Loading

Pôžička Prima Banka

Pôžička z Prima banky je bezúčelovým spotrebným úverom, ktorý získate aj bez ručiteľa. Podobne ako konkurenčné finančné inštitúcie, aj Prima banka sa snaží zvýhodniť existujúcich klientov, ktorým v prípade že majú účet vedený v tejto banke, odpustí poplatok za jej poskytnutie.

Základné informácie

Poskytuje vo výške od 1000 – 15 000 €. Klient si môže sám vybrať výšku splátky aká mu vyhovuje. Ak si práve nemôžete dovoliť vysokú mesačnú splátku, zvoľte si maximálnu dobu splatnosti, teda 10 rokov. Naopak, ak Váš príjem dovoľuje vyššie splátky, zvoľte si kratšie obdobie splatnosti, aby ste sa dlhu skôr zbavili a aby ste úver zbytočne nepreplácali. Minimálna doba splatnosti je jeden rok.

Pôžičku z Prima banky môžete použiť aj na vyplatenie úverov z iných bánk. Prima banka prefinancuje nevýhodné úvery z ostatných bánk, nebankových inštitúcii, povolené prečerpanie či dlhy na kreditných kartách. Na splatenie všetkých nevýhodných pôžičiek stačí predložiť potvrdenie o zostatku jednotlivých úverov.

Úver zvýhodnený až o 4,5 % môžu získať mladomanželia po splnení istých podmienok (vek do 35 rokov, príjem oboch manželov maximálne vo výške 2,6 násobok priemerného mesačného platu v národnom hospodárstve a trvanie manželského zväzku v čase podania žiadosti maximálne 2 roky). V tomto prípade by bola mladomanželská pôžička s úrokovou sadzbou od 5,40 % p.a. Výška zvýhodneného úroku o 4,5 % platí počas celej doby splatnosti úveru.

Podmienky pre poskytnutie

Žiadateľ musí byť v čase podania žiadosti vo veku od 18-65 rokov, trvalý pobyt na Slovensku a v neposledom rade musí  disponovať pravidelným zdrojom príjmu. V prípade, že žiadateľom je zamestnanec, tak musí byť zamestnaný dlhšie ako 3 mesiace (nesmie byť v skúšobnej dobe). Banka okrem zamestnancov požičia aj podnikateľom – fyzickým osobám, a dôchodcom (poberateľom starobného alebo výsluhového dôchodku). V prípade, že je žiadateľom je zamestnanec, tak sa vyžaduje predloženie dokladu o výške príjmu od zamestnávateľa. Výnimkou, kedy sa nevyžaduje potvrdenie o výške príjmu sú len situácie, kedy si klient nechá mzdu zasielať na účet vedený v Prima banke po dobu aspoň 6 mesiacov. Živnostníkom banka poskytne pôžičku len v prípade, ak podnikajú dlhšie ako 12 mesiacov, nesmú byť teda začínajúcimi podnikateľmi.

Úrokové sadzby

 • Úroková sadzba sa pohybuje od 9,90 % p.a. Konkrétnu výšku mesačnej splátky si môžete vypočítať na základe nižšie uvedenej tabuľky splátok, stačí ak si vyberiete výšku požadovanej sumy a počet rokov splácania (kliknite na obrázok pre zväčšenie)

 

 • v prípade, že sa klient dostane do omeškania, musí zaplatiť okrem štandardnej úrokovej sadzby aj saknčný úrok, ktorý je stanovený na 7% p.a.

Poplatky

 • poplatok za poskytnutie: 2% z objemu úveru, minimálne 35 €. Klienti, ktorí majú účet vedený v tejto banke, neplatia za poskytnutie úveru žiaden poplatok
 • poplatok za vedenie úverového účtu: 1,99 € mesačne (pri splácaní z účtu vedeného v Prima banke) a 3,99 € mesačne (ak klient spláca pôžičku z účtu vedeného v inej banke)
 • poplatok za zmenu úverovej zmluvy na návrh klienta: 40 €
 • predčasné splatenie úveru alebo jeho časti: 1% z predčasne splatenej sumy (ak do konca doby splatnosti zostáva viac ako jeden rok) a 0,5 % z predčasne splatenej sumy ak do konca doby splatnosti zostáva menej ako jeden rok, ale poplatok nesmie byť vyšší ako by klient zaplatil na úrokoch v prípade normálneho splácania.
 • písomná upomienka, ktorú banka odosiela v prípade, že sa klient oneskoril so splátkou: 15 €
 • písomná výzva: 30 €
 • sankčná pokuta v prípade neplnenia zmluvných podmienok 200 €
 • potvrdenie alebo súhlas vydaný bankou na základe klientovej žiadosti: 20 €+ dph


You are here: Home » Bezúčelový úver » Pôžička Prima Banka

2 komentáre

 1. dobri vecer chcelam bi som u vas o hipoteku rodineho domu potrebovala bi som mensiu sumu hodnote11000eur ale ja poberam socialnu davku325 eur a ci je to mozne dakujem mozete ma kontaktovat na tel cislo0902482153 daaakujem sugarova irena

 2. jana januscakova

  dobry den mam u vas pozicku 5000 po 89 e 5000.bola som dlzna 1 splatku tu som uhradila. mam ale este jednu poziícku od vub banky 17000 a nemohla som ju splacat muz bol bez prace teraz sa zamestnal a poziadala som o novy splatkovy kalendar aby mi to nedali exekutorovi poslali mi kalendar 599e mesacne na40 mesiacov co nieso schopna splacat ani s muzovim primom vedeli by ste mi poradit ci je mozne u vas zobrat ?a ak nie neviete mi poradit ako alebo kde by som mohla?

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.