Loading

Splatenie existujúcich úverov hypotékou z ČSOB

ČSOB banka má podobne ako ostatné banky v ponuke konsolidačný úver na splatenie iných úverov hypotékou z ČSOB. Môžete ju použiť na vyplatenie iných úverov alebo na vyplatenie hypotéky z inej banky a ušetriť tak na poplatkoch za vedenie iných úverových účtov. Hypotéku na splatenie existujúcich pôžičiek je nutné zabezpečiť tuzemskou nehnuteľnosťou, buď tou, ktorou ručíte pri splácanom úvere alebo inou nehnuteľnosťou. Banka Vám poskytne finančné prostriedky až do výšky 90 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

Výhodou je, že na získanie tohto úveru nepotrebujete nový znalecký posudok, banka si dá totižto vypracovať vlastný odhad ceny. Navyše neplatíte ani poplatok za poskytnutie hypotéky (za normálnych okolností je poplatok 0,75% z objemu úveru, takže už len na poplatku ušetríte stovky eur). Túto hypotéku získate jednoducho, Vaša žiadosť bude posúdená do 24 hodín a navyše ako dokladovanie príjmu stačí čestné prehlásenie.

Úroky

Každý klient, ktorý sa rozhodne refinancovať svoj úver hypotékou z ČSOB, má na výber možnosť 1,3,5,10, 15 alebo 20 ročného obdobia fixácie s nasledovnými úrokovými sadzbami:

Doba fixácie Úroková sadzba
1 rok 5,20 % p.a.
3 roky 4,32 % p.a.
5 rokov 4,59 % p.a.
10 rokov 5,65 % p.a.
15 rokov 5,85 % p.a.
20 rokov 5,95 % p.a.

Počas zvoleného obdobia fixácie zostane výška úroku rovnaká a banka ju nesmie zmeniť za podmienky, že nepríde k porušeniu úverovej zmluvy. Ak napríklad klient v dohodnutej lehote nepredloží daňové doklady na preukázanie účelu hypotéky, banka mu zvýši úrokovú sadzbu o 1% aj v prípade, že je klient momentálne v období fixácie.

Ak Vám záleží na výške mesačnej splátky a nechcete sa nechať nepríjemne prekvapiť zvýšenou úrokovou sadzbou v najbližších rokoch, mali by ste si zvoliť čo najdlhšie obdobie fixácie. Nikto však nedokáže odhadnúť vývoj v budúcich rokoch a z toho dôvodu si banky vo väčšine prípadov účtujú vyššie úrokové sadzby na dlhšie obdobie, nakoľko dlhšie obdobie fixácie znamená pre banku vyššie riziko.

Napriek tomu, že vyššie uvedené úrokové sadzby sú dosť atraktívne, ČSOB banka ponúka ešte možnosť ich zníženia za podmienky, že klient si otvorí účet v ČSOB banke, ktorý aktívne využíva a nechá si hypotéku poistiť a taktiež poistí založenú nehnuteľnosť.

Poistenie nehnuteľnosti môžete dohodnúť priamo na pobočke banky. Výhodou je, že splátku poistného nemusíte posielať v separátnej platbe, ale poistné sa stane súčasťou mesačnej splátky hypotéky. Banka ponúka nasledové možnosti poistenia hypotéky: variant A (pre prípad smrti a invalidity), variant B (obsahuje navyše poistenie proti práceneschopnosti), variant C (obsahuje navyše aj poistenie pre prípad straty zamestnania). Keďže strata zamestnania je najčastejším dôvodom kedy sa klienti dostávajú do platobnej neschopnosti, odporúčame vybrať si variant C.

Cenník poplatkov

  • Bez poplatku za poskytnutie a spracovanie úveru
  • Mesačný poplatok za vedenie úverového účtu: 3,50 € / za mesiac (platí sa každý mesiac až do skončenia doby splatnosti)
  • Zmena zmluvy zo strany klienta alebo zmena založenej nehnuteľnosti : 100 €
  • Predčasné splatenie v čase končiacej fixácie je bez poplatku
  • Klient má možnosť raz za rok si znížiť časť dlhu až do výšky 20 % bez poplatku
  • Možnosť predčasného splatenia alebo mimoriadnej splátky aj mimo termínu končiacej fixácie 0,5% z mimoriadnej splátky (ak do konca lehoty splatnosti zostáva menej ako 1 rok) a 1% ak do konca doby splatnosti zostáva viac ako rok (platí pre úvery uzatvorené od 11.6.2010). Pre hypotéky, ktoré boli uzatvorené do 10. 6. 2010 je poplatok za predčasné splatenie 5%.
  • Písomná upomienka prvá: 10 €
  • Písomná výzva 35 €
  • Sankčná úroková sadzba : 8% + základná úroková sadzba ECB (ktorá je momentálne 1%), takže sankčný úrok je 9%


You are here: Home » Konsolidácia » Splatenie existujúcich úverov hypotékou z ČSOB

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.