Loading

Povolené prečerpanie na účte Volksbank

Volksbank poskytuje svojim klientom možnosť povoleného prečerpania na bežnom účte. Pôvodne sa táto služba nazývala povolený debet na bežnom účte alebo kontokorentný úver. Možnosť ísť do mínusu predstavuje ideálne riešenie na financovanie neočakávaných výdavkov.

Banka ho poskytuje vo výške od 230 do 3 320 €, pričom výška schváleného limitu závisí od príjmu žiadateľa a od výšky jeho plusových obratov na bežnom účte. Volksbank overuje platobnú schopnosť majiteľa účtu nielen na začiatku (pri podaní žiadosti) ale aj kedykoľvek počas trvania dohody o povolenom prečerpaní. V prípade, že banka pri prehodnotení platobnej schopnosti klienta zistí negatívne zmeny, dôjde k zmene (zníženiu) úverového rámca, prípadne k jeho zrušeniu ak sa klient dostal do platobnej neschopnosti alebo ak nemá dostatočný počet a hlavne potrebnú výšku kreditných obratov. V prípade, že naozaj príde k zníženiu úverového rámca, banka o tejto skutočnosti klienta písomne informuje. Klient je potom povinný uviesť stav na bežnom účte do súladu so sníženou výškou PP najneskôr do 30 dní. Ak tak nespraví, Volksbank bude rozdiel medzi čerpaným a zníženým úverovým rámcom považovať za prekročenie (teda nepovolený debet).

Čerpanie úveru

Kontokorent môžete využiť kedykoľvek, ak na svojom účte nemáte dostatok vlastných prostriedkov. Čerpanie je možné buď výberom v hotovosti, bezhotovostnou platbou u obchodníka alebo si môžete preniaze previesť na iný účet.

Splácanie

Dlh klient spláca prijatím platby na účet ku ktorému bolo zriadené povolené prečerpanie. Jedná sa o bezúčelový revolvingový úver, to znamená s možnosťou opakovaného čerpania a priebežného splácania. Takže ak dlh vyrovnáte, opäť môžete ísť do mínusu. Banka nestanovuje termín splatnosti a klient si sám určuje harmonogram splácania. To je zo strany Volskbank úplne pochopiľné, vzhľadom na to, že klient platí úrok za každý deň, kedy mal peniaze z úveru k dispozícii (banka nebude klienta tlačiť do čo najskoršieho termínu splatnosti keď každým dňom úroky nabiehajú). Príklad: Keďže do výplaty zostáva 10 dní, využijete PP a kúpite si nový notebook za 500 €. Plnú sumu by ste banke vrátili o 10 dní, takže budete platiť úrok zo sumy 500 € za 10 dní.

Ak na účet vedený vo Volksbank pravidelne dostávate výplatu, nemusíte sa splátok vôbec obávať, nakoľko splatenie sa uskutoční automaticky. Vašou povinnosťou je zabezpečiť len pravidelné kreditné obraty v dostatočnej výške.

Úroky

Úroková sadzba pre povolené prečerpanie je 17,90% p.a. a v prípade nepovoleného debetu je úrok 9,00 % ročne, ktorý sa uplatňuje popri štandardnom úroku. Dajte si teda veľký pozor na nepovolené prečerpanie účtu! Príklad situácie: Máte schválené PP vo výške 800 € a miniete 900 €. V takomto prípade zaplatíte vysoký úrok až 26,90% ročne.

 

Poplatky

  • Poplatok za zriadenie služby: 1,5 % z výšky úveru, minimálny poplatok je 6,64 €
  • Upomienka ktorá sa odosiela pri nezaplatení dlžnej sumy: 10 €

 

Podmienky

Pre zriadenie kontokorentného úveru musíte mať vek od 18-65 rokov a účet vedený vo Volksbanke po dobu minimálne 3 mesiacov. Najzákladnejšou je však podmienka pravidelného príjmu, ktorý je potrebné banke preukázať prostrednícvom Potvrdenia o výške príjmu zo závislej činnosti. Fyzické osoby podnikatelia predkladajú Potvrdenie o výške daňovej povinnosti.

You are here: Home » Kontokorent » Povolené prečerpanie na účte Volksbank

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.