Loading

SLSP

Slovenská sporiteľňa (SLSP) je jednoznačne najstaršou bankou na Slovensku, keďže tu pôsobila ešte pred rokom 1989. Aby banka uspela v konkurenčnom prostredí, musela prejť nespočetnými zmenami. Napriek všetkým zmenám stále je vidieť medzery v inováciách – na slovensko prichádza s novinkami hlavne Tatra banka. V súčasnosti je Slovenská sporiteľňa najväčšou komerčnou bankou a jej výhodou je rozsiahla sieť obchodných miest. SLSP má dominantné postavenie v oblasti vydávania kreditných kariet a poskytovanie úverov na bývanie a spotrebných úverov na čokoľvek, ktoré si v tomto článku bližšie predstavíme:

Spotrebný úver na čokoľvek

Poskytuje sa od 300 € s dobou splatnosti 1-10 rokov. Získate ho aj bez ručiteľa a bez zabezpečenia až do výšky 24 000€. Ak budete potrebovať vyššiu sumu, budete musieť poskytnúť záruku prostredníctvom ručiteľa s dostatočnou bonitou. Vo väčšine prípadov sa nepožaduje doklad o výške príjmu (s výnimkou špeciálnych povolaní ktoré nie sú evideované s Sociálnej poisťovni). SLSP si však každého žiadateľa preveruje v registri dlžníkov a výšku príjmu si overuje v Sociálnej poisťovni. Úrok sa pohybuje od 10,90% ročne. Zaujímavým benefitom je akcia Lepšie úroky, s ktorou má klient možnosť po splnení podmienok získať lepšiu sadzbu až o 2%, teda s touto zľavou sa úroková sadzba pohybuje od 8,90% ročne. Podmienkou získania tohto zvýhodneného úroku je zriadenie účtu v Slovenskej sporiteľni a jeho aktívne využívanie, to znamená, že klient si musí na tento účet nechať posielať výplatu aspoň vo výške 1,5 násobku mesačnej splátky. Ďalšou podmienkou na získanie lepšieho úroku je aj poistenie.

Spotrebný úver na čokoľvek pre vysokoškolákov

Študenti denného vysokoškolského štúdia a interní doktoranti vo veku od 18-26 rokov môžu získať pôžičku od 1 000 – 8 500 € s dobou splatnosti 1-10 rokov. Výhodou je, že študent môže požiadať o odklad splátok istiny až do obdobia, kedy je vysokoškolské štúdium riadne ukončené. Počas štúdia sa tak spláca len úrok. Účel použitia peňazí nie je potrebné dokladovať. Vyžaduje sa ručenie ručiteľom so stálym a pravidelným príjmom (napríklad ručiť môže jeden z rodičov). Úrok je v tomto prípade fixný (8,50% p.a.) a je rovnaký pre každého, bez ohľadu na výšku príjmu ručiteľa.

Úver na bývanie

Jedná sa o účelový úver, ktorý je zabezpečený tuzemskou nehnuteľnosťou. Takto získané finančné prostriedky môžu byť použité jedine na financovanie potrieb súvisiacich s bývaním – teda na kúpu rodinného domu alebo bytu. Minimálna výška úverového limitu je 7000 € a jeho maximálna hodnota závisí od hodnoty založenej nehnuteľnosti a od výšky príjmu žiadateľa. Poskytuje sa až do výšky 70% hodnoty nehnuteľnosti bez dokladovania použitia finančných prostriedkov. Banka však ponúka možnosť získať ho až do 100% hodnoty nehnuteľnosti, ale v tom prípade musí dlžník zdokladovať 80% nákladov. Úročenie je fixné na 1,3,5, alebo 10 rokov s úrokom už od 4,39% p.a. (pri trojročnej fixácii). Táto úroková sadzba už však zohľadňuje zvýhodnenie o 0,7% pri splnení podmienok Lepšie úroky.

Úver na bývanie s doživotne garantovanou splátkou, ktorý má všetky výhody klasického úveru na bývanie, len s jedným rozdielom – úrok je fixovaný počas celej doby splatnosti, čo môže byť až 30 rokov. Klient tak má istotu, že bude platiť rovnaké mesačné splátky počas celej doby splatnosti. Úrok je pri tomto produkte od 5,39 % p.a. (ak klient spĺňa podmienky akcie Lepšie úroky), štandardne je úroková sadzba od 6,09% ročne.

Hypotekárny úver pre mladých

Vďaka tomuto produktu majú mladí ľudia do veku 35 rokov po splnení podmienky maximálneho hrubého mesačného príjmu 1102,40 €, možnosť získať zvýhodnenú hypotéku až o 3 %. Úverový limit je od 7000 – 49 790,88 € s dobou splatnosti od 10 do 30 rokov. Výhodou je možnosť odkladu splátok istiny či možnosť predčasného splatenia bez poplatku. Banka poskytuje mladým ľuďom možnosť získať hypotéku až do 100 % hodnoty nehnuteľnosti, s úrokovou sadzbou fixovanou na 1,3 alebo 5 rokov. Úrok sa po zohľadení akcie lepšie úroky pohybuje od 1,39% p.a (s dobou fixácie na 3 roky).

Úver na bývanie na vyplatenie úveru z inej banky

V prípade, že nie ste celkom spokojný s podmienkami a s úrokom Vášho hypotekárneho úveru, máte možnosť  vymeniť ho za úver na bývanie zo Slovenskej sporiteľne.  Získate ho bez potvrdenia o výške príjmu, bez nového znaleckého posudku a bez LV. Poskytuje sa vo výške od 7000 € s dobou splatnosti 10-30 rokov a s fixovanou úrokovou sadzbou an 1,3,5 alebo 10 rokov od 4,39% ročne. S týmto úverom si môžete vziať aj peniaze navyše, ktoré môžete použiť na vybavenie domácnosti.

Povolené prečerpanie

Možnosť ísť do mínusu SLSP zriaďuje k bežným účtom až do výšky 3 násobku mesačného príjmu klienta. Za poskytnutie tejto služby sa neplatia žiadne poplatky. Úrok je premenlivý a je stanovený na 17,90% ročne. Úrok sa platí iba v prípade, že príde k využitiu služby povoleného prečerpania a len za dni, dokým klient dlh nevyrovná. Poskytuje sa fyzickým osobám od 18-75 rokov s pravidelným príjmom.

Úverová kalkulačka SLSP

Oslovil Vás niektorý z úverov poskytovaných Slovenskou sporiteľňou? V prípade že áno, pravdepodobne Vás bude zaujímať aká bude výška mesačnej splátky a výška úroku. Veľmi jednoducho si môžete vypočítať požadované údaje prostredníctvom online úverovej kalkulačky, ktorú nájdete priamo na web stránke banky. Samozrejme, údaje ktoré získate sú len orientačné a v žiadnom prípade nie sú záväzné. Pre presné informácie ohľadom výšky mesačnej splátky a úrokovej sadzby budete musieť navštíviť jednu z pobočiek banky.


You are here: Home » Bankové úvery » SLSP

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.