Správa úverového účtu: 3,50 € / za mesiac
 • Druhé a ďalšie čerpanie úveru: 15 €
 • Nedodanie požadovaných dokumentov banke v dohodnutom termíne: 35 € za každý začatý mesiac omeškania za jeden dokument
 • Prvá písomná upomienka v prípade omeškania ktorá sa odosiela po 5 pracovných dňoch omeškania so splátkou: 17 €
 • Druhá písomná upomienka v prípade omeškania ktorá sa odosiela po 20 pracovných dňoch omeškania so splátkou: 50 €
 • Tretia a ďalšie upomienky zasielané individuálne: 50 €
 • Za navýšenie úveru si banka účtuje poplatok 0,90 % z navýšenej sumy, minimálne však zaplatíte 200 €
 • Predčasné splatenie úveru alebo mimoriadna splátka v čase mimo termínu končiacej fixácie ak do konca termínu splatnosti zostáva menej ako jeden rok: 0,5 % z predčasne splatenej sumy (platí pre úvery poskytnuté od 11.6.2010 so splatnosťou do 10 rokov)
 • Predčasné splatenie úveru alebo mimoriadna splátka v čase mimo termínu končiacej fixácie ak do konca termínu splatnosti zostáva viac ako jeden rok: 1 % z predčasne splatenej sumy (platí pre úvery poskytnuté od 11.6.2010 so splatnosťou do 10 rokov)
 • Poplatok za zmenu vinkulácie poisteného plnenia: 83 €
 • Poplatok za zmenu zmluvných podmienok: 166 €
 • Poplatok za vypovedanie zmluvy zo strany klienta pri nečerpaní hypotéky: 5% z objemu úveru, min. 166 €
 • Skrátenie splatnosti hypotéky: 2,50 % zo zostakovej sumy, minimálne 80 €
 • Mesačná splátka úveru v hotovosti 2 €
 • Poplatok za vystavenie súhlasu so splatením úveru pre inú banku: 40 €

Pre koho je určený?

Pre fyzické osoby s vekom od 18 rokov (v čase podania žiadosti) do 65 rokov (v dobe splatnosti) s trvalým alebo prechodným pobytom na Slovensku ktoré majú minimálne jeden nesplatený úver v inej finančnej inštitúcii a ktorých mesačný príjem v čistom je viac ako 280 €. Na zriadenie úveru je potrebné predložiť aj súhlas predchádzajúcej banky s predčasným splatením a vyčíslenie zostatku hypotekárneho úveru ktorý chcete predčasne splatiť.

Ďalšie výhody

 • ak požiadate o sumu vyššiu ako 50 000 €, získate bežný účet s balíkom „Champion“ zadarmo
 • ak výška tohto úveru presiahne hodnotu 100 000 €, získate na jeden rok kreditnú kartu Diners Club White
 • poistenie nehnuteľnosti je na prvý rok zadarmo a možnosť získať poistenie domácnosti s 50 % zľavou


You are here: Home » Konsolidácia » Hypoúver Invest na refinancovanie UniCredit Bank

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.