Loading

ZUNO

ZUNO patrí medzi najmladšie banky na Slovensku. Za svoju dôveryhodnosť vďačí hlavne členstvu v skupine Raiffeisen, ktorá patrí medzi 100 najsilnejších bánk sveta s históriou 125 rokov. Svoje pôsobenie na slovenskom trhu začala 6. decembra 2010 s jasným cieľom poskytovať bankové služby za čo najnižšie ceny a kde sa dá, tam odpustiť poplatky. Je to z dôvodu, že je internetovou bankou s minimom pobočiek. Vďaka ušetreným prostriedkom na nákladných pobočkách banka môže ponúknuť lepšie úrokové sadzby a bankové služby bez poplatkov. Momentálne má na Slovensku pobočky len v troch krajských mestách: Bratislava, Košice a Žilina.

Po viac ako roku pôsobenia táto internetová banka koncom marca 2012 rozšírila svoje porfólio služieb a okrem bežného, sporiaceho účtu a termínovaného vkladu začala aj požičiavať. Medzi jej úverové produkty patrí ZUNO pôžička a kontokorentný úver (povolené prečerpanie), ktoré poskytuje pod výstižným názvom Rezerva. Oba produkty poskytuje bez poplatku, ale podmienkou je zriadenie účtu alebo účtu plus v Zune. Základný účet získate bez mesačného poplatku. Pre náročnejších klientov banka pripravila aj takzvaný účet plus, ktorý poskytuje klientovi viac výhod, ale tento je už za malý poplatok – 2,99 €. S účtom plus môžete napríklad pôžičku kedykoľvek predčasne splatiť bez poplatku, taktiež zmena zmluvy je bez poplatku a súčasťou služby je aj pripomenutie blížiaceho sa termínu splatnosti smskou. Pôžička sa poskytuje vo výške od 500 € – 20 000 € s dobou splatnosti od pol roka do šiestich rokov. Môžete ju použiť na čokoľvek bez toho, aby ste banke museli predkladať bločky a faktúry. Banka propaguje úrokovú sadzbu od 7,90 % ročne, faktom však je, že väčšina klientov ju získa za o dosť vyšší úrok. Maximálna úroková sadzba je však 15,90 %. ZUNO poskytuje existujúcim klientom predschválenú pôžičku, ktorej výšku sa dozvedia po prihlásení do online bankingu. Všetci existujúci klienti s čistým príjmom aspoň 400 € ktorí si nechajú zaslať výplatu na účet v Zuno, majú pôžičku za rovnakú úrokovú sadzbu 8,90 % ročne.

Druhým a zároveň aj posledným úverovým produktom tejto online banky je Rezerva, alebo povolené prečerpanie, ktoré sa poskytuje vo výške od 300 – 3000 €. Úverový limit sa však stanovuje individuálne, na základe posúdenia príjmov záujemcu. Maximálne je možné získať úverový limit vo výške dvojnásobku mesačného príjmu klienta. Rezerva je skvelým spôsobom, ako mať peniaze stále k dispozícii, aj keď momentálne na účte nemáte nič. V takomto prípade proste siahnete po rezerve, ktorá sa potom automaticky splatí akonáhle na účet dostanete výplatu alebo inú platbu. Po splatení dlhu môžete úver opäť čerpať. Za využitie rezervy platíte úrok, ale len vtedy, ak ste využili možnosť ísť do mínusu a za dni, dokým ste dlh nesplatili. Úroková sadzba je v tomto prípade 16,9 %. Ak napríklad budete potrebovať zaplatiť za nájom 300 € (na účte máte nulu) a do najbližšej výplaty chýba 10 dní, tak môžete využiť Rezervu. Dlh sa automaticky splatí prijatím výplaty na Váš účet. Úrok budete platiť len z čiastky 300 € a za 10 dní.

Výhodou úverových produktov zo Zuno je, že ich vybavíte bez toho, aby ste sa dostavili na pobočku. Ak ste už súčasným klientom banky, stačí sa len prihlásiť do online bankingu, násť si požadovanú službu a podať žiadosť. Ku každému produktu banka požaduje dodanie niektorých potrebných dokumentov (napríklad potvrdenie o výške príjmu zo závislej činnosti), ktoré môžete tiež nahrať prostredníctvom online bankingu a teda nie je nutné ich posielať poštou. Zmluva sa uzatvára na diaľku, nemusíte pre to chodiť na pobočku – po odoslaní žiadosti dostanete sms kód, zadaním ktorého sa zmluva považuje za uzatvorenú.


You are here: Home » Bankové úvery » ZUNO

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa sa nebude zobrazovať. Požadované polia sú ozančné *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.