Loading

Kreditná karta OTP banka

OTP banka má v ponuke len jednu kreditnú kartu MasterCard Unembossed.

Základná charakteristika

Jedná sa o medzinárodnú platobnú kartu ktorú môžete použiť na bezhotovostné platby prostredníctvom POS terminálu, na výber hotovosti z bankomatu alebo v banke, na bezhotovostné platby cez internet, na zistenie disponibilného zostatku alebo na dobitie kreditu mobilného telefónu.

OTP banka Slovensko, a.s. poskytuje kreditnú kartu MasterCard Unembossed s výškou úverového rámca od 300 € – 3400 €. O výške úverového rámca rozhoduje príjem klienta a kreditné obraty na účte. Banka poskytuje kartu aj pre neklientov banky, teda vedenie bežného účtu v OTP banke nie je podmienkou jej získania. Výhodou je, že s kreditnou kartou MasterCard máte peniaze k dispozícii kedykoľvek Vás zastihnú neočakávané výdavky. Pokiaľ kartu nevyužívate, nebude Vás nič stáť, nakoľko si banka neúčtuje poplatok za vedenie úverového účtu. Za bezhotovostné transakcie držiteľ karty taktiež neplatí žiaden poplatok.

Klient si sám vyberá výšku mesačnej splátky a dátum splatnosti, to znamená že dlh je možné splatiť kedykoľvek v čase na to určenom v zmysle výpisu ku KK  (úhrady mimo tohto obdobia budú považované za kreditnú operáciu a nie za úhradu dlžnej sumy) a v akejkoľvek výške, je potrebné však zachovať minimálnu splátku vo výške 5% z dlžnej sumy, minimálne však 10 €.

Úrok

Úroková sadzba je v prípade kreditnej karty MasterCard Standard vo výške od 17% – 18,5% p.a. Výhodou kreditných kariet je hlavne bezúročné obdobie, počas ktorého banke neplatíte žiaden úrok, ak do konca bezúročného obdobia stihnete dlh úplne vyrovnať. Bezúročné obdobie je v prípade OTP banky až 45 dní. Držiteľ karty má nárok na bezúročné obdobie, pokiaľ stihne do konca tohto obdobia dlh úplne vyrovnať a ak uskutočnil platby cez POS terminál. Na výbery hotovosti z bankomatu sa bezúročné obdobie nevzťahuje.

Poplatky

  • Poplatok za vydanie hlavnej karty na 2 roky s automatickou obnovou: 23,30 €
  • Poplatok za vydanie a používanie dodatkovej karty ktorú môže používať napríklad člen Vašej rodiny: 5 €
  • Poplatok za výber hotovosti z bankomatu OTP alebo z bankomatov patriacich do skupiny OTP: 1% z výberu, minimálne 1,70 €
  • Poplatok za výber hotovosti z bankomatov iných bánk v rámci eurozóny: 2%, minimálne 3,35 €
  • Výber hotovosti z iných bankomatov mimo eurozóny: 2%, minimálne 6,70 €
  • Bezhotovostné transakcie v sieti obchodov označených logom MasterCard na Slovensku aj v zahraničí: bezplatne
  • Zablokovanie karty: bezplatne
  • Zrušenie kreditnej karty: bez poplatku
  • Zmluvná pokuta: 7,95 € (za každých 15 dní)
  • Prekročenie úverového rámca: 3,50 €

Podmienky pre poskytnutie

Karta sa vydáva občanom vo veku od 18-65 rokov s trvalým bydliskom na území SR. Na jej vydanie nie je potrebné žiadne zabezpečenie, stačí ak má klient pravidelný príjem. Spolu so žiadosťou je potrebné predložiť dva doklady totožnosti a potvrdenie o výške príjmu zo závislej činnosti. V prípade, že OTP banke povolíte overenie Vášho príjmu v Sociálnej poisťovni, tak potvrdenie o výške príjmu nie je potrebné. Ak poberáte príjem z podnikania, z prenájmu alebo z kapitálového majetku tak si pripravte daňové priznanie za posledné dva roky a potvrdenie o výške daňovej povinnosti.

Žiadosť o vydanie karty môžete vyplniť na ktorejkoľvek pobočke banky


You are here: Home » Kreditná karta » Kreditná karta OTP banka

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.