Loading

Spotrebný úver na Čokoľvek pre vysokoškolákov SLSP

Spotrebný úver na Čokoľvek pre vysokoškolákov zo SLSP je bezúčelovým úverom, takže je len na Vás, či peniaze použijete na zaplatenie nájomného, nový laptop alebo si zaplatíte študijný pobyt v zahraničí.

Parametre

Poskytuje sa v rozsahu od je 1000 € do 8500 €. Študent si môže sám zvoliť dobu splatnosti, ktorá sa pohybuje od 1-10 rokov.

Výhodou spotrebného úveru na čokoľvek pre vysokoškolákov je možnosť odložiť si splátky istiny až do ukončenia štúdia. Klient tak počas štúdia spláca len úroky a potom, čo vysokoškolské štúdium ukončí, začne splácať aj istinu. (celý úver vrátane úrokov však musí byť vyplatený najneskôr do 10 rokov od jeho poskytnutia). Prvú splátku istiny je možné odložiť až do 9. mesiaca roka, v ktorom bolo vysokoškolské štúdium ukončené.

Čerpanie

Čerpanie je možné dvomi spôsobmi – jednorazovo alebo postupne v jednotlivých tranžiach počas štúdia. Minimálna výška tranže je stanovená na 850 €.

Podmienky

Tento produkt je určený pre denných študentov vysokoškolského štúdia od prvého ročníka a interným doktorantom vysokej školy buď na Slovensku alebo v zahraničí s trvalým pobytom na území SR alebo so slovenským občianstvom. Žiadateľ musí zároveň splniť podmienku vekovej hranice od 18-26 rokov v čase podpísania zmluvy.

Zabezpečenie

Vyžaduje sa  zabezpečenie ručiteľom s pravidelným príjmom v dostatočnej výške, aby v prípade nutnosti mohol prebrať splácanie za študenta. Najčastejšie sa v tomto prípade uvádza ako ručiteľ jeden z rodičov.

Úroky

Úročenie je fixné počas celej doby splatnosti, to znamená že banka nie je oprávnená zmeniť výšku úrokovej sazby až do posledného dňa splatnosti.

Slovenská sporiteľňa poskytuje študentom zvýhodnenú úrokovú sadzbu oproti klasickému spotrebnému úveru na čokoľvek až o 1,40% p.a. Úrok pre vysokoškolákov je stanovený na 8,50% p.a. Sympatické je, že SLSP stanovila rovnaký úrok pre všetkých študentov, takže výška úroku vôbec nezáleží od bonity ručiteľa.

Predčasné splatenie a ostatné poplatky

Výška spracovateľského poplatku závisí od objemu úveru:

Výška úveru od-do Spracovateľský poplatok
do1 999 € 39,00 €
2 000 – 3 999 € 79,00 €
4 000 – 5 999 € 119,00 €
6 000 – 9 999 € 599,00 €
70 000 – 99 999 € 169,00 €
Nad 10 000 € 239,00 €

 

  • Vedenie úverového účtu je podľa platného cenníka banky: 2,99 € / mesiac
  • Mimoriadna splátka alebo predčasné splatenie sa riadi zákonom o Spotrebných úveroch, ktorý stanovuje výšku poplatku za predčasné splatenie na 0,5% z výšky mimoriadnej splátky ak do konca lehoty splatnosti zostáva menej ako rok a 1% ak do konca doby splatnosti zostáva viac ako jeden rok
  • Poplatok za zmenu úverovej zmluvy na návrh klienta: 39 €
  • Poplatok za splátku v hotovosti: 2,50 €
  • Písomne odoslaná upomienka v prípade omeškania je 25 €
  • Sankčný úrok v prípade omeškania: 8% p.a.

Zhrnutie

Študenti najčastejšie využívajú Spotrebný úver na čokoľvek pre vysokoškolákov zo Slovenskej sporiteľne na financovanie študijného pobytu v zahraničí alebo na kúpu nového počítača. Priemerná výška pôžičky je 5000 €. Napriek tomu, že SLSP poskytuje zaujímavé benefity, nájdu sa finančné inštitúcie, ktoré poskytujú študentské pôžičky lacnejšie –  napríklad taká VUB banka poskytne Flexipôžičku pre študentov za fixnú úrokovú sadzbu 7,90% ročne alebo OTP banka Vám dá študenský úver za úrok od 4,90% p.a a navyše bez spracovateľského poplatku.


You are here: Home » Študentské pôžičky » Spotrebný úver na Čokoľvek pre vysokoškolákov SLSP

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.