Loading

mBank

mBank na slovenský trh vstúpila v roku 2007 s jasným cieľom – poskytovať bankové služby za čo najnižšie ceny. Miesto toho, aby banka investovala do drahých pobočiek a kontaktných miest, skôr sa zamerala na stále rastúcu populáciu používateľov internetu a funguje hlavne ako online banka, kde sa väčina operácií a transakcií realizuje prostredníctvom internet bankingu. Existujúci klienti majú možnosť prostredníctvom elektronického bankovníctva požiadať aj o ďaľšie produkty – napríklad o vydanie kreditnej karty. Prednosťou mBank je že poskytuje svoje služby za podstatne nižšie bankové poplatky v porovnaní s konkurečnými bankami alebo poplatky odpúšťa. Veľmi populárny je napríklad bežný účet mKonto, za ktorý neplatíte absolútne žiadne mesačné poplatky.

Aj keď je mBank svojím zameraním online banka, nezabúda ani na klientov ktorí preferujú osobný kontakt. Jej obchodná sieť pozostáva zo štyroch finančných centier a piatich mKioskov. K dôveryhodnosti prispeva aj fakt, že je členom silnej finančnej skupiny Commerzbank, ktorá je druhou najväčšou bankou v Nemecku a jednou z vedúcich finančných inštitúcií v Európe.

Oproti konkurencii má v ponuke síce menej úverov, ale na druhej strane sa jedná o zaujímavé produkty, ktoré vynikajú nielen nízkou cenou ale aj flexibilitou. Sú určené výlučne len pre existujúcich klientov mBank. Poďme si ich bližšie predstaviť:

  1. mHYPOTÉKA

Už pri tejto prvej pôžičke môžeme povedať, že sa jedná o nezvyčajný produkt. Spájajú sa v ňom totižto 3 úvery v jednom. Finančné prostriedky z mHYPOTÉKY je možné použiť na tieto účely:

  • Na kúpu tuzemskej nehnuteľnosti
  • Na refinancovanie iného hypotekárneho úveru
  • Na čokoľvek

Z uvedeného vyplýva, že sa nejedná o klasickú hypotéku, ale o spotrebný úver zabezpečený tuzemskou nehnuteľnosťou. Poskytuje sa vo výške od 7 000 € a jeho maximálna výška záleží predovšetkým od schopnosti klienta mhypotéku splácať a od hodnoty založenej nehnuteľnosti. mBank v prípade účelového úveru (na refinancovanie alebo na kúpu nehnuteľnosti) poskytne úver maximálne do 80% z trhovej hodnoty nehnuteľnosti a v prípade, že je mhypotéka poskytnutá bezúčelovo tak je maximálna výška pôžičky do 65 % z hodnoty nehnuteľnosti. Lehota splatnosti je od 2-40 rokov. Klient má možnosť výberu buď variabilnej úrokovej sadzby (viazanú na EURIBOR 3M) alebo fixovanej na obdobie 1,3 alebo 5 rokov. Výhodou je, že mhypotéku získate bez poplatku za poskytnutie a bez mesačných poplatkov za vedenie úverového účtu. Ak sa Vám skomplikuje finančná situácia v dôsledku straty zamestnania alebo choroby trvajúcej dlhšie ako jeden mesiac, môžete požiadať o odklad splátok na obdobie od 1-9 mesiacov. Počas odkladu budete platiť len úroky. Možnosť odkladu splátok je určená len pre klientov s vynikajúcou platobnou disciplínou, ktorí si počas predchádzajúceho obdobia plnili svoje záväzky načas.

  1. mPÔŽIČKA plus

mPôžička sa na rozdiel od mhypotéky poskytuje bez zabezpečenia a bez ručiteľa. Poskytuje sa klientom aj neklientom banky v hodnote od 350 € do 20 000 € so splatnosťou 12 až 60 mesiacov.
Hlavnou výhodou tohto produktu oproti ostatným bezúčelovým pôžičkám bez zabezpečenia je, že sa môže kedykoľvek predčasne alebo čiastočne splatiť bez poplatku. Jednoducho sa prihlásite do internet bankingu a pošlete peniaze navyše. Banka Vám v deň splatnosti zníži dlh o sumu, ktorú ste poslali navyše automaticky, čo spôsobí že sa zníži výška mesačnej splátky. V internet bankingu si taktiež môžete sledovať pohyby na úverovom účte, zostatok, počet zostávajúcich splátok…Úroková sadzba sa v prípade tohto produktu pohybuje od 8,90 % p.a. V prípade, že budete splátky splácať načas, tak ako bolo dohodnuté v zmluve, nečakajú Vás žiadne nepríjemné prekvapenia – jediný poplatok ktorý zaplatíte je spracovateľský poplatok vo výške 1,5% z objemu úveru. O tento poplatok Vám bude znížená suma, ktorú Vám banka pošle na mKonto.

  1. mKREDITKA

V prípade, že potrebujte finančnú rezervu pre neočakávané výdavky alebo len tak radi nakupujete kreditnou kartou, mBank si pre vás pripravila 2 typy kreditných kariet s odlišnou výškou úverového limitu – kreditnú kartu VISA Classic a VISA Gold.

Visa Classic sa poskytuje s úverovým limitom od 350 – 6500 € a Visa Gold ktorá je vhodná pre náročných klientov má úverový limit od 5 000 -16 500 €. Výška schváleného úverového limitu závisí od výšky príjmu žiadateľa a od transakcií na jeho účte. Obe karty majú bezúročné obdobie 54 dní, ktoré sa však vzťahuje len na bezhotovostné transakcie a nie na výbery v hotovosti. mBank sa aj pri kreditných kartách snaží vyjsť klientom v ústrety a ponúka flexibilné riešenie – klient tak má na výber z 3 taríf mKreditky, podľa toho, ako často plánuje kartu využívať.


You are here: Home » Bankové úvery » mBank

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.