Loading

Tesco pôžička vsadila na transparentnosť

Obľúbená Tesco pôžička je teraz výhodnejšia. V akciovej ponuke sa poskytuje s úrokom 9,99 % ročne pre každého. Napríklad ak si vezmete úver vo výške 3000 € (na čokoľvek, nie je potrebné dokladovať účel použitia finančných prostriedkov), s lehotou splatnosti 4 roky, a využijete akčný úrok 9,99 % p.a., výška pravidelnej mesačnej splátky bude 75,80 € a celkovo zaplatíte 3638,40 €. Ročná percentuálna miera nákladov v tomto prípade vychádza na konkurenčných 10,5 %.

Tesco však na svojich webových stránkach upozorňuje, že tento vyššie uvedený príklad nie je žiadnym verejným prísľubom a že každá žiadosť sa posudzuje individuálne.

Tak ako je to teda s tým „rovnakým úrokom pre každého“?

Každý, kto si zmyslí predsa len pôžičku nemusí dostať. Akciové úvery s transparentnou úrokovou sadzbou (teda rovnakou pre „všetkých“) sú skôr marketingovým ťahúňom, aby sa finančný produkt lepšie predával. V skutočnosti nie každý je oprávnený získať akciový úrok, ale len ten žiadateľ, ktorý spĺňa podmienky spoločnosti Home Credit Slovakia a.s.. Tá nadviazala spoluprácu s Tescom a stala sa výhradným poskytovateľom Finančných služieb v Tesco, preto potom treba všetku komunikáciu a žiadosti (napríklad o predčasné splatenie, či o odklad splátok) posielať na adresu Home Credit.

Iba pre bezproblémových klientov

Home Credit je jedným z popredných poskytovateľov spotrebného financovania na Slovensku a má podmienky nastavené tak, aby mohla poskytnúť pôžičku čo najväčšiemu okruhu ľudí (predsa len, cieľová skupina sú aj tí, ktorí sa žiadosťou nepochodili v banke), no zároveň iba tým, ktorí budú vedieť úver bez problémov splácať. Túto svoju politiku prenáša aj na poskytovanie Tesco pôžičky – získať ju môžu len plnoleté fyzické osoby so stálym príjmom postačujúcim na splácanie úveru. Je teda jedno, či ste zamestnaný, na starobnom či invalidnom dôchodku alebo ste samostatne zárobkovo činnou osobou, požičať si môžete, ale iba ak máte pravidelný príjem postačujúci na mesačné splátky. Pokiaľ viete teda doložiť príjem v takej výške ktorá bude postačovať na Vaše bežné mesačné výdavky + mesačnú splátku, nie je dôvod, prečo by ste úrok vo výške 9,99% nemohli dostať. Škrt cez rozpočet by mohli spraviť informácie získané z úverových registrov SOLUS a Nebankového registra klientskych informácií, kde sa preverujú neplatiči iných úverových inštitúcií.

Základné parametre

Na získanie akciovej Tesco pôžičky preto nesmú byť žiadne pochybnosti o dôveryhodnosti, platobnej morálke klienta alebo jeho dostatočnej bonite. Ak teda Vaša minulosť nie je poškvrnená oneskorenými splátkami, či dokonca ignoráciou splátkového kalendára, prostredníctvom Tesco finančných služieb si môžete požičať na čokoľvek sumu od 800 € do 16 000 € so splatnosťou 12 až 84 mesiacov (splatnosť je vždy po 12 mesiacoch, teda 12,24, 36….). Okrem akciového úroku je výhodou, že sa neplatia žiadne poplatky za vybavenie, vedenie úverového účtu a dokonca ani za predčasné splatenie.

Transparentný úrok je hitom

Transparentné úrokové sadzby sa v posledných mesiacoch sa poskytovateľom úverov v posledných mesiacoch dosť osvedčili. Záujemcovia o spotrebný úver si ich obľúbili, nakoľko ich po návšteve pobočky nečaká nepríjemné prekvapenie v podobe zvyšovania úroku v porovnaní s tým, čo sľubuje napríklad reklama. Podobnú ponuku má napríklad mBank na mPôžičke Plus, ktorú teraz poskytuje s rovnakým úrokom pre každého vo výške 9,90 % p.a. – a je taktiež bez poplatkov. mBank navyše sľubuje, že pokiaľ kedykoľvek počas doby splácania prinesiete lepšiu ponuku, mBank ju dorovná.

A akciami „rovnaký úrok pre každého“ v minulosti bodovala napríklad aj Unicredit Bank či internetová direct banka ZUNO.

You are here: Home » Nebankové pôžičky » Tesco pôžička vsadila na transparentnosť

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.