Loading

Pôžičky do 24 hodín

Potrebujete získať finančnú hotovosť okamžite, ideálne do 24 hodín? V takejto situácii sa často ocitnú ľudia v dôsledku neočakávaných finančných výdavkov. Na získanie hotovosti je potrebné najskôr nájsť vhodnú spoločnosť, ktorá Vám poskytne pôžičku čo najskôr. A tak každého hneď napadne prezrieť si zaujímavé ponuky na internete. Po zadaní kľúčového slova „pôžička do 24 hodín“ do vyhľadávača dostanete naozaj „zaujímavé“ a „zaručené výhodné“ spôsoby ako sa dostať rýchlo k peniazom. Aké sú vlastne tieto rýchle pôžičky a aké sú ich riziká?

Život na dlh je na Slovensku už pomerne bežný. Snáď ani neexistuje človek, ktorý by nikdy nevyužil žiadny úverový produkt. Nákupy platíme kreditnými kartami, ak nám chýbajú peniaze do výplaty využívame povolené prečerpanie, vlastné bývanie financujeme hypotékou a ak sa nám pokazí práčka, vezmeme si ju na splátky od splátkovej spoločnosti. Úvery nemusia byť vždy len zlé, niekedy sú dokonca žiadané. Viac o tom, ako rozlišovať dobré a zlé pôžičky si môžete prečítať na úvodnej stránke.

Až tak ľahko to nepôjde

Na Slovensku existuje veľká skupina ľudí, ktorí uprednostňujú pôžičky buď z nebankových spoločností alebo od súkromných osôb z jedného prostého dôvodu – na úver od banky, leasingovky alebo splátkovej spoločnosti proste nemajú dostatočnú bonitu. V takýchto prípadoch nastupujú na scénu spoločnosti, ktoré majú množstvo sľubov (schválenie žiadosti do piatich minút, bez ručiteľa a bez overovania registra dlžníkov a podobne) ale dozviete sa len minimum informácií o tom, aké sú skutočné podmienky poskytnutia pôžičky a takmer žiadne informácie o danej spoločnosti. Vo väčšine prípadov nájdete len odkaz na online formulár, ktorý máte vyplniť.

Po vyplnení osobných údajov, akými sú meno a priezvisko, adresa trvalého bydliska, výška mesačného príjmu, kontakt na zamestnávateľa a parametrov úveru, teda výšky pôžičky a doby splatnosti sa Vám ozve obchodný zástupca spoločnosti, ktorý od Vás bude požadovať osobné stretnutie. Na osobnom stretnutí ktoré sa najčastejšie uskutočňuje v klientovej domácnosti sa dozviete podmienky, za akých je Vám daná spoločnosť úver poskytne – teda výšku úroku, výšku mesačnej splátky a spôsob zabezpečenia. Už len v tomto štádiu celý proces trvá určite dlhšie ako 24 hodín. Ak by sa aj stretnutie uskutočnilo hneď na druhý pracovný deň a vy by ste súhlasili s podmienkami, každá firma si musí ešte Vami poskytnuté údaje preveriť (napríklad, či u zamestnávateľa skutočne pracujete, aký je Váš plat a podobne). Od odoslania formulára až po získanie hotovosti tak môže uplynúť aj niekoľko pracovných dní. Ak stihnete všetko vybaviť do jedného týždňa, môžete si ešte gratulovať, ako dobre ste obstáli. Pôžičky do 24 hodín tak nie sú nič iné, len prinajlepšom reklamný trik serióznych nebankových spoločností. V horšom prípade sú obľúbeným lákadlom podvodníkov, ktorí Vám síce peniaze do 24 hodín poskytnú, ale za tak nevýhodných podmienok (napríklad podpisom zmenky, úžerníckym úrokom a pod.), že budete ešte dlhé roky ľutovať podpis nevýhodnej zmluvy.

Ako sa pohybujú úrokové sadzby

Pôžičky do 24 hodín sú doménou hlavne súkromných poskytovateľov a nebankových subjektov. Pripravte sa, že zaplatíte skutočne „mastné úroky“. Rýchlu pôžičku do 24 hodín môžete preplatiť až o 50 %, nie sú žiadnou výnimkou ani 70-100 % RPMN (ročná percentuálna miera nákladov).

Záver

Ak peniaze skutočne potrebujete a žiadna banka Vám nepožičia z dôvodu, že Váš príjem pre získanie bezúčelovej pôžičky nepostačuje, tak sa obráťte radšej na rodinu, priateľov alebo známych. Je to určite lepšie ako splácať nevýhodnú pôžičku s vysokým úrokom, ktorú môžete aj niekoľkonásobne preplatiť.

 

You are here: Home » Blog » Pôžičky do 24 hodín

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.