Loading

Úver na bývanie na vyplatenie úveru z inej banky Slovenská sporiteľňa

Ak máte hypotéku alebo pôžičku na bývanie s podmiekami, s ktorými nie ste práve spokojný (z dôvodu vysokej úrokovej sadzby alebo vysokých poplatkov) môžete ju vymeniť za výhodnejšiu zo Slovenskej sporiteľne. Vhodným obdobím na zmenu banky je obdobie ukončenia doby fixácie, kedy väčšina bánk umožňuje klientom úver predčasne splatiť bez poplatku. Ak si do tejto doby stihnete vybaviť  v SLSP úver na bývanie na vyplatenie úveru z inej banky, získate oveľa výhodnejšie podmienky. Môžete dokonca spojiť viacero pôžičiek do jednej, čím ušetríte na úrokoch, na poplatkoch za vedenie úverových účtov a podobne. Výhodnejšiu úrokovú sadzbu vždy získate na jednom väčšom úvere ako na 2-3 malých. Slovenská sporiteľňa Vám dokonca na požiadanie poskytne aj navýšenie. Peniaze navyše môžete potom použiť napríklad na zariadenie bytu alebo domu. Taktiež si klient môže skrátiť alebo predĺžiť obdobie splatnosti.

Základné informácie

Úver na vyplatenie úveru z inej banky sa poskytuje vo výške od 7000 € vyššie. Maximálny limit je daný hodnotou nehnuteľnosti a bonitou žiadateľa. Banka Vám ho poskytne aj do výšky 100 % z hodnoty nehnuteľnosti. Dlhá lehota splatnosti (od 10-30 rokov) umožňuje klientovi, aby si nastavil výšku mesačnej splátky podľa jeho finančných možností. Dlhšia lehota splatnosti umožňuje nízke mesačné splátky. Ak si zvolíte kratšie obdobie, pôžičku vyplatíte skôr a ušetríte tým na úrokoch. Celá záležitosť refinancovania hypotéky z inej banky sa dá vybaviť veľmi jednoducho – bez potvrdenia o výške príjmu, bez nového znaleckého posudku a listu vlastníctva.

Splácanie

Každý klient si môže vybrať rovnomerné alebo progresívne splácanie, prípadne si počas doby splatnosti zmeniť progresívne splácanie na rovnomerné. Progresívne spácanie ráta s tým, že dlžníkov príjem bude v budúcnosti rásť. Spočiatku dlžník spláca úver s nižšími splátkami a akonáhle sa klientovi príjem zvýši, porastie aj výška mesačnej splátky, vďaka čomu je možné získať pôžičku aj na vyššiu sumu. Progresívne splácanie často využívajú najmä mladí ľudia, ktorí si zo začiatku nemôžu dovoliť vysoké splátky, ale je veľká pravdepodobnosť že o niekoľko rokov sa ich príjem podstatne zvýši, čo umožní potom aj vyššie splátky. Úrokové sadzby sú pri progresívnom splácaní rovnaké ako pri bežných splátkach.

Koľko Vás bude prefinancovanie hypotéky v Slovenskej sporiteľni stáť

Doba fixácie Úroková sadzba p.a po splnení podmienok Lepšie úroky Štandardná úroková sadzba p.a.
1 rok Od 4,59 % Od 5,29 %
3 roky Od 4,39 % Od 5,09 %
5 rokov Od 4,69 % Od 5,39 %
10 rokov Od 5,49 % Od 6,19 %

V prípade, že klient si nechá posielať výplatu na účet vedený v Slovenskej sporiteľni, získa lepší úrok o 0,70% ročne, takže sa určite oplatí zriadiť si účet v tejto banke, hlavne ak si beriete úver na vyššiu sumu.

Poplatky

  • bez spracovateľského poplatku

  • Mesačne však treba počítať so sumou 3,49 € za vedenie úverového účtu

  • V prípade, že chcete úver predčasne splatiť alebo si znížiť istinu mimoriadnou splátkou bez poplatku, máte na to jeden deň – nasledovný pracovný deň po uplynutí doby fixácie (pri úveroch s fixnou úrokovou sadzbou). Pôžičku je možné splatiť kedykoľvek v priebehu roka, ale za predčasné splatenie mimo dňa nasledujúceho po uplynutí fixácie si banka účtuje poplatok 2% z výšky mimoriadnej splátky alebo predčasne splatenej sumy x počet dní do skončenia fixácie / 360, maximálne však 10% z nesplatenej istiny

  • Poplatok za zmenu zmluvy zo strany dlžníka, vrátane zmeny založenej nehnuteľnosti: 99 €

  • Spátka v hotovosti: 2,50 €

  • Písomná upomienka za omeškanie alebo za porušenie zmluvných podmienok: 25 €

  • Sankčný úrok v prípade omeškania: 8% p.a.

Podmienky

Poskytuje sa fyzickým osobám s vekom od 18-65 rokov a s trvalým pobytom na území SR, ktorí majú minimálne jeden nesplatený úver na bývanie v inej banke. Slovenská sporiteľňa nevyžaduje doklad o výške príjmu, ale každého žiadateľa si overí v Sociálnej poisťovni a v bankovom registri. Ak klient doteraz (napríklad 5 rokov) splácal predchádzajúcu hypotéku bez problémov, je veľká pravdepodobnosť, že takémuto žiadateľovi SLSP úver veľmi ochotne poskytne. Základnou podmienkou je zriadenie záložného práva na tuzemskú nehnuteľnosť.

Vyplatiť hypotéku novým úverom sa oplatí

Čoraz viac ľudí objavuje čaro refinancovania hypotéky. Za posledný rok sa zvýšil počet takýchto ľudí viac ako trojnásobne. Stále však existuje množstvo ľudí, ktorí každý mesiac splácajú predraženú hypotéku s úrokom aj viac ako 6% ročne. Pričom stačí počkať na uplynutie doby fixácie a požiadať o úver v Slovenskej sporiteľni, kde sa dá nový úver získať bez poplatku za vybavenie s úrokom už od 4,39% p.a. (pri fixácii na 3 roky). Určite tým získate buď rovnakú splátku ako ste mali doteraz (plus peniaze navyše, ktoré môžete použiť na vybavenie domácnosti) alebo získate nižšiu mesačnú splátku.


You are here: Home » Konsolidácia » Úver na bývanie na vyplatenie úveru z inej banky Slovenská sporiteľňa

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.