Loading

Raiffeisen Bank pôžička

Raiffeisen bank nedávno predstavila svoje nové produkty, medzi ktoré patrí aj pôžička. Jedná sa o bezúčelový úver, to znamená, že takto získané peniaze môžete použiť na čokoľvek. Výhodou je aj skutočnosť, že pôžičku z Raiffeisen Bank získate aj bez ručiteľa alebo akéhokoľvek ďalšieho zabezpečenia.

Základné parametre produktu

Banka si postavila koncepciu poskytovania bezúčelových úverov v dvoch základných líniách. Tou prvou sú takzvané mini pôžičky ktoré sa poskytujú do výšky maximálne 600 € a druhá línia je postavená na poskytovaní bezúčelových pôžičiek na väčšie sumy – od 700 € vyššie.

1. Mini pôžičky

Sú určené pre ľudí, ktorých postretli neočakávané finančné výdavky. Banka ponúka pri tomto type možnosť požičať si 200 €, 400 € alebo 600 €, podľa nasledovných podmienok:

Výška požičanej sumy Splatnosť Výška mesačnej splátky Ročná úroková sadzba RPMN Celkovo zaplatíte O koľko pôžičku preplatíte
200,00 € 6 mesiacov 33,34 € 0,01% 0,07% 200,00 € 0,00 €
400,00 € 12 mesiacov 40,19 € 35,50% 42,61% 482,30 € 82,30 €
600,00 € 18 mesiacov 43,63 € 35,50% 42,60% 785,30 € 185,30 €

Všimnite si prvú ponuku – pôžičku na 200 € Raiffeisen bank ju ponúka bez úroku a bez poplatku. Samozrejme, jedná sa o časovo obmedzenú ponuku, ktorá platí iba ak zmluvu uzatvoríte do 24.12.2012. Ak si teda stihnete vybaviť úver do Vianoc, tak získate 200 eurovú pôžičku na 6 mesiacov, pričom banka si nebude za túto finančnú výpomoc účtovať žiadne úroky ani poplatky.

Späť ale k Mini pôžičkám – ich výhodou je, že ich získate aj bez dokladovania príjmu. Na vybavenie žiadosti postačí, ak navštívite jednu z pobočiek Raiffeisen banky. Okrem občianskeho preukazu nebudete potrebovať žiadne ďaľšie doklady. Bolo by však veľkým omylom si myslieť, že banka poskytne úver komukoľvek, bez overenia jeho bonity. Údaje o výške príjmu si totižto banka zisťuje zo Sociálnej poisťovne. Nevýhodou je však skutočnosť, že klient nemôže nič spraviť so splatnosťou – doba splácania ako aj podmienky, vrátane výšky úrokovej sadzby sú presne stanovené a záujemca s tým nič nespraví. Nemôžete si teda vybrať napríklad pôžičku na 600 € so splatnosťou 12 mesiacov.

2. V prípade, že si potrebujete požičať viac ako 700 €

Pri úveroch nad 700 €, maximálne do 20 000 € si už môžete samostatne zvoliť výšku požadovanej sumy aj splatnosť, takže tu je už oveľa väčšia flexibilita.

Napríklad pri úvere na 5000 € so splatnosťou 24 mesiacov vychádza mesačná splátka 250,23 €. Úroková sadzba je s týmito vstuupnými parametrami 18 % p.a., ročná percentuálna miera nákladov je 19,86 %. Celkom tak budete musieť vrátiť 6 005,50 €, pričom pôžičku preplatíte o viac ako 1000 €.

Splatnosť a čerpanie

Minimálna lehota splatnosti je pri Raiffeisen pôžičke 6 mesiacov, splátky si však môžete „natiahnuť“ na maximálne 6 rokov. Klient je povinný splácať pôžičku v pravidelných mesačných anuitných splátkach, pričom termín splatnosti si môžete samostatne vybrať podľa toho, aký Vám najviacej vyhovuje. Úver je možné čerpať buď v hotovosti alebo bezhotovostne prevodom finančných prostriedkov na Váš bankový účet, ktorý ste uviedli v žiadosti.

Poplatky

Záujemcov o tento úverový produkt istotne poteší skutočnosť, že väčšinu typických poplatkov si banka neúčtuje.

Cenník bankových poplatkov:

  • administratívny poplatok za posúdenie žiadosti a poskytnutie pôžičky: 0 €
  • vedenie úverového účtu: 0 €
  • mimoriadna splátka alebo predčasné splatenie: 0 €
  • zmena spôsobu splácania: 0 €
  • vystavenie potvrdenia na základe žiadosti klienta: 10 €
  • upomienka zaslaná prostredníctvom SMS správy: 2 €
  • písomná upomienka o dlžnej sume zaslaná poštou alebo emailom: 10 €
  • písomná výzva o dlžnej sume odoslaná buď poštou alebo emailom: 40 €

 

Úroková sadzba

Raiffeisen bank poskytuje pôžičku s fixnou úrokovou sadzbou, ktorej výška sa nebude v priebehu splácania meniť. Minimálny úrok je 11,5 % ročne (treba však počítať s tým, že väčšine záujemcov bude ponúknutá vyššia sadzba). Ak sa dostane klient do omeškania, bude mu účtovaný okrem štandardného úroku aj sankčný úrok vo výške 8,75 %

Pôžičku si môžete vybaviť v jednej z pobočiek Raiffeisen Bank (Krupina, Prievidza, Šaľa, Skalica, Topoľčany, Žilina, Zvolen)


You are here: Home » Bezúčelový úver » Raiffeisen Bank pôžička

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.