Loading

Quatro

Prevádzkovateľom obchodnej značky Quatro je spoločnosť Consumer Finance Holding, ktorá zastrešuje aj ďalšie veľmi známe značky akými sú Slovenská požičovňa, Slovenské kreditné karty, Triangel alebo Klikshop. Spoločnosť Quatro podniká vo viacerých oblastiach – najväčšia divízia sa zameriava na splátkový predaj prostredníctvom nákupných kariet (takzvané strieborné karty), ďaľšou divíziou je QuatroCar, ktoré umožňuje kúpu nového alebo ojazdeného automobilu na splátky. Poslednou, ale za to veľmi populárnou divíziou sú QuatroPôžičky.

Sú Quatro pôžičky výhodné v porovnaní s konkurenčnými úvermi?

Niet žiadnych pochýb, že táto spoločnosť požičiava jednoducho, rýchle a bez zbytočnej administratívy. Sú ale ich úvery výhodné? Pozrime sa teraz do detailov na podmienky ich získania, úrokové sadzby a poplatky.

Na webovej stránke spoločnosti Vás privíta formulár, prostredníctvom ktorého si máte možnosť podať žiadosť o bezúčelovú pôžičku. Na výber máte sumu od 600 do 4000€. Ak si chcete požičať sumu presahujúcu 4000€, bude postup o niečo komplikovanejší (budete musieť vyplniť špeciálny kontaktný formulár s Vašimi údajmi – meno, priezviko, adresa, kontaktné informácie, mesačný príjem, výška požadovanej sumy…Po jeho odoslaní Vám bude individuálne vypočítaná výška mesačnej splátky, splatnosť a úroková sadzba). Vráťme sa teraz ku klasickej žiadosti (do 4000€) – po vybraní požadovanej sumy budete mať možnosť vybrať si aj dobu splatnosti od 12 do 60 mesiacov. Po zadaní týchto základných vstupných údajov sa dozviete výšku mesačnej splátky, ročnú percentuálnu mieru nákladov a úrokovú sadzbu. Pozor, informácie, ktoré získate prostredníctvom quatro kalkulačky sú len informatívne a v žiadnom prípade ich neberte záväzne.

Modelový príklad výpočtu ceny

Pán Juriga si potrebuje požičať na novú chladničku 2000€. Vybral si dobu splatnosti 3 roky. Pri tejto dobe splatnosti a výške pôžičky mu spoločnosť navrhne mesačnú splátku 82,82€. Ročná percentuálna miera nákladov je v tomto prípade 32%. Z uvedeného vyplýva, že pán Juriga zaplatí za 3 roky splácania úveru vo výške 2000€ sumu 2981,52€. To znamená, že pôžičku preplatí o tretinu.

Ak by si pán Juriga chcel vziať pôžičku v rovnakej výške a s rovnakou dobou splatnosti v konkurenčnej nebankovej spoločnostiCetelem, tak by výška mesačnej splátky vyšla na 71,14€, pri úroku 13,39% p.a a ročnej percentuálnej miere nákladov 14,24%. Pán Juriga by teda v Ceteleme zaplatil za úver celkom 2561€, takže v porovaní s Quatrom by ušetril 420€.

Spôsob podania žiadosti

Záujemca o tento úver môže podať žiadosť dvomi spôsobmi:

  1. Telefonicky – tato možnosť je vhodná pre ľudí, ktorí si potrebujú ujasniť isté veci. Prvým krokom je odoslanie osobných údajov a následne Vás bude kontaktovať zamestnanec spoločnosti s pomocou ktorého žiadosť spoločne vyplníte
  2. Online vyplnením formulára – v tomto prípade jednoducho vyplníte formulár a budete čakať na stanovisko o prijatí či zamietnutí žiadosti

Uzatvorenie zmluvy a odstúpenie od zmluvy

Spoločnosť Quatro poskytuje finančné služby na diaľku, to znamená, že pri podpise zmluvy nemusí byť fyzicky prítomná. Podľa zákona máte nárok na odstúpenie od zmluvy do 14 dní odo dňa jej podpísania, v prípade, že nadobudenete presvedčenie, že pôžička nie je pre Vás výhodná. Samozrejme musíte o Vašom zámere spločnosť informovať na adrese: Consumer Finance Holding, a.s., Hlavne namestie 12, 060 01 Kežmarok. Potom budete musieť vrátiť na vlastné náklady požičanú sumu vrátane úrokov za dni, v ktorých Vám bol úver k dispozícii.

Poplatky, úroky, sankcie

Za poskytnutie pôžičky síce nič neplatíte, ale to neznamená, že sa s ňou nespájajú žiadne poplatky, skôr naopak. Na tento úver sa vzťahuje Zákon o spotrebných úveroch, ktorý stanovuje maximálnu hranicu, ktorú si môže spoločnosť účtovať za predčasné splatenie. Táto hranica je stanovená na 1% ak do doby splatnosti zostáva viac ako 12 mesiacov a 0,5% ak je lehota splatnosti kratšia ako 12 mesiacov. Zároveň však suma, ktorú klient zaplatí za predčasné splatenie nesmie byť vyššia ako suma, ktorú by zaplatil na úrokoch a poplatkoch v prípade normálneho splácania.

Spoločnosť účtuje pokutu za omeškanie vo výške 10% z dlžnej sumy. Ak budete meškať so splátkou, tak okrem tejto pokuty budete musieť zaplatiť aj sankčný úrok vo výške 0.5 promile dlžnej sumy za každý deň omeškania. Ak budete výzvy na uhradenie dlhu ignorovať, Quatro si bude účtovať aj náklady, ktoré mu vznikli v súvislosti s vymáhaním pohľadávky. Ako vidíte, neoplatí sa dostať sa do omeškania a preto si radšej vybavte inkaso, aby ste sa nemuseli strachovať o to, či splátka došla včas.

Úroková sadzba ročná sa v priemere pohybuje okolo 32%.

Zhodnotenie

Quatro pôžičky vybavíte rýchle a pohodlne, ale rozhodne nečakajte extrémne výhodné podmienky. Na druhej strane treba povedať, že táto spoločnosť nepatrí ani k tým najdrahším poskytovateľom. Ak by sme ich porovnali s ostatnými nebankovými subjektami, pohybujú sa na priemernej úrovni čo sa týka výhodnosti a podmienok poskytovania.

Krátka video recenzia na záver


You are here: Home » Nebankové pôžičky » Quatro

1 komentár

  1. dobry den chcela som sa len informovat ked som novov zakaznickou mozem poziadat aj o uver?ak ano ako mam postupovat a co ktomu potrebujem.ucet v bankach nemam.dakujem.t.c.0903840234.kinacova

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.