Loading

Kde Vám dajú úver bez dokladovania príjmu

Poznáte to, radi by ste si vzali výhodný úver z banky, ale na výplatnej páske nemáte ani zďaleka všetky svoje príjmy. V takejto situácii prichádza na pomoc úver bez dokladovania príjmu. Ak by sme sa bavili o hypotékach alebo o úveroch na bývanie, tak máte spravidla dve možnosti. Tou prvou je vybavenie hypotéky bez doloženia príjmu v banke. Na Slovensku ich reálne poskytujú 3 banky – Tatra banka, OTP banka a Československá obchodná banka.

Pri úveroch na bývanie bez dokladovania príjmu treba počítať s dvoma skutočnosťami – v konečnom dôsledku zaplatíte viac na úrokoch, keďže pre finančnú inštitúciu sú žiadatelia, ktorí nepreukážu výšku príjmu viac rizikoví, ako tí, ktoré príjem zdokladujú. Taktiež sa pripravte na to, že úver získate len do 50%, maximálne 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. Týmto si veriteľ vytvára priestor pre prípad, že by sa klient dostal do platobnej neschopnosti.

V Tatra banke aj v OTP banke získate hypotéku bez dokladovania príjmu do 50 % hodnoty zabezpečenia a v ČSOB maximálne do 70 % hodnoty nehnuteľnosti. V Československej obchodnej banke nemusí preukazovať príjem taký žiadateľ, ktorý si nechal zasielať výplatu na účet vedený v ČSOB po dobu minimálne troch mesiacov. Ak je záujemcom o úver bez dokladovania príjmu živnostník alebo podnikateľ, tak je potrebné navyše dodať čestné prehlásenie o výške príjmu a potvrdenie o bezdĺžnosti voči daňovému úradu.

Pri vybavovaní OTP easy úveru z OTP banky stačí predložiť čestné prehlásenie o schopnosti klienta úver riadne a včas splácať

Druhú možnosť na získanie úveru na bývanie bez dokladovania príjmu predstavuje úver zo stavebného sporenia. Tu sú už však podmienky na jeho získanie o niečo prísnejšie. V prvom rade je potrebné, aby ste uzatvorili zmluvu o stavebnom sporení minimálne 2 roky dozadu, aby ste nasporili aspoň 25 % z cieľovej sumy a aby ste dosiahli požadovanú hodnotu hodnotiaceho čísla (aby boli dosiahnuté isté parametre kvality sporenia). Po splnení týchto podmienok získate nárok na stavebný úver s výhodnou úrokovou sadzbou a čo je najlepšie, do istého objemu úveru aj bez dokladovania výšky príjmu a bez zabezpečenia nehnuteľnosťou. V Prvej stavebnej sporiteľni získate stavebný úver bez doloženia príjmu a bez zabezpečenia do výšky až 40 000 €, vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni do 30000 € a v ČSOB stavebnej sporiteľni do objemu 16 000 €.

Ak máte záujem o bezúčelový úver bez doloženia príjmu, kde nemusíte dokladovať účel použitia peňažných prostredkov, tak v tom prípade odporúčame obrátiť sa banku, v ktorej máte vedený bežný účet na ktorý si nechávate zasielať výplatu. Finančné inštitúcie totižto vo väčšine prípadov nepožadujú potvrdenie o výške príjmu, ak si necháte zasielať svoju mzdu na účet vedený v danej banke. Okrem toho, že nebude mať žiadne starosti so zbytočnou administratívou, navyše môžete získať zľavu z poplatku za poskytnutie úveru a taktiež aj nižší poplatok za vedenie úverového účtu.


You are here: Home » Blog » Kde Vám dajú úver bez dokladovania príjmu

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.