Loading

Pôžička na bývanie Poštová banka

Rekonštrukcia domu alebo bytu je pomerna drahá záležitosť a nie každý má nasporené potrebné finančné prostriedky aby si mohol financovať rekonštrukciu z vlastných zdrojov. Presne pre takýchto ľudí je určená pôžička na bývanie z Poštovej banky. Poskytuje sa od 3500 – 20000€ a môžete ju použiť na čokoľvek (nielen na renováciu), nakoľko banka nevyžaduje dokladovanie účelu použitia finančných prostriedkov prostredníctvom faktúr a bločkov (rovnako sa nevyžaduje dokladovanie účelu ani pri produkte Dostupná pôžička) To je veľká výhoda, hlavne ak plánujete rekonštrukciu alebo prestavbu svojpomocne. Banke by ste asi ťažko vysvetľovali, že za odvedenú prácu ste známym a kamatátom nevystavili faktúru a že materiál ste získali lacnejšie a bez faktúry.

Túto pôžičku navyše získate aj bez ručiteľa a bez založenia nehnuteľnosti. Môžete si vybrať dobu splatnosti od troch do desiatich rokov, pričom ak si vyberiete maximálnu dobu splatnosti, získate nízku mesačnú splátku (už od 53 €)

Tip:

Ak chcete získať 50% zľavu z poplatku za poskytnutie, ešte pred požiadaním o tento úver si zriaďte účet v Poštovej banke. Klienti, ktorí uvedú v žiadosti o pôžičku účet vedený v Poštovej banke budú platiť za poskytnutie len 2% z objemu úveru. Klienti ktorí majú účet vedený v inej banke zaplatia za poskytnutie pôžičky na bývanie až 4% z poskytnutej sumy. Napríklad pri pôžičke na 10000€ by klient s účtom napríklad v Tatra Banke zaplatil poplatok za poskytnutie 400€, ak by však tento klient mal účet v PB, zaplatil by len 200€.

 

Ostatné poplatky a úrokové sadzby

Za vedenie úverového účtu si Poštová banka  mesačne účtuje poplatok 1,66€. V prípade, že sa dostanete do omeškania, budete musieť uhradiť sankčný úrok (ktorý je momentálne 9% p.a.) a upomienky (prvá upomienka stojí 9,96€ a druhá 24,90€). Kedykoľvek môžete požiadať o zmenu zmluvných podmienok za poplatok 33,19€. Ak by ste zmluvu porušili bez toho aby ste požiadali o jej zmenu a banka sa o porušení podmienok dozvie, zvýši Vám úrokovú sadzbu o 15 % alebo Vám bude účtovať poplatok vo výške 331,94€.

V prípade, že sa rozhodnete pôžičku predčasne splatiť úplne alebo čiastočne, môžete tak urobiť kedykoľvek. Keďže tento typ úveru sa riadi Zákonom o spotrebiteľských úveroch č. 129/2010, banka si bude za predčasné splatenie alebo mimoriadnu splátku účtovať poplatok 0,5-1% z predčasne splatenej sumy alebo z výšky mimoriadnej splátky. 0,5% to bude v prípade že do konca doby splatnosti zostáva menej ako jeden rok a 1% zaplatíte ak do konca doby splatnosti zostáva viac ako jeden rok.

Úroky sa pohybujú od 7,50-32,50% ročne a závisia predovšetkým od objemu úveru, bonity žiadateľa a od počtu mesiacov splácania. Výšku mesačnej splátky sa môžete dozvedieť okamžite, ak sa pozriete na nasledovnú tabuľku. (kliknite na obrázok pre zväčšenie). Vybrať si môžete aj pôžičku na inú sumu, ktorá nie je uvedená v tabuľke, ale informácie o výške úroku a mesačnej splátke si budete musieť zistiť na najbližšej pobočke Poštovej banky alebo na infolinke 0850 211 211.

Poistenie

Vo vyššie uvedenej tabuľke sa nepočíta s cenou poistenia. Poistenie pôžičky nie je povinné, ale odporúčané. PB má v ponuke dva typy poistenia – základný súbor (ktorý obsahuje poistenie pre prípad platobnej neschopnosti z dôvodu invalidity,smrti alebo práceneschopnosti) a komplexný balíček, ktorý okrem toho obsahuje navyše aj poistenie pre prípad straty zamestnania. Ceny za koplexný balíček sú stanovené nasledovne:

  1. Pôžička od 3500-5000€ – 7,40€/mesiac

  2. Pôžička od 5000-8500€ – 11,80€/mesiac

  3. Pôžička od 8500-17000€ – 18,30€/mesiac

  4. Pôžička od 17000-20000€ – 21€/mesiac

Podmienky pre poskytnutie úveru

Nárok na túto pôžičku má každý s trvalým pobytom na území SR a s vekom od 18-62 rokov. Základným predpokladom je pravidelný príjem. Zamestnanci musia splniť podmienku trvania pracovného pomeru minimálne 6 mesiacov a živnostníci zase musia predložiť daňové priznanie za predchádzajúce obdobie. Dôchodcovia môžu tiež podať žiadosť, banka akceptuje invalidný starobný a výsluhový dôchodok.

Všetci žiadatelia musia banke predložiť doklad totožnosti (občiansky preukaz) a doklad ktorý preukazuje adresu trvalého bydliska.

Oplatí sa?

Spodná hranica úrokovej sadzby Pôžičky na bývanie z Poštovej banky je jedna z najnižších na trhu. Na druhej strane treba povedať, že takto nízky úrok dostane len málokto – získate ho len pri maximálnej výške úveru a najnižšej dobe splatnosti (36 mesiacov). Na porovnanie OTP Ideal úver získate s úrokom od 8,90 % ročne a navyše bez poplatku! VUBka so svojou flexipôžičkou na bývanie ponúka ešte výhodnejšiu úrokovú sadzbu – od 7,90 % ročne. Každopádne ak sa chystáte na rekonštrukciu domu alebo bytu, mali by ste si vyžiadať ponuky od všetkých poskytovateľov a vybrať si tú najvýhodnejšiu.


You are here: Home » Pôžička na bývanie » Pôžička na bývanie Poštová banka

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.