Loading

Kontokorentný úver Oberbank

Kontokorentný úver alebo povolené prečerpanie účtu od Oberbank predstavuje vhodný spôsob financovania neočakávaných výdavkov. Poskytuje sa k bežnému účtu do výšky schváleného úverového limitu. To znamená, že podmienkou pre poskytnutie kontokorentného úveru je zriadenie bežného účtu v Oberbank – teda buď Účet Výhoda alebo Účet Klasik.

Poplatok ze vedenie účtu výhoda Vás bude stáť 3,49 € mesačne a máte v ňom zahrnutý neobmedzený počet transakcií prostredníctvom Oberbank eBankingu a Maestro platobnú kartu bez poplatku. O niečo lacnejšie vychádza účet Klasik, za vedenie ktorého si banka účtuje poplatok vo výške 0,99 € mesačne. Keďže je účet Klasik lacnejší, v cene je zahrnuté len bezplatné používanie eBankingu a 3 účtovné položky bez poplatku. Všetky ostatné pohyby na účte sú zúčtovávané jednotlivo.

Akonáhle máte otvorený bežný účet v Oberbank, môžete si podať žiadosť aj o kontokorentný úver. Výška úverového limitu nie je stanovená, ale závisí od objemu kreditných obratov na bežnom účte žiadateľa. Banka je oprávnená kedykoľvek počas trvania úverového vzťahu výšku úverového limitu zmeniť, teda zvýšiť alebo znížiť, podľa klientových mesačných príjmov a výdavkov.

Kontokorentný úver sa poskytuje s lehotou splatnosti jeden rok, pričom automatické predĺženie lehoty splatnosti o ďalší rok je možné dohodnúť pred koncom splatnosti.

Úroková sadzba a poplatky

Oberbank, podobne ako všetky konkurenčné finančné inštitúcie, si účtuje úrok len z čerpanej sumy. Úroková sadzba je pohyblivá a je odvodená od nákladov, ktoré musí banka vynaložiť na zaobstaranie úverových zdrojov. Oberbank zverejňuje úrokové sadzby ktorá závisia od referenčných sadzieb na trhu medzibankových depozít na svojej web stránke a pre kontokorentný úver ju aktualizuje vždy v prvý deň kaledárneho mesiaca. Aktuálna úroková sadzba je stanovená na 10,09% p.a.

Na rozdiel od niektorých konkurenčných produktov je potrebné zaplatiť aj poplatok za poskytnutie kontokorentného úveru a to vo výške až 1,5 % z objemu poskytnutého úveru, minimálny poplatok je 10 €. Rovnakú čiastku klient zaplatí aj v prípade, že si bude chcieť úver predĺžiť na ďalší rok (1,5 %). Pre porovnanie napríklad ČSOB banka si za poskytnutie povoleného prečerpania účtu neúčtuje žiaden poplatok. Za zmenu zmluvných podmienok je poplatok podľa aktuálneho cenníka služieb banky 35 €.


You are here: Home » Kontokorent » Kontokorentný úver Oberbank

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.