Loading

Povolené prečerpanie zo Slovenskej sporiteľne

Povolené prečerpanie Slovenská sporiteľňa ponúka svojim klientom, ktorí majú v tejto banke vedený bežný účet. Minimálna a maximálna výška povoleného prečerpania závisí od veku a od výšky mesačného príjmu klienta. Pre ľudí s pravidelným príjmom je minimálna suma PP 350 € (s výnimkou dôchodcov nad 65 rokov, u nich je minimum stanovené na 180 €) a horný limit je stanovený ako 3 násobok mesačného príjmu klienta.

Prečo by ste mali povolené prečerpanie skúsiť? Táto služba Vás nezaväzuje k ničomu, pokiaľ máte na účte dostatok finančných prostriedkov, za možnosť ísť do mínusu nič neplatíte (neúčtuje sa žiaden poplatok za zriadenie). Ak si však budete potrebovať niečo kúpiť alebo zaplatiť faktúru a na Vašom účte nebude dostatok Vašich vlastných financií,môžete využiť prečerpanie, alebo inými slovami, môžete ísť do mínusu. Výhodou je, že úroky budete platiť len za dni, kedy ste túto službu využili. Ak stihnete dlžobu vyrovnať za pár dní, tak úroky budú veľmi nízke. Dlh sa spláca veľmi jednoducho – pripísaním vkladu na Váš účet. PP môžete opakovane čerpať až do výšky splatenej sumy. Slovenská sporiteľňa nevyžaduje splatenie PP v plnej sume v deň jeho prolongácie.

Riziká

Možnosť ísť do mínusu navádza finančne menej gramotných ľudí na míňanie bez toho, aby si uvedomovali dôsledky svojej činnosti. Množstvo ľudí ani nevidí rozdiel medzi disponibilným zostatkom (ktorý zahŕňa aj kontokorentný rámec a ktorý sa zobrazuje na výpisoch ako zostatok) a aktuálnym zostatkom. A tak veselo míňajú bez toho, aby vedeli že nakupujú za peniaze, ktoré im nepatria – za vysoké úroky.

Ak však viete s peniazmi narábať rozumne a možnosť PP využívate len v nevyhnutných prípadoch, tak kontokorent môže byť skvelým pomocníkom pri preklenutí krátkodobého nedostatku finančných prostriedkov.

Ako ho získať

Táto služba sa zriaďuje okamžite pri založení osobného účtu, ale klient musí v takomto prípade predložiť potvrdenie o výške príjmu potvrdené zamestnávateľom. Ak už účet v Slovenskej sporiteľni máte, a necháte si naň posielať výplatu po dobu minimálne štyroch mesiacov, tak potvrdenie o príjme nebudete potrebovať.

PP sa zriaďuje osobám s vekom od 18 rokov a maximálne do 75 rokov s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí majú pravidelný príjem (aj dôchodcom). Poskytuje sa k balíčkom bežných účtov Extra, Extra Plus alebo Exclusive.

Úroky a poplatky

 • Úroková sadzba povoleného prečerpania je v prípade Slovenskej sporiteľne premenlivá a jej výška je 17,90% ročne. Úroky sú splatné každý mesiac (vždy keď prišlo k využitiu tejto služby) k poslednému dňu v danom mesiaci.
 • Úrok z omeškania: 8% p.a.
 • Úrok z prečerpania: 8% p.a.
 • Poplatok za zaslenie upomienky v prípade omeškania: 10 €
 • Poplatok za zriadenie služby: 0€


You are here: Home » Kontokorent » Povolené prečerpanie zo Slovenskej sporiteľne

1 komentár

 1. moj aktualny zostatok na ucte slsp je 2.270euro a disponibilny -2.970. kolko z tejt sumy je teda moja?
  mam vsak na ucte exekuciu..
  banka este ziadnu sumu nezacala stahovat, znamena to ze ja musim dat suhlas? a je pravdou ze ja budem moct svojimi peniazmi narabat az ked sa cela suma exekucie splati?
  dakujem.

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.