Loading

Poštová banka

Poštová banka patrí medzi leadrov na trhu v poskytovaní úverov pre fyzické ale aj právnické osoby. Dokazuje to aj mimoriadne úspešný posledný rok, kedy objem poskytnutých úverov touto bankou nárastol v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 23,8%. Najviac sa na tomto úspechu podieľali spotrebné úvery a pôžičky pre fyzické osoby, ktoré si polepšili o 36,1%. Banke sa však darilo aj s poskytovanám firemných úverov, ktoré zaznamenali nárasť o niečo cez 19%. Napriek tomu, že Poštová banka sa nemôže popýšiť najväčším množstvom poskytnutých úverov, patrí k najrýchlejšie rastúcim bankám na Slovensku. Zameriava sa hlavne na poskytovanie rýchlych pôžičiek na nižšie sumy a svojim zameraním konkuruje skôr nebankovým spoločnostiam ako bankám. Prinášame prehľad najúspešnejších úverov a pôžičiek:

Dostupná pôžička – tento mimoriadne úspešný produkt získal 3 miesto v súťaži Zlatá minca v kategórii spotrebiteľské úvery. Poskytuje sa vo výške od 400 € -7 000 € s dobou splatnosti od 2-6 rokov. Vďaka nízkej mesačnej splátke (už od 13 €) je táto pôžička vhodná pre široký okruh ľudí. Získate ju bez potvrdenia o výške príjmu (to však neznamená, že žiaden príjem mať nemusíte – naopak, základnou podmienkou pre poskytnutie je pravidelný príjem, ktorý si banka overuje v Sociálnej poisťovni). Nevyžaduje sa ani ručenie ručiteľom. Úroková sadzba sa pohybuje od 7,50-32,50%.

Pôžička na bývanie – je určená na rekonštrukciu domu, bytu alebo aj na čokoľvek iné, vzhľadom na to, že sa taktiež jedná o bezúčelový úver. Minimálna výška úveru je 3500 € a maximálna hranica je 20 000 €. Výhodou je pomerne dlhá doba splatnosti, až 10 rokov, ktorá umožňuje rozložiť si splátky na dlhšie obdobie a tým pádom si znížiť výšku splátky na minimum (od 53 €). Túto pôžičku získate aj bez založenia nehnuteľnosti a bez ručiteľa. Úroková sadzba záleží od počtu mesiacov splácania a objemu úveru a pohybuje sa od 7,50-32,50% ročne. Aj keď na trhu existujú lacnejšie ponuky, pôžičku na bývanie získate veľmi jednoducho bez zbytočnej administratívy a úver môžete čerpať už o niekoľko dní.

Stavebný úver so sporením – marketingovo veľmi zaujímavý produkt, ale za to dosť komplikovaný. Je určený na rekonštrukciu alebo modernizáciu bytu alebo domu, na kúpu vybavenia domácnosti alebo na čokoľvek iné. Pri vybavovaní nie je nutné zriadiť záložné právo na nehnuteľnosť a nie je nutné ani ručenie ručiteľom. Výška stavebného úveru sa pohybuje v rozmedzí od 3 500 – 20 000 € s dobou splatnosti od 3-10 rokov. Minimálna výška mesačnej splátky je 43 € za mesiac. Banka láka nových klientov na úrok od 7,90% ročne, podmienkou je však sporenie. Ďalším „lákadlom“ je možnosť získať garantovanú prémiu vo výške až 15% ročne.

Praktická hypotéka – je v podstate klasickou americkou hypotékou, kedy sa za bezúčelový úver s výhodnou úrokovou sadzbou ručí tuzemskou nehnuteľnosťou (domom, bytom alebo stavebným pozemkom). Poštová banka poskytuje tento úver v rozsahu od 10 000 – 200 000 € . Banka je v tomto prípade štedrá čo sa týka doby lehoty splatnosti od 10-30 rokov. Úrok je fixovaný na obdobie jedného, troch alebo piatich rokov. Peniaze z praktickej hypotéky môžu byť použité na kúpu nehnuteľnosti alebo na čokoľvek iné.

Lepšia splátka – je konsolidačným úverom, vďaka ktorému sa môže klient zbaviť existujúcich dlhov a nahradiť ich jedným s výhodnejšou splátkou. Klient tak môže ušetriť na poplatkoch a úrokoch. Tento konsolidačný úver sa pokytuje v maximálnej výške 17000€ a je potrebné ho splatiť od 3-10 rokov. PB ponúka záujemcom 2 možnosti – buď si klient vyberie menšiu splátku alebo splátky zostanú približne rovnaké, ale klient dostane aj peniaze navyše. Lepšou splátkou je možné splatiť úvery ako z bankových, tak aj z nebankových spoločností alebo debety na kreditných kartách.

Šikovná rezerva – je bezkonkurenčným bankovým úverom čo sa týka jednoduchosti a rýchlosti vybavenia. Poskytuje sa len na sumu 400 €, pričom doba splácania je stanovená na 11 mesiacov. Výška mesačnej splátky je 43 € a v tejto sume sú zahrnuté aj všetky poplatky. Tento úver sa dá vybaviť na ktorejkoľvek pošte. 

Povolené prečerpanie – je kontokorentný úver, ktorý umožňuje ísť do mínusu. Banka túto službu zriaďuje majiteľom účtov postkonto Junior, postkonto Senior a držiteľom všadeplatíkarty. Poskytuje sa v minimálnej sume 200 € a úverový limit je 2000€. Túto službu je možné využiť kedykoľvek to potrebujete (v prípade nedostatku vlastných zdrojov na účte) a spláca sa automaticky pripísaním finančných prostriedkov na účet. Výhodou je, že úverový limit sa automaticky obnovuje akonáhle dlh splatíte. Viac o povolenom prečerpaní z Poštovej banky sa dozviete tu.


You are here: Home » Bankové úvery » Poštová banka

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.