Loading

Slovenská požičovňa

Slovenská požičovňa sa zaoberá sa poskytovaním hotovostných spotrebných pôžičiek a úverov na bývanie už od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom trhu v roku 1995. Je členom skupiny Consumer Finance Holding (CFH), do ktorej patrí aj Quatro, Triangel, Klikshop a QuatroCar. Materskou spoločnosťou CFH je Všeobecná úverová banka Intesa Sanpaolo.

Aké je pôsobenie tejto firmy na Slovensku? Oplatia sa pôžičky zo Slovenskej požičovne? Na tieto otázky sa pokúsime odpovedať v nasledovnom článku.

Spoločnosť na svojej webovej stránke zdôrazňuje že vďaka vybaveniu pôžičky cez internet alebo cez telefón ušetria na nákladoch na „honosné budovy, pobočky, autá a drahých úradníkov“. Pre zákazníka sú údajne takto ušetrené náklady zárukou lacno získaných pôžičiek bez skrytých poplatkov.

  1. Najľahšia pôžička – poskytuje sa vo výške od 600-4000 € s úrokom od 7,5 % ročne. Pravdou však je, že naozaj len málokto získa takto nízku úrokovú sadzbu. Oveľa väčšia je pravdepodobnosť, že ju získate už za menej výhodný úrok 37 %. (pri pôžičke na 700 € na 2 roky pre klienta s priemernou bonitou). Spoločnostiam, ktoré uvádzajú len spodnú hranicu úrokovej sadzby a „zabudnú“ uviesť aj hornú hranicu ide hlavne o to, aby si záujemca zapamätal len tú spodnú hranicu a navštívil ich pobočku alebo zavolal na infolinku, kde sa dozvie skutočný úrok. Vyškolený pracovník spoločnosti však všetky záujemcove pochybnosti šikovne vyvráti nespočetným množstvom výhod. Sl.požičovňa tiež úvádza len spodnú hranicu úrokovej sadzby ktorá je v mnohých prípadoch 5 násobne nižšia ako tá skutočná. Klient si môže samostatne zvoliť obdobie splatnosti od jedného do desiatich rokov, podľa toho, akú výšku mesačnej splátky si môže dovoliť. Na web stránke nájdete aj online kalkulačku, ktorá Vám po zadaní požadovaných údajov vypočíta výšku mesačnej splátky, výšku úroku a ročnú percentuálnu mieru nákladov.
  1. Manželská pôžička – je určená pre manželov vo výške od 600 – 10 000 €s dobou splatnosti od dvoch rokov, pričom maximálna lehota splatnosti je 6 rokov. Vďaka tomu, že žiadateľmi sú dve osoby, v tomto prípade úroková sadzba vychádza o niečo lepšie ako v prípade najľahšej pôžičky. Vo väčšine prípadov to je 13,50 % (napríklad pri pôžičke na 5000 € so splatnosťou 3 roky je mesačná splátka 172,69 €) aj keď spoločnosť opäť reklamuje úrok od 7,5 %. Jedná sa o bezúčelovú pôžičku, ktorú môžete použiť na čokoľvek.Ak by boli záujemcami o pôžičku mladomanželia do veku 35 rokov v tom prípade sa určite viac oplatí využiť môžnosť získať oveľa výhodnejší mladomanželský úver z banky so štátnym príspevkom pre mladých ktorý predstavuje 3% zľavu z úroku a 1,5 % zľavu z úrokovej sadzby poskytuje konkrétna banka. Napríklad taká Prima banka poskytuje mladomanželskú pôžičku s úrokom od 5,40 %, VUB banka so svojou Flexipôžičkou pre mladomanželov ponúka bezkonkurenčný úrok od 4,40 % ročne.

 

  1. Pôžička na bývanie je úverom vhodným na rekonštrukciu rodinného domu alebo bytu, ktorý sa poskytuje bez ručenia nehnuteľnosťou Aj keď by sa mohlo zdať, že sa jedná o účelový úver, nie je tomu tak.  Nie je potrebné dokladovať na čo ste finančné prostriedky použili. Na rozdiel od najľahšej pôžičky sa poskytuje vo vyššej sume od 5000 – 20 000 € s maximálnou dobou splatnosti 10 rokov. Pri úvere na 10 000 € s dobou splatnosti 5 rokov vychádza úrok pre klienta so strednou bonitou 14,50 % ročne. Pre porovnanie OTP banka poskytuje produkt s rovnakými parametrami, teda pôžičku na bývanie bez dokladovania účelu a bez ručenia nehnuteľnosťou s úrokovou sadzbou od 8,90 % p.a.
  1. Hypopôžička na čokoľvek s úverovým limitom od 2 000 – 100 000 € je klasickou americkou hypotékou, teda takto získané finančné prostriedky môžete použiť na čokoľvek, ale vyžaduje sa ručenie nehnuteľnosťou. Poskytuje sa maximálne do výšky 80% z hodnoty založenej nehnuteľnosti. Doba splatnosti je dlhšia ako v prípade vyššie uvedených produktov, od 5-30 rokov. Najnižšia možná úroková sadzba je 5% ročne. Spoločnosť garantuje fixáciu úrokovej sadzby na 5 rokov.

  1. Úver na kúpu nehnuteľnosti – Rozsah úveru od 6 600 – 100 000 € so splatnosťou 5-30 rokov. Pri tomto produkte sa Sl. požičovňa snaží zdôrazniť maximálnu jednoduchosť vybavenia. Klient nepotrebuje vybavovať žiadne potvrdenie a ani znalecký posudok, spoločnosť vybaví všetko za neho. Ťažko však v tejto spoločnosti získate lepší úrok ako v banke. Obzvlášť pri hypotékach sa neoplatí experimentovať, vzhľadom na to, že je to záväzok na desiatky rokov. Určite stojí za to si „papiere“ vybaviť, nestratíte tým veľa času a získate oveľa výhodnejší úrok. Dobrým návodom pri rozhodovaní ktorú hypotéku si vybrať by mohlo byť ocenenie Zlatá minca za posledný rok. V kategórii hypotéka je niekoľkoročným víťazom VUB banka so svojou flexihypotékou.

Slovenská požičovňa však všetky pôžičky ponúka bez poplatku za poskytnutie a bez mesačného poplatku za vedenie úverového účtu. Medzi ďalšie výhody patrí možnosť vybavenia úverov cez internet alebo cez telefón. Ak však venujete trochu času prieskumu trhu a porovnávaniu jednotlivých ponúk zistíte, že sa viac oplatia bankové úvery. Prednosťou nebankových pôžičiek hlavne býva možnosť získať ich bez dokladovania príjmu, čo v prípade Slovenskej požičovne neplatí.


You are here: Home » Nebankové pôžičky » Slovenská požičovňa

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.