Loading

Tatrabanka

Vďaka komplexnej ponuke bankových služieb a úverov ako pre individuálnych klientov tak aj firmy a malých podnikateľov sa Tatrabanka zaraďuje medzi leadrov na trhu v oblasti slovenského bankovníctva. Momentálne je treťou najväčšou bankou na Slovensku a jej úverové produkty pre obyvateľstvo sa tešia vysokej obľube – len v minulom roku jej podarilo zvýšiť objem poskytnutých spotrebných úverov o 55%. Priemerná výška poskytnutého bezúčelového spotrebného úveru bola až 4000€. Tatra banke sa darí predávať najmä pôžičky na bývanie, americké hypotéky ale aj bezúčelové spotrebné úvery. Prinášame ich prehľad:

Bezúčelový úver TB Classic TatraBanka

Získate ho bez ručenia, bez spolužiadateľa a bez dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov vo výške od 700 – 25 000 € s dobou splatnosti od 18-72 mesiacov. V niektorých prípadoch je možné získať túto pôžičku aj bez dokladovania príjmu (ak si klient nechá posielať výplatu na účet vedený v TB po dobu minimálne šiestich mesiacov). S úrokovou sadzbou od 9,90 % do 19,90% ročne nepatrí medzi najlacnejšie úvery na trhu. Mínusom je aj fakt, že Tatrabanka si zriadenie tohto úveru účtuje poplatok vo výške 2% z poskytnutej sumy (na slovenskom trhu je možné nájsť konkurenčné produkty, kde neplatíte žiaden poplatok za poskytnutie pôžičky, napríklad banka ZUNO). Výhodou je, že schvaľovací proces je na pomery slovenských bánk nezvyčajne rýchly – výsledok sa dozviete už za 24 hodín od podania žiadosti.

Bezúčelový úver TB Garant

Umožňuje čerpanie úveru a zároveň zhodnocovanie financií klienta. Poskytuje bez dokladovania príjmu a bez dokladovania účelu použitia financií a bez ručiteľa, ale je nutné zabezpečenie fromou vladov alebo investícií. Poskytuje sa vo výške od 1000 € až do 800 000 € s úrokom od 5,40 % p.a v prípade splátkevého úveru a od 8,90 % p.a v prípade kontokorentu. Lehota splatnosti v tomto prípade je od 1-10 rokov.

Hypotéka TatraBanka

Jedná sa o úver zabezpečený tuzemskou nehnuteľnosťou. Minimálna výška hypotéky je 10 000 €, maximálny limit nie je pevne stanovený a jeho hodnota závisí od hodnoty založenej nehnuteľnosti. Úročenie je fixné a klient si môže vybrať 1,2,3,5,10 alebo 15 ročné obdobie fixácie. Úrokové sadzby sa pohybujú už od 4,45 % ročne. Dlžník môže využiť možnosť celú hypotéku predčasne splatiť bez poplatku v čase ukončenia fixácie. Najväčšou výhodou oproti konkurenčným hypotékam je možnosť aktivovať si zrýchlené splácanie, vďaka ktorému môže dlžník hypotéku splatiť o niekoľko rokov skôr, čím ušetrí tisícky eur (zo splátok, ktoré pošle klient banke navyše neplatí žiadne úroky).

Hypotéka bez dokladovania príjmu

Je určená pre fyzické osoby, ktoré síce príjem majú, ale nedokážu ho zdokladovať. Tento úver môžete získať až do výšky 170 000 € (maximálne 50% hodnoty založenej nehnuteľnosti). Dobu splatnosti si môžu klienti rozložiť až na 30 rokov. Úročenie je fixné, s dobou fixácie na 1,2,3,5,10 alebo 15 rokov. Úrokové sadzby sú v tomto prípade v priemere o 2,5 % vyššie ako pri klasickej hypotéke z TB – je to z dôvodu že Tatrabanka znáša väčšie úverové riziko keď poskytuje hypotéku bez dokladovania výšky príjmu žiadateľa.

Hypotéka so štátnym príspevkom pre mladých

Mladí ľudia vo veku od 18-35 rokov majú možnosť získať lacnejšiu hypotéku až o 3%, pričom 2% zo zvýhodnenia predstavuje štátny príspevok a o 1% tnáži úrokovú sadzbu Tatra banka. Úverový rámec je v tomto prípade od 10 000 € – 49 790,88 €. Banka vyžaduje ručenie tuzemskou nehnuteľnosťou, tak ako v prípade klasických hypoték. Maximálna výška úverového limitu je daná hodnotou nehnuteľnosti, na ktorú bolo zriadené záložné právo. Úročenie je fixné, s dobou fixácie na 1,2,3 alebo 5 rokov a s úrokovou sadzbou už od 1,35% p.a. Mladí ľudia majú od 4-30 rokov na splatenie úveru, čo umožňuje buď úver rýchlejšie splatiť (vďaka systému zrýchleného splácania a krátkej doby splatnosti) alebo naopak vybrať si dlhšie obdobie splatnosti s minimálnou mesačnou splátkou už od 33,80 €.

Americká hypotéka TB

Jedná sa o bezúčelový úver s výhodnou úrokovou sadzbou, ktorý získate bez ručiteľa alebo bez spoludlžníka vo výške od 10 000 €. Keďže sa jedná o americkú hypotéku, pôžičku je nutné zabezpečiť nehnuteľnosťou, ktorá sa nachádza v SR. Maximálny úverový limit nie je presne stanovený, záleží od hodnoty nehnuteľnosti – banka Vám americkú hypotéku poskytne až do výšky 80 % hodnoty nehnuteľnosti s úrokom od 4,85 % p.a a s dobou splatnosti od 1-20 rokov.

Banka poskytuje aj americkú hypotéku bez dokladovania príjmu, kde sú podmienky nasledovné: maximálny úverový limit je 170 000€ (Tatrabanka poskytne tento úver len do 50% z hodnoty založenej nehnuteľnosti). Úrokové sadzby sú v tomto prípade oveľa vyššie a pohybujú sa od 7,35 % p.a.


You are here: Home » Bankové úvery » Tatrabanka

3 komentáre

  1. Mmonika Schmidtova

    Mam 22 rokov a chcela by som poziadat o uver na byvanie vo vyske 50 000. Nehnutelnost ma hodnotu 40 000.Chcem vediet ci si mozem uplatnit statny prispevok pre mladych. Kolko rokov budem splacat a vyska splatky iba informativne.Dakujem

    • Dobrý deň pani Schmidtová,

      nárok na hypotekárny úver pre mladých so štátnym príspevkom čo sa týka veku aj objemu úveru máte. Je však potrebné splniť aj príjmovú hranicu – pre individuálnych žiadateľov v prípade že podáte žiadosť do konca marca je maximálna výška priemerného mesačného hrubého príjmu za predchádzajúci rok 1019,20 €. Maximálne môžete získať úver v objeme 100% hodnoty nehnuteľnosti teda vo Vašom prípade 40 000 €. 100% hypotéku pre mladých poskytuje Prima banka, Slovenská sporiteľňa a Sberbank Slovensko. Čo sa týka výšky mesačnej splátky tá bude závisieť od zvolenej fixácie úrokovej sadzby, Vášho príjmu a lehoty splatnosti. Odporúčam sa na výšku splátky informovať vo vyššie uvedených bankách

  2. PROSIM VAS CHCELA BY SOM VEDIET CI SA DA MA HYPOTEKE NA BYT ZRUSIT SPOLUDLZNIK A CO TO BOBNASA.DAKUJEM

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.