Loading

Kombinovaná hypotéka z ČSOB

Kombinovaná hypotéka z ČSOB je úver zabezpečený tuzemskou nehnuteľnosťou, ktorý sa skladá z dvoch častí. Prvá časť  je určená na kúpu, rekonštrukciu alebo modernizáciu nehnuteľnosti a druhú časť hypotéky je možné použiť na čokoľvek. Jedná sa o veľmi zaujímavý typ hypotéky, ktorý na Slovensku ponúka len ČSOB banka. Keďže sa jedná o hypotekárny úver, je potrebné ho zabezpečiť tuzemskou nehnuteľnosťou:

 1. ktorú kupujete
 2. inou nehnuteľnosťou vo Vašom vlastníctve
 3. inou nehnuteľnosťou vo vlastníctve inej osoby

Charakteristika

Kombinovanú hypotéku získate od 4500 € s dobou splatnosti 3-30 rokov. Maximálna výška úveru nie je presne stanovená, ale závisí predovšetkým od žiadateľovej bonity a od hodnoty založenej nehnuteľnosti, pričom banka poskytne úver až do hodnoty 100 % nehnuteľnosti.

40% zo sumy hypotéky môžete použiť na čokoľvek, túto časť úveru nemusíte banke dokladovať. Neúčelová časť úveru bude prevedená na Váš účet. Zvyšnú, účelovú časť banka vie prefinancovať aj na základe čestného prehlásenia.

Prehľad úrokových sadzieb poďla obdobia fixácie

Doba fixácie Úrok
1 rok 5,41 % p.a.
3 roky 4,53 % p.a.
5 rokov 4,77 % p.a.
10 rokov 5,83 % p.a.
15 rokov 6,03 % p.a.
20 rokov 6,13 % p.a.

Ak by ste si kombinovanú hypotéku porovnali s Vario Hypotékou, tiež z ČSOB, tak zistíte, že rozdiel v úroku je minimálny, iba desatiny percent.

Modelový príklad výpočtu mesačnej splátky

Výška Kombinovanej hypotéky 45 000,00 €
Doba splatnosti 15 rokov
Počet mesačných splátok 180
Doba fixácie úrokovej sadzby 3 roky
Úrok 4,91 % ročne
Hodnota založenej nehnuteľnosti 75 000,00 €
LTV 60 %
Náklady na zriadenie záložnoho práva 214,00 €
Výška mesačnej splátky 357,25 €
Klient zaplatí za hypotéku celkom 64 519,00 €
Preplatenie 19 519,00 €

Zdroj financnahitparada.sk

ČSOB banka ponúka možnosť získať úrok o niečo výhodnejšie, v prípade, že aktívne využívate účet vedený v tejto banke a v prípade, že si úver a založenú nehnuteľnosť poistíte.

Splácanie

Klient si môže vybrať buď anuitné alebo lineárne splácanie a taktiež je tu možnosť voľby dátumu splatnosti splátky. Môžete si napríklad zvoliť dátum po výplate, keď máte istotu, že na účte je dostatok peňazí na úhradu splátky.

Lineárna splátka (degresívna) – je taká splátka, pri ktorej sa výška istiny nemení, ale mení sa úrok, ktorý sa vypočíta na základe aktuálneho zostatku istiny.

Anuitná splátka (konštantná) – je pravidelná splátka úveru v rovnakej výške počas celej dohodnutej doby fixácie

Sadzobník poplatkov

 • Spracovateľský poplatok: 0,75 % z objemu úveru, minimálne 150 €, maximálne 1 000 €. Akcia: Momentálne banka odúšta poplatok za poskytnutie
 • Vedenie úverového účtu: 3,50 € / za mesiac
 • Zmena zmluvy zo strany klienta alebo zmena založenej nehnuteľnosti: 100 €
 • Predčasné splatenie v čase končiacej fixácie: bez poplatku
 • Mimoriadna splátka hypotéky raz za rok až do výšky 20 % bez poplatku
 • Predčasné splatenie alebo mimoriadna splátka mimo termínu obnovy úrokovej sadzby: 0,5% z predčasne splatenej sumy (ak do konca doby splatnosti zostáva menej ako rok) a 1 % ak do konca splatnosti zostáva viac ako rok (platí pre hypotéky uzatvorené od 11.6.2010). Pre hypotéky, ktoré boli uzatvorené do 10. 6. 2010 je poplatok za predčasné splatenie 5%.
 • Upomienka v prípade oneskorenia so splátkou: 10 €, výzva 35 €
 • Sankčná úroková sadzba : 9%

Záver

Kombinovaná hypotéka je jedinečným a veľmi zaujímavým úverovým produktom, ktorý kombinuje účelový úver určený na kúpu nehnuteľnosti a rekonštrukciu a bezúčelový úver (až 40 % z objemu poskytnutej hypotéky) ktorý nie je potrebné banke dokladovať. Úrokové sadzby sú len o málo vyššie ako pri klasickej hypotéke.


You are here: Home » Hypotéka » Kombinovaná hypotéka z ČSOB

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.