Loading

Praktická hypotéka od Poštovej banky

V prípade, že hľadáte bezúčelový úver s výhodnou úrokovou sadzbou mali by ste vyskúšať Praktickú hypotéku z Poštovej banky. Podmienkou pre jej získanie je zriadenie záložného práva na tuzemskú nehnuteľnosť (môžete ručiť bytom, rodinným domom ale aj stavebným pozemkom). Vlastníkom nehnuteľnosti nemusí byť zrovna žiadateľ, banka akceptuje aj nehnuteľnosť ktorej majiteľom je iná osoba, tá však musí súhlasiť so zriadením záložného práva. Úver z Poštovej banky získate do výšky 80% hodnoty založenej nehnuteľnosti.

Praktickú hypotéku poskytuje banka vo výške od 10 000 -200 000 € a z tohto úveru môžete financovať kúpu nehnuteľnosti, môžete ju taktiež použiť na vyplatenie iných úverov alebo, keďže sa jedná o bezúčelový úver môžete ho použiť aj na čokoľvek iné. Výhodou je, že získate nižší úrok vďaka tomu, že poskytnete banke záruku vo forme ručenia nehnuteľnosťou. Ak by ste si vybrali iný úver, bez ručenia nehnuteľnosťou (napríklad Dostupná pôžička ) , tak by Vás vyšiel oveľa drahšie. Pôžičku môžete čerpať okamžite po podaní návrhu na vklad do katastra nehnuteľností. Minimálna doba splatnosti je 10 rokov, maximálna je 30 rokov.

Aké sú jej výhody oproti konkurenčným bezúčelovým úverom zabezpečeným nehnuteľnosťou?

Poštová banka oceňuje svojich existujúcich klientov zvýhodnenou úrokovou sadzbou. Klienti, ktorí majú účet vedený v Poštovej banke tak získajú zvýhodnenie o 0,1% p.a. Ak si navyše zabezpečíte úver životným poistením k hypotéke, získate ďalšie zvýhodnenie o 0,1%.

Použitie finančných prostriedkov je banke nutné dokladovať, ale len 80%, na zvyšných 20% nie je potrebné predkladať faktúry a bločky, čo robí tento úver o niečo flexibilnejším v porovnaní s ostatnými bankami. PB taktiež klientom v rámci zvyšovania flexibility ponúka možnosť odkladu splátok až o 6 mesiacov (túto vymoženosť však majú len klienti, ktorí už majú minimálne šesť splátok uhradených). Novinkou je aj možnosť znížiť si výšku splátky až o 30 % na celých 18 mesiacov, čo oceňujú hlavne ľudia, ktorým sa zvýšia na istý čas výdavky alebo naopak im klesne príjem.

Úroky

Výška úroku je fixovaná na 1,3 alebo 5 rokov. Fixácia úrokovej sadzby znamená, že počas doby fixácie budete mať rovnakú výšku úroku, teda aj splátky. Na konci obdobia fixácie banka upraví úrokovú sadzbu a informuje o zmene klienta väčšinou pár dní vopred. Ak teda chcete mať splátky vo vopred dohodnutej výške, zvoľte si dlhšie obdobie fixácie – toto však so sebou nesie riziko, že sa štandardná úroková sadzba na trhu zmení k lepšiemu a vy tak budete musieť platiť vyšší úrok počas celého dohodnutého obdobia. Na druhej strane sa môže stať, že sa úrok na trhu zvýši a vy budete mať nižšiu fixovanú úrokovú sadzbu. Rozhodnutie je len na Vás. Podľa platného cenníka sú úrokové sadzby Praktickej hypotéky stanovené nasledovne:

fixácia na 1 rok – od 4,25-7,77% p.a.

fixácia na 3 roky – od 5,09-8,61% p.a.

fixácia na 5 rokov – od 5,44-8,96% p.a.

Výška úroku záleží okrem doby fixácie aj od účelu použitia finančných prostriedkov, od bonity žiadateľa a hodnoty založenej nehnuteľnosti.

Poplatky

  • Za poskytnutie Praktickej hypotéky zaplatíte 0,75% z objemu úveru, minimálne 200, maximálne 1000€.
  • treba rátať aj s mesačným poplatkom za vedenie úverového účtu 3€
  • Klient môže raz za rok úver čiastočne splatiť až do výšky 20% z nesplatenej istiny bez poplatku. Podmienkou je súhlas banky s mimoriadnou splátkou a klient musí mať vyplatených aspoň 12 splátok. V ostatných prípadoch je poplatok za mimoriadnu splátku 3 % z výšky splátky.
  • Klient môže úver úplne predčasne splatiť bez poplatku v čase zmeny úrokovej sadzby, ale musí o svojom zámere banku písomne informovať. V ostatných prípadoch je poplatok za predčasné splatenie 3% z výšky nesplatenej istiny.
  • Poplatok za zmenu fixácie 150€
  • Poplatok za zmenu predmetu zabezpečenia je 100€

Sankcie a pokuty

  • Sankčná úroková sadzba v prípade omeškania 9% p.a.
  • Prvá a druhá upomienka po omeškaní splátky je 25 €
  • Porušenie zmluvných podmienok Vás vyjde 300€

Podmienky získania

Podmienkou pre získanie úveru je vek v čase podania žiadosti od 18-60 rokov, trvalý pobyt na území SR a preukázeteľný príjem zo zamestnania, z podnikania alebo z dôchodku (PB akceptuje vdovský, invalidný, starobný alebo výsluhový dôchodok). Ďalšou podmienkou je zriadenie záložného práva na nehnuteňosť ktorá sa nachádza na území SR a taktiež je povinné poistenie nehnuteľnosti pre prípad zničenia alebo poškodenia.


You are here: Home » Bezúčelový úver » Praktická hypotéka od Poštovej banky

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.