Loading

ZUNO pôžička

Bezúčelová ZUNO pôžička sa poskytuje vo výške od 500 € – 20 000 € s dobou splatnosti od 6-72 mesiacov. Podmienkou pre jej poskytnutie je zriadenie účtu v ZUNO (mesačný poplatok za vedenie bežného účtu neplatíte). Získate ju bez zabezpečenia a bez ručiteľa s úrokovou sadzbou od 6,90 % – 15,90 % ročne. Spodnú sadzbu však nezíska každý – väčšina žiadateľov môže rátať s úrokovou sadzbou o niekoľko percent vyššou. Konkrétnu výšku úroku sa klient dozvie až na základe idividuálneho posúdenia žiadosti. Banka pri tom zohľadňuje príjem klienta, jeho mesačné výdavky, počet členov domácnosti a v neposlednom rade sa preveruje, či sa klient nedostal na zoznam dlžníkov v bankovom registri. Ak bude Vaša žiadosť schválená, tak výška úrokovej sadzby sa nebude meniť počas celej doby splatnosti.

Aj keď ZUNO ponúka oproti ostatným bankám a hlavne  konkurenčnej mBank celkom atraktívne úrokové sadzby, o nových klientov musí bojovať. Keďže sa jedná o relatívne mladú banku, ktorá poskytovanie úverových produktov spustila v marci 2012, musí si nových klientov získať aj výhodnejšími a transparentnejšími podmienkami, preto sa banka rozhodla poskytovať tento bezúčelový úver bez poplatku za poskytnutie a bez poplatku za vedenie úverového účtu. V priemere sa výška poskytnutej sumy  pohybuje okolo 4000 €.

Existujúci klienti banky, ktorí si nechávajú výplatu posielať na účet v ZUNO (požaduje sa minimálny príjem v čistom 400 €) sa po prihlásení do online bankingu dozvedia výšku predschváleného úveru, ktorý táto internetová banka poskytuje za fixný úrok 8,9 % ročne a s maximálnou splatnosťou 5 rokov. Potom už len stačí cez online banking vyplniť žiadosť a nahrať požadované dokumenty (ktoré tiež môžete odoslať poštou alebo priniesť osobne na pobočku). Zmluva sa uzatvorí jednoducho, prostredníctvom sms.

Neklienti banky majú možnosť podať žiadosť o zriadenie účtu prostredníctvom online formulára, ktorý sa nachádza na oficiálnej web stránk. Druhý deň dostane žiadateľ kuriérom zmluvu. Následne je potrebné aktivovať si účet (bez poplatku za vedenie účtu) a previesť si na novo otvorený účet aspoň malú sumu. Potom je postup rovnaký ako v prípade existujúcich klientov – teda prihlásenie do online bankingu a podanie žiadosti o ZUNO pôžičku. Zmluva nadobúda platnosť odoslaním sms kódu, ktorý žiadateľ dostane na mobil.

Ostatné poplatky

  • poplatok za predčasné splatenie alebo za mimoriadnu splátku: 1% z výšky predčasne splatenej sumy ak doba do ukončenia splatnosti je dlhšia ako 1 rok a 0,5 % ak do konca splatnosti zostáva menej ako jeden rok
  • zmena zmluvných podmienok: 40 €
  • upomienka v prípade omeškania so splátkou: 15 €

ZUNO Pôžička Plus

Banka však klientom chce ponúknuť viacero možností a tak poskytuje aj takzvanú Pôžičku Plus. Rozdiel oproti základnému produktu je v tom, že za poplatok 2,99 € za mesiac získate niekoľko výhod navyše:

  • predčasné splatenie alebo mimoriadnu splátku bez poplatku
  • zmena zmluvných podmienok tiež bez poplatku
  • poistenie splácania pre prípad smrti alebo invalidity je v cene tohto produktu a rozšírené poistenie je za nižšiu cenu
  • sms notifikácia o blížiacom sa termíne splatnosti dva dni vopred

Pôžička plus sa však viac oplatí len pri úveroch na vyššie sumy, nakoľko poplatok za mimoriadnu splátku alebo predčasné splatenie je v prípade základného produktu najviac 1%.

Podmienky pre poskytnutie

Žiadosť si môžu podať fyzické osoby vo veku od 18-70 rokov s trvalým pobytom na Slovensku. Pôžička je určená pre:

  • zamestnané osoby – požaduje sa minimálna výška mesačného príjmu 300 € v čistom
  • podnikateľov – SZČO – minimálny vek pre poskytnutie pôžičky v tomto prípade je 21 rokov. Výška príjmu pre SZČO sa vypočíta ako ročný daňový základ vydelený 12 (počtom mesiacov v roku)
  • dôchodcov poberajúcich starobný, výsluhový dôchodok alebo doživotnú rentu vo výške apoň 300 €

Žiadateľ nesmie mať negatívny záznam v databáze Credit Bureau, SOLUSu a Sociálnej poisťovne a ako už bolo uvedené vyššie, podmienkou pre poskytnutie je zriadenie bežného účtu v ZUNO.

Doklady potrebné na vybavenie žiadosti

V prvom rade je potrebné predložiť občiansky preukaz, v prípade že sa jedná o cudzinca tak občiansky preukaz. Ďalšie doklady:

a) ak ste zamestnaný – výpisy z účtu na ktorý dostávate výplatu za posledné 3 mesiace. Ak poberáte mzdu v hotovosti, bude potrebné predložiť Potvrdenie o výške príjmu zo závislej činnosti, potvrdené zamestnávateľom

b) ak podnikáte – stačí priniesť potvrdenie o zaplatení dane

c) ak ste dôchodca – posledné 3 výpisy z účtu na ktorý Vám chodí dôchodok alebo ak poberáte dôchodok v hotovosti, predkladáte posledný výmer dôchodku vydaný Sociálnou poisťovňou.


You are here: Home » Bezúčelový úver » ZUNO pôžička

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.