Loading

Profi Credit

Nebanková spoločnosť Profi Credit Slovakia nie je v oblasti poskytovania rýchlych pôžičiek žiadnym nováčikom. Na Slovensku pôsobí už od roku 2000 (v tom čase ešte vystupovala pod menom Profireal Slovakia). Neskôr došlo k premenovaniu firmy na jej dnešný názov. Zázemie jej poskytuje nadnárodná finančná skupina Profireal Group, ktorá pôsobí najmä v regióne strednej a východnej Európy.

Komu sú určené Profi Credit pôžičky – cieľová skupina

Cieľová skupina spoločnosti je naozaj široká, zameriava sa na ľudí s pravidelným príjmom aspoň v minimálnej výške a nevynecháva ani marginalizované skupiny, ktorým viacerí veritelia odmietajú poskytnúť úver. Žiadosť o pôžičku si môžu podať:

 1. Zamestnaní ľudia so stálym príjmom
 2. Dôchodcovia – akceptuje sa starobný, invalidný, výsluhový, vdovský a sirotský dôchodok
 3. Ženy na materskej dovolenke
 4. Živnostníci

Jednotlivé pôžičky sa delia podľa typu žiadateľa, o každom type úveru si teraz povieme viac informácii:

Charakteristika zamestnaneckého úveru aj pre dôchodcov

profi credit logoTento úver je bezúčelový a poskytuje sa od 300-1500€, so splatnosťou od jedného do štyroch rokov. Nárok naň majú zamestnanci, ženy na materskej dovolenke a dôchodcovia. Základnou podmienkou pre jeho schválenie je pravidelný mesačný príjem a vek minimálne 18 rokov. Nevýhodou tejto pôžičky je že sa pri nej vyžaduje ručiteľ. Druhá ešte podstatnejšia nevýhoda je jej enormne vysoká cena,, ktorú si uvedieme na praktickom príklade.

Pani Jančová si potrebuje požičať 1200€ na novú sedačku. Vezme si úver na 24 mesiacov. Profi Credit pani Jančovej poskytne túto sumu za mesačnú splátku 82,96 mesiacov, teda celková suma ktorú bude musieť klientka Jančová vrátiť činí 1991,04€, pôžičku tak preplatí o 771,04€. Ak chcete zistiť aká by bola výška splátky vo Vašom prípade, musíte zavolať na bezplatnú infolinku spoločnosti 0800 700 100, kde si môžete dohodnúť stretnutie s obchodným zástupcom.

V prípade, že sa rozhodnete pre tento úver, budete potrebovať nasledovné doklady:

 • občiansky preukaz (kópia)
 • potvrdenie o výške príjmu (ak ste dôchodca tak dôchodkový výmer)
 • doklad potvrdzujúci adresu trvalého bydliska (faktúra za elektriku, plyn, SIPO, výpis z účtu…)

Poplatky

a) predčasné splatenie

Klient má kedykoľvek možnosť pôžičku predčasne splatiť alebo si aspoň znížiť časť dlhu mimoriadnou splátkou v zmysle zákona o Spotrebiteľských úveroch. Dlžník však musí o svojom zámere spoločnosť písomne informovať zaslaním listu na adresu Profi Credit Slovakia, s.r.o Mliekárenská 10, 824 96 Bratislava. Pokiaľ dlžník spoločnosť neinformuje a rovno celú dlžnú sumu alebo je časť pošle Profi Creditu na účet, bude to spoločnosť považovať za preplatok a ešte Vám bude účtovať aj poplatok za preplatok. Úrok za predčasné splatenie je 1% z výšky splateného úveru ak do doby splatnosti zostáva viac ako 12 mesiacov a 0,5% ak do konca doby splatnosti je menej ako 12 mesiacov.

b) pokuta za omeškanie

Ak sa dostane klient do omeškania, je povinný okrem splátky uhradiť aj zmluvnú pokutu vo výške 0,065% z dlžnej čiastky za každý aj začatý deň omeškania. Okrem tejto pokuty je dlžník povinný zaplatiť aj úrok z omeškania (sankčný úrok) v zmysle § 517 ods. 2 Občianskeho zákonníka, ktorý tento úrok stanovuje na 9%.

Byť dlžníkom sa nevypláca

Okrem všetkých poplatkov a úrokov, ktoré musí dlžník zaplatiť ak sa dostane do omeškania, hrozí mu aj zápis v registri. V prípade, že sa klient dostane do omeškania 30 dní a do tohto obdobia neuhradí všetky splátky vrátane pokuty a sankčných úrokov, veriteľ nahlási takéhoto klienta do registra dlžníkov Solus. Združeniu Solus poskytne spoločnosť údaje o dlžníkovi v takomto rozsahu: meno a priezvisko, rodné číslo, a rozsah a povahu porušenia zmluvy. Týmto zápisom do registra spoločnosť informuje ostatných členov združenia o problémovom klientovi, takže takáto osoba už nezíska úver v žiadnej inej nebankovej spoločnosti.

Podnikateľská pôžička

Je určená na na financovanie prevádzkových alebo investičných potrieb podnikateľov. Samozrejme, pre podnikateľov je určite výhodnejšie (z hľadiska oveľa nižšej úrokovej sadzby) vziať si úver z banky. Tento nebankový subjekt však požičiava napríklad začínajúcim podnikateľom, ktorí nemajú potrebnú podnikateľskú históriu na získanie bankového úveru. Pri tomto type je nutné poskytnúť veriteľovi zábezpeku (hnuteľnou alebo nehnuteľnou vecou a ručiteľom)a maximálna výška poskytnutého úveru je daná hlavne výškou zábezpeky. Minimálna výška je stanovená na 1500€ so splatnosťou od jedného do 48 mesiacov. Výhodou oproti bankovému úveru je že táto podnikateľská pôžička sa poskytuje aj podnikateľom so záporným hospodárskym výsledkom, ak poskytnú zábezpeku v dostatočnej výške. Niektorí podnikatelia oceňujú, že tento úver sa poskytuje aj v prípade, ak majú dlh voči štátnym inštitúciám (napríklad Sociálnej poisťovni). Finančné prostriedky z úveru potom podnikateľ môže využiť aj na vyplatenie dlhu voči štátnym inštitúciám.

Živnostenská pôžička

Tento úver je vhodný pre drobných živnostníkov, ktorí potrebujú finančnú injekciu na krátke obdobie bez toho, aby sa museli zaručiť svojím majetkom.Živnostenská pôžička sa poskytuje od 950 € a jej maximálna výška je 3650€ s dobou splatnosti od jedného mesiaca do štyroch rokov. Zabezpečenie je nutné zmenkou. Podmienkou na jej poskytnutie je bezdlžnosť voči orgánom štátnej správy, najmä Daňového úradu a Sociálnej poisťovni.

Záver

Profi Credit sa zameriava na skupiny obyvateľov, ktoré majú problém získať úver v banke či iných nebankových inštitúciách. Z tohto dôvodu firma poskytuje oveľa drahšie pôžičky aké sú štandardom v nebankovom sektore.


You are here: Home » Nebankové pôžičky » Profi Credit

5 komentáre

 1. zobrala som si s proficredit pozicku 1170 euro na 48 mesiacov do kopy mam zaplatit 2600 euro zatajene mi bolo ze 170 euro mi bude spoplatnen za poskitnutie uveru platim r16 mesiacov a rozhodla som sa ze vypaltim cely uver o 32 mesiacov skorej ked ze mi uz ostal uvr z 2600 e 1600 a domnievala som sa ze uroky mi padnu aspon na polovicu ked ze o 36 mesiacov splatim skorej dlh ale odpustia mi len 400 podavame trestne oznamenie

 2. Aj ja mám od nich pôžičku tiež za 900 Eur platím 2200 Eur. Keď som chcela prerušenie na 3 mesiace nedali mi ho že musím priniesť PN. Kedže som dôchodkyňa PN mi nikto nedá lebo nepracujem. Sú to úžerníci .,a
  iné ako sa vyhrážať že mi siahnu na dôchodok alebo podajú na súd , nevedia , ani komunikácia žiadna.
  Tak držím palce Veronika

 3. Dobry den ja by som chcel zaplatit celkovu dlznu sumu co mam ešte u vas poprosim o poslanie ze este kolko musim zaplatit dakujem

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.