Loading

Spotrebný úver na čokoľvek Slovenská Sporiteľňa

Spotrebný úver na čokoľvek zo Slovenskej Sporiteľňe je bezúčelovým úverom, ktorý sa poskytuje od 300 € s dobou splatnosti od 1-10 rokov.  Dlhšia doba splatnosti umožňuje získať tento úver aj ľuďom s nízkym príjmom, ktorí si nemôžu dovoliť vysoké mesačné splátky. Banka ho poskytuje bez zabezpečenia a bez ručiteľa až do výšky 24 000 €. V prípade, že potrebujete získať väčšiu sumu, budete musieť Slovenskej sporiteľni ručiť za splácanie svojich záväzkov ručiteľom s dostatočnou bonitou.

Úroky

Úročenie je fixné a úroková sadzba sa pohybuje od 10,90 % p.a., čo v praxi znamená, že banka nemôže zmeniť výšku úrokovej sadzby počas doby fixácie, až na jednu výnimku – v prípade, že dlžník má zvýhodnený úrok vďaka programu Lepšie úroky a prestal spĺňať podmienky tohto programu, SLSP takémuto klientovi môže zvýšiť sadzbu.

Čo znamená akcia Lepšie úroky?

Touto akciou sa snaží Slovenská sporiteľňa odmeniť klientov, ktorí aktívne využívajú jej služby. Aktívni klienti majú možnosť získať zvýhodnenie úrokovej sadzby až o 2 %, ak splnia nasledovné podmienky:

 • Klient si zriadi osobný účet v Slovenskej sporiteľni na ktorý si nechá posielať výplatu vo výške aspoň 1,5 násobku mesačnej splátky – v tomto prípade banka ocení aktivitu klienta znížením úroku o 1,5 %
 • Ak si dlžník navyše dohodne poistenie úveru, ktoré je dohodnuté v zmluve, získa tým ďaľšiu zľavu 0,5 %

S akciou lepšie úroky tak záujemcovia môžu získať výhodnejšiu sadzbu už od 8,90 % ročne.

Poplatky a sankcie

Výška spracovateľského poplatku závisí od objemu úveru:

Výška úveru od-do Spracovateľský poplatok
do1 999 € 39,00 €
2 000 – 3 999 € 79,00 €
4 000 – 5 999 € 119,00 €
6 000 – 9 999 € 599,00 €
70 000 – 99 999 € 169,00 €
Nad 10 000 € 239,00 €
 • Poplatok za vedenie úverového účtu 2,99 € za mesiac
 • Pôžičku môžete kedykoľvek úplne alebo čiastočne splatiť a poplatok za túto službu je od 0,5% – 1% z výšky mimoriadnej splátky a záleží od zostatkovej doby splatnosti. Ak do konca obdobia splatnosti zostáva menej ako rok, zaplatíte len 0,5%, ak viac ako rok, tak budete musieť uhradiť poplatok vo výške 1% z mimoriadnej splátky. V oboch prípadoch však výška poplatku nebude vyššia ako suma, ktorú by ste zaplatili na úrokoch, v prípade, že by ste pôžičku splácali normálnym spôsobom.
 • Poplatok za zmenu úverovej zmluvy na návrh klienta: 39 €
 • Splátka v hotovosti: 2,50 €
 • Upomienka pri omeškaní so splátkou: 25 €
 • Sankčný úrok v prípade omeškania: 8% p.a.

Poistenie

Ak chcete získať výhodnejšiu úrokovú sadzbu až o 2 %, musíte si dať úver poistiť. V ponuke SLSP sa nachádzajú 3 typy poistenia – základný balíček, rozšírený a komplexný balíček (ktorého súčasťou je aj poistenie proti strate zamestnania). Výhodou je, že poistenie neplatíte zvlášť poisťovni, ale platíte ho spolu s mesačnou splátkou, takže nemusíte robiť 2 platby každý mesiac. Momentálne sú ceny za poistné stanovené nasledovne:

 1. Rozšírený súbor poistenia – cena je 3,50% z mesačnej splátky
 2. Komplexný balíček – cena je 5,50 % z výšky mesačnej splátky

Podmienky

Vek od 18-65 rokov, slovenské občianstvo alebo trvalý pobyt na Slovensku a schopnosť splácať úver z pravidelného príjmu v dostatočnej výške.

V ojedinelých prípadoch môže banka vyžadovať zabezpečenie  ručiteľom (ale to len pri úveroch s objemom od 24 000 €, prípadne pri klientoch s veľmi nízkou bonitou)

Na vybavenie žiadosti si pripravte doklad totožnosti. Potvrdenie o výške príjmu sa vo väčšine prípadov nepožaduje, s výnimkou špeciálnych povolaní, ktoré nie sú evidované v Sociálnej poisťovni. Živnostníci musia banke predložiť potvrdenie o výške príjmu na základe daňového priznania.


You are here: Home » Bezúčelový úver » Spotrebný úver na čokoľvek Slovenská Sporiteľňa

1 komentár

 1. Norbert Krokker

  Mám u vás poistwný úôver, platím 17,07 Eura Je to komplexné poistenie, prosím Vás o informáciu, čo konkrétne táto poistka obsahuje, aké plnenia. Ďakujem Krokkrer 570606/7317

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.