Loading

Pohotovosť Pôžičkáreň

Takzvanú pôžičkáreň prevádzkuje spoločnosť Pohotovosť s.r.o so sídlom na adrese Pribinova 25, 811 09 Bratislava. Táto firma poskytuje krátkodobé pôžičky prostredníctvom viac ako 110 obchodných miest – pôžičkární. Vďaka dobre vybudovanej sieti pobočiek je tak spoločnosť Pohotovosť dostupná každému. Ak však preferujete možnosť zriadenia úveru bez osobnej návštevy pobočky, tak môžete využiť aj spôsob podania žiadosti prostredníctvom online formulára, ktorý sa nachádza na ich webovej stránke. Ďalším pohodlným spôsobom je zalolať na bezplatné telefónne číslo 0800 155 155 počas pracovných dní od 9.00-20.00 a cez víkend od 9.00-17.00, kde sa dozviete všetky potrebné informácie o ich úverovom produkte. Spolu s operátorom môžete telefonicky vyplniť žiadosť.

Na koho sa Pôžičkáreň zameriava – cieľová skupina spoločnosti Pohotovosť s.r.o

Spoločnosť sa zameriava na obyčajných ľudí, ktorí svedomito pracujú alebo si užívajú zaslúžený odpočinok na dôchodku, ale ktorým sa napriek tomu stane, že občas pociťujú nedostatok finančných prostriedkov – napríklad ak potrebujú kúpiť nové vybavenie do domácnosti alebo potrebujú zaplatiť neočakávané výdavky. Spoločnosť Pohotovosť teda požičia každému kto má viac ako 18 rokov, je občanom SR a preukáže schopnosť splácať svoje záväzky aj s úrokmi. Pôžičkáreň sa však snaží každý prípad posudzovať individuálne, aby dokázali vyhovieť čo najširšiemu kruhu ľudí. Ochotne napríklad požičajú aj živnostníkom, na prvý krát si môžu podnikatelia požičať 1000€. Výhodou je, že samostatne zárobkovo činné osoby si môžu celú požičanú sumu vrátane úrokov dať do nákladov, čím si znížia daňový základ.

Parametre poskytovaných úverov

Pozickaren logoPôžičkáreň poskytuje úvery od 100 do 4500€ s krátkou dobou splatnosti od 1-12 mesiacov. Ak si chcete požičať od Pohotovosti prvý krát, nedostanete viac ako 1000€. Spoločnosť si totižto chce klientov najkôr overiť, či dokážu úver splácať tak ako to bolo dohodnuté v zmluve. Až potom, čo klient preukáže, že si svoje záväzky svedomito plní, môže požiadať o úver na vyššiu sumu. Pôžičkáreň oceňuje vracajúcich sa klientov so zvýhodnenými úvermi, takzvanou dobrou úsporou.

Typy pôžičiek

Firma poskytuje niekoľko typov pôžičiek, o ktorých si povieme pár slov:

  1. Najrýchlejšia pôžička – pri tomto type je názov naozaj zaslúžený. Ak sa Vám podarí podať žiadosť do 14.00 v pracovný deň, peniaze dostanete ešte v priebehu toho istého dňa, kedy podáte žiadosť
  2. Živnostnícka pôžička – určená pre podnikateľov, ktorí potrebujú peniaze na rozvoj podnikania alebo na pokrytie prevádzkových nákladov
  3. Narodeninová pôžička – získate ju so zvýhodnením a bez ručiteľa. Využiť tento zvýhodnený úver môžete len 10 dní pred a 10 dní po narodeninách. Cieľom úveru je oslávencov zbytočne nestresovať s platením prvej mesačnej splátky a tak majú možnosť využiť mesačné prázdniny (teda prvú splátku vynechať). Ale samozrejme dobu splatnosti táto „výhoda“ neskráti, iba ju o mesiac predĺži.
  4. Pohotovka – je určená pre ľudí, ktorí už jednu pôžičku splácajú a napriek tomu by potrebovali požičať ešte malú sumu. Poskytuje sa vo výške od 100-350€ s dobou splatnosti od 2-12 mesiacov.
  5. Dobrá úspora – poskytuje sa klientom, ktorí čerpajú úver od spoločnosti Pohotovosť po tretí krát za podmienky, že splácali včas. Spoločnosť sa takýchto klientov snaží odmeniť a poskytuje im zľavu z tretieho úveru vo výške 330 €.

 Povedali sme si snáď všetko o výhodách pôžičkárne, teraz prejdeme k menej príjemným skutočnostiam.

Úroky

Výška poplatkov a úroková sadzba sa stanovuje na základe objemu poskytnutej sumy a doby splácania. Napríklad si požičiate 500 € a dohodnete si dobu splatnosti na 12 mesiacov. Pôžičkáreň Vám ponúkne mesačnú splátku 82 eur, ktorá už zahŕňa všetky náklady a poplatky súvisiace so zriadením pôžičky. Pri tejto mesačnej splátke zaplatíte nakoniec 984, čo je takmer dvojnásobok. O výhodnosti tohto úveru teda nemôže byť ani reči.

Podmienky

Ak Vás neodradila ani vysoká cena, ktorú zaplatíte za poskytnutie pôžičky z Pôžičkárne, pripravte si nasledovné doklady:

  • občiansky preukaz a druhý doklad totžnosti
  • doklad preukazujúci adresu trvalého bydliska (napr. Faktúra za elektriku, SIPO, plyn…)
  • a) ak ste zamestnanec– budete potrebovať potvrdenie o výške príjmu ktoré nesmie byť staršie ako jeden mesiac (pri opakovaných žiadostiach nie je potrebné predkladať doklad o príjme v prípade, že zamestnávateľ zostal rovnaký) + kópiu pracovnej zmluvyb) ak ste dôchodca– musíte predložiť potvrdenie z pošty alebo banky o príjme dôchodku (Pohotovosť s.r.o akceptuje aj invalidný dôchodok)c) ak ste SZČO– prekladáte kópiu potvrdenia o podaní daňového priznania za posledný rokd) ak ste študent – potvrdenie o návšteve školy ktoré nesmie byť staršie ako 12 mesiacov.

 

Zhrnutie

Pôžičkáreň poskytuje rýchle pôžičky ktoré musíte splatiť najneskôr do jedného roka. Podmienky tejto firmy sú transparentné, ak navštívite ich web stránku, okamžite sa dozviete, aká veľká bude mesačná splátka po zadaní požadovanej sumy a lehoty splatnosti. To však nič nemení na tom, že požičiava veľmi draho. Ak si chcete požičať v nebankovom sektore lacnejšie, vyskúšajte radšej spoločnosť Cetelem alebo Quatro, ktorých úrokové sadzby sú na o dosť nižšej úrovni.

 

You are here: Home » Nebankové pôžičky » Pohotovosť Pôžičkáreň

1 komentár

  1. Moja svokra ma u va pozicku a chceme ju splacat sekom poprosim,vas c.uctu aby sme ju mohli poslat sekom dakujem

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.