Loading

Unicredit bank poskytuje spotrebný úver s fixnou úrokovou sadzbou pre každého

Pri spotrebných úveroch a pôžičkách alebo akýchkoľvek iných úverových produktoch sa často spotrebiteľ stretáva s tým, že finančné inštitúcie uvádzajú v propagačných materiáloch úrokovú sadzbu od. To znamená že reklamovaný úrok je minimálny a 99 % žiadateľov v konečnom dôsledku dosiahne oveľa vyššiu úrokovú sadzbu – žiadnou výnimkou nebýva ani dvojnásobok tej, na ktorú sa žiadateľ nechal nalákať po zhliadnutí reklamy. Nehovoriac o tom, že banky ale aj subjekty mimo bankového prostredia svorne mlčia o poplatkoch za poskytnutie pôžičky a mesačných poplatkoch za vedenie úverového účtu. Tieto skreslené a často zatajované informácie potom znemožňujú porovnávanie úverových produktov. Našťastie na slovenskom trhu existujú aj výnimky, ktoré vsádzajú na transparentnosť. Medzi tieto výnimky jednoznačne patrí aj Unicredit bank, ktorá zvykne ponúkať spotrebný úver s jednoduchými a transparentnými podmienkami za jednotnú úrokovú sadzbu pre všetkých žiadateľov.

Doteraz bolo možné bezúčelový spotrebný úver získať s rovnakou úrokovou sadzbou pre všetkých žiadateľov 9,99 % p.a., no od začiatku októbra sa banka rozhodla úrokovú sadzbu zvýšiť o jeden percentuálny bod, na 10,99 %. Pozitívne je aspoň to, že úrok 10,99 % p.a. platí opäť pre všetkých žiadateľov a až do konca Novembra sa nebude meniť. Pozitívnou zmenou pre prípadných záujemcov o tento úver je aj skutočnosť, že sa dá momentálne získať bez poplatku za poskytnutie, ktorý je štandardne 2 % z objemu úveru,minimálne 30 €.

Banka poskytuje bezúčelový spotrebný úver v rozsahu od 650 € do 25 000 € so splatnosťou až 7 rokov. V prípade, že je bonita žiadateľa bankou vyhodnotená ako postačujúca, nie je potrebné ani ručenie ručiteľom. Podmienkou na získanie tohto úveru je vek od 18-62 rokov a minimálny príjem v čistom aspoň 280 €.

Oplatí sa požičať si peniaze prostredníctvom bezúčelového spotrebného úveru z Unicredit Bank?

O žiadnej pôžičke (okrem bezúročných od priateľov či známych) sa nedá povedať, že by bola výhodná, nakoľko úver spotrebiteľ vždy preplatí o úrok či poplatky s ním súvisiace. Pri porovnávaní jednotlivých úverov nestačí posúdiť len úrokovú sadzbu, ale aj ročnú percentuálnu mieru nákladov, v ktorej sú obsiahnuté aj všetky poplatky súvisiace s poskytnutím úveru a treba vychádzať aj z priemerných hodnôt ukazovateľov výhodnosti úverov na trhu. Podľa Národnej banky Slovenska dosahovala priemerná úroková sadzba na poskytnuté spotrebné úvery bankami k 31.6.2012 hodnotu 13,5 % p.a. Ak by sme spotrebný bezúčelový úver z Unicredit bank porovnávali s priemernými hodnotami na trhu, vyšiel by lepšie ako priemer. Pre bonitnejších klientov s nadštandarným príjmom sa však viac oplatí požiadať o pôžičku v iných bankových inštitúciach. Naopak, pre menej bonitných záujemcov môže byť spotrebák z Unicredit tým najvýhodnejším riešením.


You are here: Home » Správy » Unicredit bank poskytuje spotrebný úver s fixnou úrokovou sadzbou pre každého

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.