Loading

Nákup na splátky cez Quatro

Quatro je spoločnosť so širokou oblasťou pôsobnosti, ktorá sa delí na 4 divízie – nákup na splátky, Quatro pôžičky (poskytovanie rýchlych bezúčelových úverov), QuatroCar (financovanie nového alebo ojazdeného auta) a kreditné karty vydávané v spolupráci so Všeobecnou úverovou bankou.

Ako funguje nákup na splátky cez Quatro

S quatrom môžete nakupovať na Slovensku vo viac ako 8000 kamenných predajniach a tisíckach eshopov tovar a služby všetkého druhu ako napríklad autopríslušenstvo, elektrotechniku, domáce spotrebiče, oblečenie…dokonca môžete prostredníctvom tejto spoločnosti postupne splácať rôzne kurzy ako napríklad autoškolu či kúpiť si dovolenku na splátky. Kompletný zoznam kamenných predajní a internetových obchodov nájdete na web stránke spoločnosti.

Základné informácie

Na začiatku je potrebné zvoliť výšku akontácie (máte na výber od 10-50 %) a dobu splácania, ktorá je od 6 mesiacov do 5 rokov.

Úroková sadzba sa pohybuje od 14-17 %.

Strieborná Quatro karta

Nákup na splátky si môžete výrazne uľahčiť takzvanou striebornou kartou. Akonáhle ju máte k dispozícii, na ďalšie nákupy budete okrem spomínanej karty potrebovať už len občiansky preukaz.

Spoločnosť vydáva túto nákupnú kartu automaticky každému klientovi po 9 mesiacoch splácania. Výhodou karty je že môžete nakupovať na splátky tovar až do výšky 5000 € na splátky a pri predložení potvrdenia o výške príjmu manžela či manželky až do výšky 7000 €. Ďalšou výhodou je možnosť využiť 0% akontáciu, ktorá je určená len pre majiteľov striebornej karty. V podstate sa jedná o formu vernostnej karty, ktorej cieľom je podnietiť existujúcich klientov aby naďalej nakupovali na splátky, čo môže byť dosť nebezpečné pre ľudí, ktorí sú „zaúverovaní“ až po uši. Predsa len, keď nemusíte platiť okamžite, alebo zaplatíte len malú čiastku z ceny tovaru nakupujeme sa Vám o niečo „ľahšie“. Splátky však zostanú ešte niekoľko mesiacov alebo rokov a dokým daný tovar splatíte, tak je dosť možné že bude tak opotrebovaný, že si budete musieť rovno kúpiť nový.

Potrebné doklady

Ak ste sa rozhodli nakúpiť tovar na splátky prostredníctvom Quatra, budete potrebovať nasledovné doklady:

  1. Doklady preukazujúce totožnosť a trvalú adresu kupujúceho
  • občiansky preukaz a druhý doklad totožnosti (rodný list, vodičák, cestovný pas)
  • doklad preukazujúci Vašu adresu trvalého bydliska – môže ním byť faktúra ze telefón, elektriku, plyn…
  1. Doklad preukazujúci výšku príjmu žiadateľa
  • ak ste zamestnaný: potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa ktoré nesmie byť staršie ako jeden mesiac (doklad o príjme sa vyžaduje len v tom prípade, že kupovaný tovar je v hodnote 1000 € a viac, v opačnom prípade doklad o príjme nie je potrebné predkladať)
  • ak ste živnostník: kladné daňové priznanie za posledné zdaňovacie obdobie a potvrdenie o podaní daňového priznania, živnostenský list, výpis zo živnostenského registra (nie starší ako jeden mesiac)
  • ak ste dôchodca: potvrdenie o výške starobného alebo výsluhového dôchodku

Záver

Nákup na splátky cez Quatro je dosť drahý, nakoľko úrok je od 14-18% či aj viac percent, preto by bolo vhodné ak zvážite možnosť tovar zaplatiť bezhotovostne kreditnou kartou a ak stihnete dlh splatiť do konca bezúročného obdobia, nebudete platiť žiaden úrok.


You are here: Home » Nákup na splátky » Nákup na splátky cez Quatro

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.