Loading

Nenechajte sa oklamať. Pozor na podvodníkov

Človek ktorý je vo finančnej tiesni a potrebuje získať peniaze spravidla okamžite, často stráca zdravý úsudok a nedokáže rozlíšiť pôžičky od podvodníkov od  tých serióznych. Ponúkame niekoľko tipov, ako spoznať podvodníkov a ako sa vyhnúť úžerníkom.

 1. Chcete pôžičku? Bude potrebné zaplatiť poplatok vopred

Poznáte to, našli ste inzerát, ktorý vyzerá veľmi lákavo, priaznivý úrok, nemusíte dokladovať príjem a pôžičku získate aj bez ručiteľa. S jedným háčíkom, musíte zaplatiť poplatok. Na tom by nebolo nič zlé, ak by inzerujúca osoba nepožadovala poplatok za poskytnutie pôžičky vopred, ktorý sa pohybuje približne v hodnote 50 – 130 € ale niekedy aj viac. Čo bude nasledovať, ak poplatok naozaj zaplatíte? Inzerajúca osoba Vás vo väčšine prípadov nasmeruje do nebankovej spoločnosti, a tým je jej činnosť vo Vašom prípade ukončená. V nebankovke budú Váš príjem samozrejme overovať a ak ho nemáte v požadovanej výške, Vaša žiadosť bude zamietnutá. Za normálnych okolností (ak by ste na inzerát neodpovedali a nenaleteli by ste podvodníkovi) tak by ste za posúdenie žiadosti v nebankovej spoločnosti nič neplatili.

 1. Nemáte z čoho úver splácať? Nevadí, aj tak Vám požičiame

Sedliacky rozum vraví – keď nemám žiaden príjem, nebudem vedieť úver splácať. Napriek tomu nájdete množstvo ponúk, ktoré poskytujú úver ľuďom bez akéhokoľvek príjmu. Typickým príkladom sú pôžičky pre ľudí bez práce. Keď sa nad tým zamyslíte, ak vy by ste boli veriteľom, ktorý by mal peniaze navyše, „investovali“ by ste ich tak, že by ste požičali nezamestnanému človeku? Asi nie… Tak prečo veríte ponukám, ktoré sľubujú peniaze zúfalo zadĺženým ľuďom, ktorí ich nebudú mať z čoho splácať? Jediným účelom takýchto ponúk je opäť vytiahnuť z naivných ľudí poplatky za poskytnutie úveru, ktorý nakoniec ani neuvidia.

 1. Potrebujete požičať 1 000 €? No problem, ale budete ručiť nehnuteľnosťou

Okamžite by ste mali zbystriť pozornosť a prerušiť akékoľvek kontakty s osobou či firmou, ktorá od Vás za poskytnutie pôžičky v hodnote pár sto eur vyžaduje ručenie nehnuteľnosťou alebo zmenkou. V takýchto prípadoch skutočne peniaze dostanete, ale zmluva  je naformulovaná tak, aby sa veriteľ dostal čo najrýchlejšie k Vášmu majetku, akonáhle spravíte chybu alebo porušíte zmluvu. Akékoľvek pochybenie – napríklad vynechanie dvoch splátok zvyčajne končí exekúciou.

 1. Povinnosti veriteľa podľa zákona – maximálny nezáujem

Typickou črtou podvodníkov je, že porušujú zákon. Reč je o zákone č. 129/2010 Z.z. o spotrebiteľských úveroch a o iných úveroch a pôžičkách. Podľa neho je veriteľ povinný pred poskytnutím pôžičky overiť si žiadateľovu schopnosť úver splácať. Ako si plnia túto povinnosť, ak neoverujú príjem žiadateľa a dokonca ani nehliadajú do registra dlžníkov posúďte sami.

 1. Platené čísla

Častým trikom podvodníkov je uverejnenie inzerátu s neodolateľnou ponukou pôžičky. Záujemca, v nádeji že tento úver získa zavolá na spoplatnené telefónne číslo uvedené v inzeráte. Na druhej strane sa ozve buď operátorka alebo automat, v každom prípade je účelom hovor čo najdlhšie naťahovať. Ako táto situácia vždy dopadne? Peniaze nezískate, zato Vás bude na druhý mesiac čakať mastná faktúra za telefón.

 1. Výborne znejúci názov firmy, ktorý nikto nikdy nepočul

Podvodníci a úžerníci majú všetko dobre premyslené a vedia, že isté názvy vyznievajú dôveryhodnejšie ako iné. Preto často krát do názvu firmy zakomponujú anglické výrazy ako „Consulting“ „Finance“ alebo „Group“. Žiaľ, ešte stále existuje množstvo ľudí, ktorí naletia na takýto lacný trik. Nemyslite si však, že podvodníci sa skrývajú len za anglické názvy firiem. Rovnako dobre poslúži napríklad aj slovenský výraz „finančná“ a jeho rôzne tvary. Iba ako príklad uvedieme napríklad „Prvá košická finančná“.

Bolo to povedané už veľa krát, ale dôverujte len firmám, ktoré sú na Slovensku všeobecne známe. Má to niekoľko výhod. Prvá je, že viete čo môžete od známej firmy očakávať – napríklad ako Provident Financial – vie sa o nej, že požičiava veľmi draho, ale je to seriózna spoločnosť, ktorá plní svoje sľuby a svojich klientov neklame. Druhá výhoda je, že ak sa rozhodnete pre známejšiu spoločnosť, vždy si môžete overiť referencie na internete – a takmer vždy nájdete niekoľko diskusií, z ktorých si môžete spraviť vlastný názor.


You are here: Home » Blog » Nenechajte sa oklamať. Pozor na podvodníkov

11 komentáre

 1. Dobrý deň,
  má niekto skúsenosti so Splátkovou kanceláriou s.r.o. vo Zvolene?

  • Dobrý deň Katarína, na spoločnosť Splátková kancelária s.r.o nie sú na našom webe zatiaľ žiadne pozitívne ani negatívne informácie. Každopádne ak si chcete vziať pôžičku určite by som na Vašom mieste uprednostila etablovanú a overenú spoločnosť, ktorá na trhu pôsobí už nejaký čas, čo sa o firme Splátková kancelária s.r.o. nedá povedať, nakoľko vznikla začiatkom tohto roku.

 2. Všetci čo boli podvedený osobou s priezviskom Gabel kontaktujte ma na dodik91@post.sk Podáme hromadné trestné oznámenie a vráti to aj s úrokmi. Pomôžte spravodlivosti, vystupoval pod rôznymi menami podľa čísla a čísla účtu ho identifikujeme, všetko už o ňom vieme aj kde býva…

 3. Chcem sa tiež informovať o splátkového kancelárii vo Zvolene mám tam zmluvu od októbra zaplatil som aj
  poplatok a aj prvú splátku dúfal som že sa dostanem k peni
  azom v novembri ale nič.Odmietam platiť splátky za niečo čo nemám pýtam sa dostal už niekto sľubne peniaze?

 4. dobry den ja som vybavovala v auguste pozicku a zial do dnesneho dna ju nemam vraj malo som dala do ponuky splatok tento mesiac som sa zatial ani nedovolala a ani emailom mi neodisali

  • Dobry den dnes som bol vo Zvolene v splatkovej kancelarii ktora tam uz neexistuje kancelaria tam sice je ale uz je vystahovana a chodia tam policajti tak som dnes naobvodnom odeleni PZ vo Zvolene podal na tuto spolocnost tresne oznamenie za podvod tak ak chcete pridajte sa tiez.

   • dobrý deň,prosím vás chcem sa spýtať ,či vám už vyplatili tie peniaze ? neviem čo mám urobiť,ale myslím si že ich už neuvidím,aj ste podali trestné oznámenie? dakujem

 5. Pekný deň prajem, ja som tiež podpísala zmluvu so Splátkovou kanceláriou Zvolen, no ale našťastie som podala do 15 dní výpoveď zmluvy, takže som vložila len registračný poplatok ale ten sa mi tiež vracia už pol roka a stále nič. Tiež mám akurát prichystané trestné oznámenie a návrh na vydanie platobného rozkazu. Snažila som sa kontaktovať aj p. Tótha konateľa spoločnosti, najprv aj sluboval že peniaze budú, že mi všetko vráti ale to boli len reči. Už mám toho po krk, takýchto ľudí – úžerníkov ktorí využívajú bezmocnosť ľudí len niekam nakopať.

 6. Dobry den,ja som tiez podpisal zmluvu v auguste 2012 a platim podstivo a doteraz som nedostal nic,tak som im volal a vraj budu vyplacat peniaze v januari a uz je februar a nic tak som im volal a nik nedviha telefon.uz som zaplatil 400 e,uz odmietam platit za nic…som rozhodnuty podat na tu spolocnost trestne oznamenie a budem rad ked podate aj ti co sa stali obetou podvodu ako ja..cim viac nas bude tym lepsie.

 7. Možno sa to sem nehodí ale pozor na Marcela Zubala bývalého konateľa firmy DPTDR a súčasného konateľa MZ-bau zámerne okráda svojich zamestnancov.

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.