Loading

Povolené prečerpanie účtu z ČSOB

ČSOB banka ponúka možnosť zriadiť si povolené prečerpanie fyzickým osobám vo veku od 18 rokov k bežnému účtu (k balíkom Pohoda a Extra pohoda) a k študentskému FUN účtu. Túto službu môžete využiť kedykoľvek to potrebujete a máte tak stále k dispozícii finančnú rezervu, ktorú môžete použiť na čokoľvek.

Charakteristika

Povolené prečerpanie získate v ČSOB aj na počkanie a bez akýchkoľvek poplatkov za zriadenie tejto služby. Poskytuje sa od 150 – 6000 €, pričom výška úverového limitu závisí od príjmov žiadateľa a banka poskytne možnosť ísť do mínusu až do výšky trojnásobku mesačného platu žiadateľa. V prípade, že povolené prečerpanie nevyužívate, neplatíte zaň žiadne poplatky. Ešte výhodnejšie podmienky získa študent, ak má v banke otvorený FUN účet. Na tomto účte je PP od 300 -600 €, pričom časť limitu je možné čerpať bezúročne (až do výšky 150 €). FUN účet je určený len pre denných študentov vysokej školy a interných doktorantov.

Žiadosť o PP si môže podať klient pri otváraní účtu alebo aj kedykoľvek v budúcnosti, keď už klient bežný účet používa na ktorejkoľvek pobočke ČSOB banky. Splácanie je jednoduché – automatickými splátkami z bežného účtu klienta. Akonáhle teda klient prijme na svoj účet platbu, z tejto platby sa najskôr splatí vyčerpaný úver alebo jeho časť. Keď je dlh vyrovaný, klient môže čerpať úver odznovu.

Úroková sadzba

Klient platí úrok len za dni, kedy skutočne došlo k využitiu povoleného prečerpania a zo skutočne prečerpanej čiastky. Úroková sadzba je podľa platného cenníka stanovená na 16,90 % p.a. pre PP účtu pre fyzické osoby. Banka však poskytuje výhodnejší úrok na povolené prečerpanie študentského účtu –  FUN účtu, kde sa úrok pohybuje od 11,90 % p.a. Keďže je úroková sadzba pohyblivá, banka môže kedykoľvek zmeniť výšku úrokovej sadzby a o tejto zmene samozrejme každého klienta písomne informuje.

Úverový limit nie je možné prečerpať. V prípade, že dôjde k nepovolenému prečerpaniu, dlžník je povinný banke zaplatiť debetný úrok, ktorý je 25 %.

V prípade, že sa džník dostane do omeškania, banka mu bude účtovať sankčný úrok vo výške 25 %.

Poplatky

  • Podanie a vyhodnotenie žiadosti a posúdenie bonity klienta: bez poplatku
  • Poskytnutie povoleného prečerpania: 0 €
  • Vedenie úverového účtu mesačne: 0 €
  • Zmena úverovej zmluvy zo strany klienta: 40 €
  • Písomná upomienka v prípade, že sa klient oneskorí so splátkou: 10 €
  • Písomná výzva: 35 €

Podmienky

Službu povoleného prečerpania je možné zriadiť aj na počkanie na pobočke banky. Každý záujemca bude potrebovať 2 doklady totožnosti. V prípade, že ešte nemáte osobný účet v ČSOB banke, tak budete potrebovať potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa a výpis z účtu za predchádzajúci mesiac. Ak však už účet v čsob máte a nechávate si naň posielať výplatu aspoň 3 mesiace, nie sú potrebné žiadne ďalšie doklady.

Ak ste podnikateľ fyzická osoba, budete potrebovať kópiu daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie spolu so všetkými prílohami, ďalej originál potvrdenia o podaní daňového priznania a potvrdenie o daňových nedoplatkoch.


You are here: Home » Kontokorent » Povolené prečerpanie účtu z ČSOB

1 komentár

  1. Magdalena lorencikova

    Chcela by som poziadat o povolene precerpanie na detckom ucte da sa to

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.