Loading

Unicredit bank

Unicredit Bank a.s. patrí medzi relatívne nové banky na Slovensku, nakoľko vznikla v roku 2007  fúziou UniBanky a HVB Bank Slovakia. Spojením vznikla univerzálna banka, ktorá poskytuje komplexné služby v oblasti privatného aj firemného bankovníctva. Jej nevýhodou je nedostatočný počet bankomatov. V tomto článku sa zameriame na predstavenie úverov, pôžičiek a hypoték poskytovaných Unicredit bankou:

Hypotéky

1. Hypoúver Klasik

Klasickú hypotéku poskytuje banka vo výške od 3 300 € a úverový strop závisí od hodnoty založenej nehnuteľonosti. LTV je štandarne 70 %, ale v individuálnych prípadoch (v kombinácii so špeciálnym spotrebným úverom) je možné získať finančné prostriedky aj do 100 % hodnoty nehnuteľnosti. Lehota splatnosti  je 4-30 rokov. Finančné prostriedky môžu byť použité len na kúpu nehnuteľnosti, zmenu alebo výstavbu dokončených stavieb, na ich údržbu alebo na splatenie iného úveru ktorý bol určený na tieto účely. Úrok je fixovaný na obdobie 3,5 alebo 10 rokov. Pri trojročnej fixácii je úroková sadzba 4,30 % p.a., čo je jedna z najnižších sadzieb na trhu s hypotekárnymi úvermi.

2. Hypoúver pre mladých
Takmer každá banka na Slovensku poskytuje hypotéku pre mladých a Unicreditbanka nie je žiadnou výnimkou. Mladí ľudia, ktorí spĺňajú zákonom stanovené podmienky (vek do 35 rokov a max. príjem vo výške 1,3 násobku priemerného mesačného platu v národnom hospodárstve) môžu získať zvýhodnenú hypotéku až o 3 % v objeme od 5000 – 49 790,88 € so splatnosťou od 4-30 rokov, pričom zvýhodnenie o 3% platí len počas prvých piatich rokov splácania a po uplynutí tohto obdobia bude úročený štandarným úrokom ako pri Hypoúvere Klasik. Pri fixácii na 3 roky je úrok 1,30 % p.a. a pri 5-ročnej fixácii to je 1,50 % ročne.

3. Hypoúver Invest
Je investičným úverom poskytovaným na účel investície do nehnuteľnosti. Vďaka tejto hypotéke môžete získať od 3 300 – 270 000 € a splátky si môžete rozložiť na obdobie od 1-30 rokov. Podmienkou pre poskytnutie je zriadenie záložného práva na tuzemskú nehnuteľnosť, ktorá musí byť určená na celoročné bývanie (teda napríklad rodinný dom alebo chata). Úrokové sadzby sú veľmi lákavé a sú stanovené na 4,30 % p.a. (pri trojročnej fixácii), 4,50 % (pri päťročnej fixácii) a 5 % (10 rokov). V prípade, že máte hypotéku v inej banke a práve Vám končí obdobie fixácie, môžete ju vymeniť za Hypoúver Invest na refinancovanie a ušetriť tak na úrokoch a poplatkoch. Na jeho zriadenie nebudete potrebovať nový znalecký posudok (akceptuje sa posudok starý až 5,5 roka) a taktiež nemusíte dokladovať výšku príjmu – stačí podpísať čestné prehlásenie o príjme. Podmienkou na jeho zriadenie je však dobrá platobná disciplína v predchádzajúcom období (klient nemeškal s platbami splátok v predošlej banke).

4. Free Hypoúver
Pod týmto názvom sa skrýva klasická americká hypotéka, teda bezúčelová pôžička založená nehnuteľnosťou. Na rozdiel od vyššie uvedených hypoték v tomto prípade sa nedokladuje účel použitia finančných prostriedkov. Minimálna suma, ktorú si môžete prostredníctvom Free hypoúveru požičať je 3 300 € a maximálna výška je daná hodnotou založenej nehnuteľnosti (LTV je aj v tomto prípade 70 %). Tento úver je možné splácať od 1-20 rokov, pričom úrokové sadzby sú o niečo vyššie ako v prípade hypoúveru klasik – pri 3 ročnej fixácii je úroková sadzba 4,60 % p.a., pri 5 ročnej – 4,80 % p.a. a pri 10 ročnej 5,30 % ročne.

Spotrebné úvery

5. Bezúčelový úver
Unicredit banka ponúka možnosť požičať si na akýkoľvek účel sumu od 650 -25 000 €, pričom klient si sám vyberie dobu splatnosti od 1-7 rokov podľa toho, akú vysokú mesačnú splátku si momentálne môže dovoliť splácať. Ak Vám finančná situácia nedovoľuje platiť každý mesiac vysoké splátky, tak si zvoľte dlhšie obdobie splatnosti. Akonáhle sa Váš príjem zlepší, môžete požiadať o skrátenie lehoty splatnosti, čím sa výška mesačnej splátky zvýši. Momentálne sa táto pôžička na čokoľvek poskytuje za jednotnú úrokovú sadzbu 9,99 % p.a pre všetkých, bez ohľadu na bonitu klienta, čo je výhodné hlavne pre ľudí s nižším príjmom, ktorí by v konkurenčných bankách získali pôžičku za podstatne vyšší úrok. Podmienkou pre jej poskytnutie je že žiadateľ musí mať pravidelný mesačný príjem v čistom minimálne 280 €.

6. Spotrebný úver pre mladomanželov
Mladomanželia po splnení istých podmienok majú možnosť získať mladomanželskú pôžičku z Unicredit banky v rozsahu od 650 – 10 000 € so zvýhodneným úrokom nižším až o 4,5 % p.a., ktorý je rovnaký počas celej doby splatnosti (od 1-7 rokov). Úrok je fixne stanovený a pohybuje sa od 8,49 % ročne.

7. Spotrebný úver pre vysokoškolákov
Je určený pre študentov akreditovanej vysokej školy denného štúdia na Slovensku vo veku od 18 rokov. Pôžička sa poskytuje v hodnote od 650 – 10 000 €. Podobne ako pri iných pôžičkách pre študentov, aj Unicredit banka umožňuje podanie žiadosti o odklad splátok istiny (maximálne o 5 rokov), takže študent platí počas štúdia len úroky. Úroková sadzba je rovnaká pre všetkých študentov bez ohľadu na bonitu rodičov a je stanovená na 8,5 % p.a. Pri tejto pôžičke sa vyžaduje ručenie ručiteľom. Ak však objem úveru nepresiahne sumu 2000 €, nie je potrebný doklad o výške príjmu ručiteľa.

8. Work & Travel úver
Ďalším úverovým produktom určeným pre študentov je Work & Travel úver. Banka ho poskytuje len na 12 mesiacov, pričom študent si môže podať žiadosť o odklad splátok istiny až dokým sa nevráti z brigády. Maximálna výška pôžičky pre študentov prvého ročníka vysokej školy je 2000 € a študenti vyšších ročníkov majú vyšší úverový limit, až 3300 €.

9. Povolené prečerpanie

Zriaďuje sa k bežnému účtu alebo k študentskému účtu. O výške úverového limitu rozhoduje príjem klienta a jeho prichádzajúce a odchádzajúce platby. Maximálny strop úverového limitu je dvojnásobok čistého mesačného príjmu žiadateľa, max. 6000 €. Klient platí úrok len za dni, kedy došlo k využitiu služby povoleného prečerpania a úrok je štandardne 18,50 % p.a. V prípade, že dokážete banke poskytnúť zabezpečenie prostredníctvom finančných aktív, získate výhodnejší úrok – 15 % p.a.


You are here: Home » Bankové úvery » Unicredit bank

1 komentár

  1. Mmonika Schmidtova

    Dobry den,chcela by som uver vo vyske 50 000, a chcela by som vediet kolko by som splacala mesacne a kolko rokov… informativne.

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.